Dıttt dıttt'ları değerlendirmenin bir yolu var; Turkcell'den Tonlakazan.com

Dıttt dıttt'ları değerlendirmenin bir yolu var; Turkcell'den Tonlakazan.com

Turkcell fark yaratan yeni bir servisle karşımıza çıktı. Şimdiye kadar yapılmış tüm 'kontör kazandırma' vaatli uygulamaları gölgesinde bırakacak ve dünyayı yepyeni bir reklam mecrasıyla tanıştıracak servisin ismi Tonlakazan.

Biri sizi ararken karşı tarafa arama tonu yerine markalanmış tonlar dinleterek kazanacaksınız. Sisteminin kurgusu gördüğünüz gibi çok basit. Reklamverene mi, reklam dinletene mi yani kullanıcıya mı daha çok kazandırıyor sorusuna yanıt vermekte gerçekten hala zorlanıyorum.

Bir deneme kullanıcısı olarak deneyimlerimi doğrudan sizlere aktarmak ilginizi daha çok çekecektir.

Öncelikle, seçtiğim "İpana" markasının müziği yani markalanmış tonum karşı tarafta inanılmaz güzel bir etki bıraktı. Telefonu her açtığımda karşılaştığım "İpana naber?" esprili soruları ya da yanıtlamadığım çağrılardan sonra gelen "İpana nerdesin?" mesajları gerçekten mecranın etkisini gösteriyor. Tabii ki bu arada ben de yanıtladığım her çağrıda yıllardır sevdiğim bir markanın üstünden kontör kazanıyorum. Hatta bir kaç günde 24 kontör kazanarak, tüm abonelik ücretlerini şimdiden çıkardım. Ayrıca markamı da tonumu da çok seviyorum.

"her gün - o güzel uykundan - uyanıp da baktığın o aynadan - gülümsemen bize armağan - çünkü sen - gülerken gülerken çok güzelsin - sen var ya sen gülerken - sen var ya sen çok güzelsin - sen var ya sen - gülerken ..... - çok güzelsin"

Sistemi internet üzerinden tamamen denetleyebiliyor olmanız ve tüm işlemlerinizi Turkcell güvencesiyle gerçekleştirmeniz servise değer katıyor. Bunun yanında açık bir şekilde yazılmış olan kullanım şartlarında servis kullanıcıya net bilgiler sunuyor.

Kullanım şartlarından çekip çıkarttığım bir diğer not da bu servise üye olarak aynı zamanda Turkcell ÇalarkenDinlet abonesi olduğumuz. Sonuç olarak sistemden zarar etmemeniz için kısa vadede haftada 2-3 kere aranmanız bile yeterli oluyor - ki bu sayının üstüne zaten çok çok çıkıyoruz. Marka yönündeki bir diğer avantajı da yanıtlanmayan çağrılar da markalanmış tonlar uzun uzun dinlenmeye devam ediyor - yani reklamverene sadece harika tonlar yaratmak kalıyor.

Yenilikçi Tonlakazan fikrini dünyaya kazandıran ve bunu ölçümlenebilir bir ücretlendirme modeli olan CPL (Cost per Listening/Dinletme başına maliyet) ile başarıyla modelleyen 4Play'e deneme kullanıcısı davetleri için teşekkür ediyorum.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.