Eve gelirken süt almayı unutma; RememberTheMilk.com
Genel

Eve gelirken süt almayı unutma; RememberTheMilk.com

Kullanıcılarımız birçok hizmetten faydalanmadığı gibi 'To-do list'lerden (yapacak listelerinden) de faydalanmıyor. 'Neden kullanmıyorsunuz, bunun yerine ne yapıyorsunuz?' sorusuna verilen yanıtlardan bir kaçını paylaşmak istiyorum: 'Genelde unutuyorum, bir şekilde dönüyorum sonra, dönüyorum bazen iş işten geçmiş oluyor, ofisimdeki masamdalar, çok birikiyor evet, ajandama not alıyorum, önemliyse hatırlatırlar, unutmuşum diyorum genelde dert olmuyor, post-it'lere yazıyorum'. Arkadaşlarımın verdiği yanıtların çoğu internet kültüründen uzaktı hatta bazıları iş kültüründen de uzaktı. Peki Türk girişimlerinin aldığı yatırım miktarlarını küçük bulmaya gelince ön sıralarda yer alan Türk internet takipçileri, girişimcileri neden interneti kullanmıyor?

Eve gelirken süt almayı unutma! Bu lafı çok duymuşuzdur. İşte 'remember the milk' de kullanıcıya unuttuğu sütü hatırlatıyor yıllardır. En çok tercih edilen yapacak listesi uygulamalarından biri olmasının yanında dikkat çeken bir diğer özelliği de Avustralya'lı olması. Ayrıca kullanıcısı ve ekip birbirine sadık; bunu son dönemlerde RWW anketinde aşk listesine girerek bir kez daha doğruladılar.

Gmail, Google Calendar, iGoogle, iPhone/iPod touch, vb.. bir çok servisle birlikte kullanabileceğiniz RTM özellikle Gmail'i mükemmel bir şekilde tamamlamasıyla üne kavuştu. 37 Signals'ın ürünü olan Tadalist'ten daha başarılı (odaklı) olduğunu düşündüğüm uygulamayı sevmemiz için bir neden de Türkçe hizmet veriyor olması. Tüm diğer özelliklerini detaylı olarak Türkçe de okuyabilirsiniz.

Internet üzerinde aktifliğimizin artması herkesin ilgisini çekiyor ve ancak bu şekilde global pastaya dahil oluyoruz; bu yüzden her türlü çevrimdışı alışkanlığımızı yumuşak bir şekilde çevrimiçine taşıyabiliriz diye düşünüyorum. Yapacak listelerinizi de çevrimiçine taşıyarak, bu notları anlık olarak Twitter benzeri yeni nesil uygulamalardan daha doğrusu internete ulaşabildiğiniz herhangi bir yerden düzenleyebilir, arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Pastamıza hep birlikte sahip çıkalım ; )

Yorumlar (6)
 1. Tuncay Tuncer Tuncay Tuncer

  Yunus Emre Güzer vasıtasıyla tanıştığım bu sistem oldukça kullanışlı. Erhan'ın bu uygulamayı buradan duyurmasına da çok sevindim çünkü bir çok kullanıcının işine yarayacağından eminim...

 2. Umut Işbilir Umut Işbilir

  gmail için yaptıkları eklenti oldukça işime yarayacak gibi. teşekkürler :)

 3. Umut Akyol Umut Akyol

  Biz de kendi geliştirdiğimiz bir yapılacak işler, hatırlat, para durumu, notlar vs. minik hizmetler seysini kullanıyoruz. Gerçekten de çok yararlı oluyorlar. Özel olarak Remember the milk hakkında konuşmak gerekirse çok karışık, hatta karman çorman. :)

 4. Orçun Topaloğlu Orçun Topaloğlu

  "Eve gelirken süt almayı unutma!" lafının bizdeki tezahürü, "Eve gelirken yoğurt almayı unutma" şeklinde sanırım. :)

 5. Fatih Arslan Fatih Arslan

  Bunun dışında şiddetle todoist.com'u tavsiye ederim. Kullanan bir daha bırakamıyor o denli :P

 6. Erhan Erdogan Erhan Erdogan

  @Orçun

  Evden eve değişir bu alışkanlık : ) Haklısın ekmek de olabilir ; )

  @Tuncay

  Sevgili Emre Güzer bilir işini : ) Alışkanlıklarımızın uyuşmasına çok sevindim.

  @Umut'lar : )

  Ben teşekkür ederim, bu arada rmilk.com şeklinde yazabilirsiniz alan adını; biraz daha az karışık olur:p