Virb.com erişimi engellendi
Arama
Genel

Virb.com erişimi engellendi

Türkiye’den çok yüksek trafiği olduğunu sanmıyorum ancak kullanıcılarının bağımlısı olduklarını bildiğim Virb.com da ülkemizden erişimi yasaklanan siteler arasındaki yerini aldı.

Kendisini “sizi siz yapan herşeyi – fotoğraflar, videolar, bloglar – aynı yerde tutmanızı sağlayan yer.” olarak tanımlayan Virb.com‘un yasaklanma sebebi ile ilgili hiçbir fikrim yok, çünkü erişim engelleme ekranında yine bir açıklama yok.

Ama herhalde Virb.com‘un kendisini açıklamasından kapatılma sebebinin ne olduğu tahmin edilebiliyordur. Yine fazla konuşmadan bu konuyu burada kesiyorum. WordPress.com gibi uzun süre açılmayacaklar arasında olacağını tahmin ediyor ve geçmiş olsun diyorum.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (7)
 1. Umut Akyol dedi ki:

  Sitenin neden kapatıldıgını biliyorum, çünkü ben kapattırdım. Bir şekilde benim sahilde çekilmiş koca göbekli fotoğraflarımı virb.com’da yayınlamışlar. Hemen “mayolu fotoğraflarımı derhal kaldırın, izinsiz kullanılmış” şeklinde Türkçe bir mail gönderdim, anlayamadığım galiba İngilizce bir şeyler yazdılar, fotoğraflarımı da kaldırmadılar. Ben de mahkemeye gittim.

  Yarın bir gün içinde oldugum projelerden birinin de kapanmaması temennisiyle böyle de bir durum da olabilir diyorum. Tabi ki yukarıdaki olay mizansen. Fakat, aynı zamanda da bir gerçeğe işaret ediyor. Petarkadaş’ta 40.000’e yakın üyeyle 10 kadar gönüllü yönetici her daim boğuşuyor, isteklerini cevaplıyor, çıkan sorunları çözüyor, hukuki olaylara giriyor çıkıyor. Sadece son üç beş ay içinde görece olarak küçük bir topluluk sitesini yönetirken dahi birçok kez mahkeme tehditiyle vs. şeylerle karşılaştım.

  Bu yurtdışındaki siteler için belki iyi bir durum veyahut da kötü bir durum. 🙂 Yorum yok.

 2. Eren Emre KANAL dedi ki:

  Virb bir süredir kapalıydı. Benim yeni farkettiğim ise, http://www.geocities.com kapatılmış. Kaç gündür şokunu atlatamadım.

 3. Burak Gulbahce dedi ki:

  Her ne kadar bazi durumlarda yasaklama gibi durumlarin kabul edilebilir hatta, dogru oldugunu dusunsem bile; durum gittikce cigrindan cikmaya basladi. Her gun farkli bir sayfanin kapatildigini ogreniyorum. Icerik gelistirme gibi buyuk bir acigin oldugu ulkemizde, icerigin yayilmasini saglayan butun erisim araclari teker teker kapatilirken, sansurun yayilmasindan cok daha buyuk sorunlar cikacagindan endise duyuyorum. Umarim bir “devlet buyugumuz”, bir evreka ani yasayarak bu duruma engel olur.

 4. Engin I. dedi ki:

  Site şuan bende açılıyor.

 5. Zeynep dedi ki:

  Siteyi ben de açabiliyorum.

 6. RamX dedi ki:

  http://virb.com gözden kaçmış, alt sayfalarıda gittiğinizde www ‘yi adres çubuğundan kaldırmayı üşenmezseniz tüm siteleri gezebilirsiniz 😉

  Bu vesileyle neyi ne kadar farkındalıkla yapan pek mühim yetkilelerimizinde kulakları çınlasın…

 7. Kemal dedi ki:

  Yeni Haber:

  Google Groups’a da Türkiye’den erişim yasaklanmış! Hayırlı uğurlu olsun!

Bir Yorum Yazın