ArkaMarka.com hem hacklendi hem yenilendi

Bundan tam 1 yıl önce Webrazzi'de incelemesine yer verdiğim pazarlama ve marka konularına odaklı sosyal ağ ArkaMarka.com servis yetkililerinden aldığım bilgiye göre birkaç saat içinde yeni versiyonu ile yayında olacak.

Ancak yeni yapısıyla yayına girmek için bekleyen ArkaMarka.com'un ana sayfasında tam da servisin odak konusuna yakışır bir pazarlama kampanyası sürüyor.

Yazıyı hazırladığım saatlerde henüz yeni versiyon devreye girmediği için sözünü ettiğim ana sayfayı görmeniz mümkündü, ancak (eğer siz okurken yeni versiyon yayına alındıysa) gecikmiş olanlar için ekran görüntüsü aşağıda yer alıyor. Ayrıca ana sayfa bir başka adrese yönlendirilerek bu ekran görüntüsü sağlandığı için isterseniz hala yayında ise buradan da ulaşmanız mümkün.

ArkaMarka.com

Evet, ArkaMarka.com hacklenmiş! Elbette bu hack konusu pazarlamanın bir parçası. Eğer yanlış hatırlamıyorsam, ki hatalıysam lütfen düzeltin, zamanında Doğan Grubu'na ait olan Muzi.com.tr'de ücretsiz yasal müzik dağıtımı kampanyası için benzer bir model uygulamıştı. Muzi'nin hacklendiği ve bu sayede müziklerin ücretsiz dağıtıldığı yönünde bir kampanyaydı.

ArkaMarka.com ise benzer kampanyasında sitenin Facebook severler tarafından hacklendiğine dikkat çekmiş ve pazarlama/marka odaklı içeriğine vurgu yapmış.

Yazımın başında da belirttiğim gibi yeni özellikleri ile ArkaMarka.com'un birkaç saat içinde yayına girmesi söz konusu (en azından bana o şekilde bildirildi). Şimdilik sadece sitenin hacklenmiş(!) olduğunu paylaşıp, yeni versiyonunu ilerleyen günlerde incelemeye alabileceğimizi söylemek istiyorum.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.