Webrazzi'ye hoşgeldin Erhan Erdoğan!
Genel

Webrazzi'ye hoşgeldin Erhan Erdoğan!

Webrazzi'de son dönemlerde uzun süredir planladığım küçük değişimleri hayata geçirme hareketine başlamıştım. Değişim dediğime bakmayın, Webrazzi'de içerik, konsept ya da konu yönünden bir farklılıktan bahsetmiyorum.

Örnek vermem gerekirse, son zamanlarda özellikle yeni web girişimlerinin analizinde yavaş kaldığımı farkettim. Dünyada yayına alınan ve aslında okuyucularımla paylaşmak istediğim girişimleri zamansızlıktan ötürü paylaşamaz oldum. En önemlisi ise haber seçer oldum. Çünkü bir tarafta hazırlamakta olduğum uzun bir analiz oluyor bir tarafta ise tanıtılmayı bekleyen yeni bir veya daha fazla web girişimi. Bu durumda seçimi genelde analiz tarafından yapar olmuştum. Uzun lafın kısası Webrazzi'de bir değişim, güçlenme ve gelişim ihtiyacını hissetmeye başlamıştım.

Planlarım çerçevesinde bugün itibari ile Webrazzi okuyucuları bu bünyede yeni bir yazarla tanışıyor olacaklar: Erhan Erdoğan

Erhan ErdoğanErhan Erdoğan, son dönemlerde Webrazzi'de yazdığı yorumlarla dikkatimi çeken, kendi blogunu takip etmeye başladığım, sonrasında Teknoloji Holding bünyesinde Embrio'da staj yapmakta olduğunu öğrendiğim, bunların yanında kişisel web girişimleri için çalışmalarını sürdüren, hem çok dolu hem de düşünen değerli bir genç arkadaşım.

Webrazzi'de yazar olabilmek için (özellikle bu saatten sonra) hassas kriterler olduğuna inanıyorum. Doğru girişimlere odaklanmak, doğru gelişmeleri tespit edebilmek, dengeli yazılar yazabilmek, üslup, ilişkiler vs..vs..

Erhan Erdoğan'ın tanışmamız ve kendisine Webrazzi'de yazar olması için teklif götürdüğüm döneme kadar benimle olan e-posta ve yorum trafiğinden gördüğüm, bu kriterleri karşılamış olmasıydı. Beni haberdar ettiği gelişmeler, dikkatimi çektiği girişimler ve bunun gibi birçok nokta benim odağımı gerektiriyordu ve benim adıma doğru tespitlerdi.

Uzun lafın kısası bugünden itibaren Erhan Erdoğan Webrazzi'de yazar olarak çalışmaya başlamıştır. Kendisi büyük oranda yeni web girişimlerinin incelenmesi ile meşgul olacak, ve dönem dönem belirli bir alandaki girişimlerin ortak analizlerini paylaşacaktır.

Kendisine hoşgeldin diyor ve başarılar diliyorum.

NOT: Ülkemizdeki yeni nesil web girişimi sahiplerinin bulten (at) webrazzi.com adresine basın bültenlerini gönderebileceğini ve bizi herhangi bir konuda bilgilendirebileceklerini tekrar hatırlatmak isterim.

Yorumlar (21)
 1. Hayırlı olsun Erhan.. başarılar..

 2. Volkan Karakuş Volkan Karakuş

  Hayırlı uğurlu olması dileğiyle... İnşallah Webrazzi'de daha fazla gönderi okuma şansı buluruz ve faydalanırız.

 3. Altan Alpay Altan Alpay

  Nazim'a katiliyorum, Webrazzi gibi Turkiye'nin TechCrunch'i olmaya aday bir sitenin gunde 2-3 entry girmesi gerekiyor ve bence Turk Internet camiasinda bu malzemeyi fazlasiyla uretiyor.

  Yeri gelmisken Webrazzi artik kolayciliga kacmasa ve yabanci web sitelerinin tanitimini biraksa artik diye dusunuyorum. Mevzu bahis yabanci web 2.0 girisimleri olunca zaten bunlari dakika dakika takip eden efsanevi bloglar var. Sadece techcruch'tan okuduklarini turkcelestirip entry 'attirmakla' buyuk blogger olunmuyor. Zaten turk internet camiasinda uc-bes kelime ingilizce anlamayan ve techcruch'i bilmeyen cemis varsa birakalim onlarda TipIt Mip-It gibi siteleri ogrenmeyiversinler, bloglines calismiyor fark etmesinler canim... (bu yorumda yabanci sitelerin turkiye ile alakali haberlerini kast etmiyorum)

 4. Uğur Özmen Uğur Özmen

  İşte TAM UYUM (perfect match) denen şey.

  Her iki taraf için de en iyisi oldu. Artık biz de kendimizi, her gün yeni birşeyler görmeyi hak etmiş kişiler olarak niteleyebiliriz.

 5. Yasin Işik Yasin Işik

  öncelikle hoşgeldin erhan. ben de Hakan Çelik ve Ekim Nazım Kaya'ya aynen katılıyorum. İnternet dünyasında hergün yeni gelişmeler oluyor. Bu gelişmelerde günlük bir kaç bildiriyle webrazzide yayınlansa daha dagüzel olacaktır diye umuyorum. Ama şu ana kadar da kalitesiyle yayınına devam etti bundan sonrada güçlenen kadrosuyla daha da güzel olacağına inanıyorum. Tekrar hoşgeldin Erhan diyor, saygılar sunuyorum..

 6. hayat ne garip. bir gün geliyor; alıp götürüyor dostunu cook uzaklara.. diğer bir gün ise -ki bu taşındıktan sadece 10 gün sonrasına denk geliyor- yeni eviyle aynı sokakta o dostla yollarını tekrar kesiştiriyor..

  evet;yazılarını bekliyoruz. buralardaki huzura huzur katmasini da. şüphem yok ya; olsun maksat yazıya dökmek.

  hoşgeldin :)

 7. Hakan Çelik'e katılıyorum, artık Türkiye'de Webrazzi'nin her gün en az bir haberle güncellenebileceği kadar gelişme oluyor. Her gün güncellenirse ziyaretçi kitlesi hem genişleyecek, hem de herkes hakkında bir şeyler söylenebilecek konular bulacağı için etkileşim artacaktır.

 8. @erhan: Emre Webrazzi'ye katıldıktan sonra yanılmıyorsam tek yazısı oldu bunca ayda. Aktiflikten kastım buydu.

  Başarılar

 9. Oğuzcan Şahin Oğuzcan Şahin

  Hayırlı olsun...

 10. İdris Cin İdris Cin

  Webrazzi için güzel bir gelişme, başarılar diliyorum...

 11. Webrazzi'yi internet alemi ile uğraşanların zevkle takip ettigi bir yer. Umarım bundan sonra daha sık güncellenir.

 12. Hakan Çelik Hakan Çelik

  Webrazzi için güzel bir haber. Erhan kardeşimizede hayırlı olsun.

  İnşallah daha sık güncellenir site :) Hayalimde Webrazzide günlük bi kaç yazının çıkması.

 13. Murat Buyurgan Murat Buyurgan

  Yazılarını merakla bekliyoruz

 14. Erhan Erdogan Erhan Erdogan

  @ersines

  Teşekkür ediyorum, ve bugünkü blog yazında çok haklısın ayrıca. Çok yerinde bir izlenime yer vermişsin.

 15. Erhan Erdogan Erhan Erdogan

  @Tuncay Tuncer, @Emre Güzer, @embrio_all : )

  Güzel dilekleriniz ve sizde bıraktığım izlenim için teşekkür edemiyorum. Çok daha farklı bir paylaşım ortamında, sevgilerimi kucaklaşarak dile getireceğim. : )

  Kargom? Hmmm Fırsatio ürünü değil mi : ) hani şu inanılmaz net ses çıkartan mini hoparlörler : )) Hatırladım şimdi : ) Sabit linki neydi ki : )

  Görüşmek üzere arkadaşlar! Sizinle çalışmak, tanışmak bir onurdu benim için.

 16. Erhan Erdogan Erhan Erdogan

  @rd

  Keşke Emre Sokullu kadar aktif olabilsem bir gün : )

  Konum itibarı ile Emre Sokullu kariyer sahibi aktif bir girişimcidir, onun bu sitedeki konumlandırılması da tabii ki çok daha başka bir yerdedir.

  Ben ömrüm yettiğim sürece, Türk interneti ve Türk girişimleri için savaşacağımı ve güzel bir yolun başında olduğumu görebiliyorum.

  Aktiflik konusunda ise Webrazzi'deki işim gereği; belli aktiflik limitlerim zaten olacak : )

  Bu yüzden bu konuda şüphe etmemeniz gerekir.

 17. Emre Sokullu'dan daha aktif olur umarim

 18. Ersines Ersines

  Hoşgeldin erhan :)

 19. Y.emre Güzer Y.emre Güzer

  Güzel bir haber, iki tarafa da birçok şey katacaktır bu birleşme,

  Başarılar :)

 20. Tuncay Tuncer Tuncay Tuncer

  Erhan kısa da olsa çalışma fırsatı bulduğumuz ve özellikle internet konusunda her zaman söyleyecek bir şeyleri olan geniş görüşlü birisi.

  Kendisini ve hedeflerini tanıma fırsatı bulduğum için söyleyebilirim ki, Arda Kutsal ve Webrazzi, hedeflerine gidebilmesi için çok doğru ve önemli bir adres..

  Hem kendi sitesindeki, hem de webrazzi'deki yazılarını merakla bekliyor olacağım..

  Hayatının bu döneminde sana başarılar diliyorum Erhan'cım..

  görüşmek üzere...

  Not: Bu arada Kargon Geldi:)

 21. Ahmetbulent Ahmetbulent

  Hayırlı olsun.

  Webrazzi de okuyacak daha çok yazı olur umarım.