Web siteniz TipIt ile bahşiş toplasın

PayPal‘ın bağış sisteminde olduğu gibi TipIt isimli yeni bir servis de sadece bahşiş amaçlı olarak web sitelerinin gelir elde etmesini sağlamayı hedefliyor.

Sitenize eklediğiniz küçük bir link ve düğme ile ziyaretçileriniz ya da okuyucularınız size bahşiş (tip) bırakabiliyorlar. Tabi buna bahşiş yerine içeriğinize küçük bir bağış diyelim. Ana sayfasından ise hangi sitenin gün ve hafta içinde ne kadar gelir elde ettiği gibi istatistikler sunuluyor.

TipIt.To

Basit, sade ve kolay bir sistem ile web sitelerinin bağış mantığında gelir elde etmesini sağlayan TipIt isimli servisin geleceği ne olur bilmiyorum ama sade ve inovatif bir model olarak göründüğü için paylaşmak istedim. Belki de bu tür kullanımı kolay Web 2.0 üretimlerini takdir ettiğim içindir…

Yorumlar (13)

 1. Bahsis sitelerine bir baska ornek de Y Combinator destekli TipJoy. Gercekten ilginc bir fikir. Gelir saglamak icin pek parlak bir model olmasada, yeni bir sosyal imleme tarzi olarak ilgi gorebilir ve basarili olabilir.

  Cevapla
 2. Yorumlarınız için sağolun.

  Bahşiş vermeyi daha da kolay yapmak için emek veriyoruz. Bu akşam istediğiniz herhangi siteye bahşiş bırakma imkanını siteye yükleyeceğiz.

  Selamlar

  Cevapla
 3. @Alper: güzel bir uygulama. madem kurucuları türk, bu sistemin türkçe versiyonu da olmalıydı?

  Cevapla
 4. global proje işte süper bence elinize sağlık

  Cevapla
 5. Ben Türküm, öbürleri Holandalı. Değişik dillere (Holandaca, Turkçe) yerelleştirmek planda, ama şu anda daha acil şeylerle uğraşıyoruz.

  Cevapla
 6. @Alper: Tebrikler ve basarilar.

  Cevapla
 7. metehan karaca |

  bir bu eksikti.Parasız olmayan ve özgür olan bir tek sanal alem kalmıştı,buraya sıçradı kapitalist canavarlar.Şimdi bu biraz yaygınlaşsın 2-3 sene sonra görün.Forumlarda bile bahşiş vermeyen üyeleri nasıl barındırmayacaklarına şahit olun.yakında aldığımız nefesten bile para isteyecekler.

  bari sanal alemi özgür bırakın arkadaş

  Cevapla
 8. Çok güzel düşünülmüş bir proje, kullanıcılar yani web sitesi sahipleri için daha anlaşılır hale gelebilmesi için video formatında tanıtım olabilir benim gibi okumayı sevmeyenler için 🙂

  Cevapla
 9. @metehan karaca: bahşiş sonuçta hizmet için hakkından ayrı olarak ödenen birşeydir ve zorlama yoktur. Kimse kimseyi bahşiş verin diye zorlamaz, zorlayamaz. Bir takım forumlarda belki dediğin olabilir fakat yinede fazla yüklendin diye düşünüyorum. bu arada japonlar bahşişi hakaret sayıyorlar 🙂

  Cevapla
 10. banu soysal |

  bu konuda değişik ve hoş şeylerde yapılmış ecnebi memleketlerde:
  http://www.pledgie.org/

  Cevapla
 11. Merhaba,

  ben de ufak tefek web sitesi işleri ile uğraşıyorum bu tür konuları hep merak etmişimdir. bu bağış tarzındaki gelirler ülkemizde yasal mı yani yardım topluyor gibi olduğu için resmi bir izin ya da uyulması gereken mali konular mevcut mu? Bu konuda bilgi sahibi olan arkadaşlardan yardımcı olmalarını rica ediyorum.

  http://www.tckimliknumarasi.info/

  Cevapla
 12. bence kimse bahşiş falan vermez 😀

  Cevapla

Bir Cevap Yazın