Web siteniz TipIt ile bahşiş toplasın
Arama
E-Ticaret

Web siteniz TipIt ile bahşiş toplasın

PayPal‘ın bağış sisteminde olduğu gibi TipIt isimli yeni bir servis de sadece bahşiş amaçlı olarak web sitelerinin gelir elde etmesini sağlamayı hedefliyor.

Sitenize eklediğiniz küçük bir link ve düğme ile ziyaretçileriniz ya da okuyucularınız size bahşiş (tip) bırakabiliyorlar. Tabi buna bahşiş yerine içeriğinize küçük bir bağış diyelim. Ana sayfasından ise hangi sitenin gün ve hafta içinde ne kadar gelir elde ettiği gibi istatistikler sunuluyor.

TipIt.To

Basit, sade ve kolay bir sistem ile web sitelerinin bağış mantığında gelir elde etmesini sağlayan TipIt isimli servisin geleceği ne olur bilmiyorum ama sade ve inovatif bir model olarak göründüğü için paylaşmak istedim. Belki de bu tür kullanımı kolay Web 2.0 üretimlerini takdir ettiğim içindir…

Yorumları GösterYorumlar Gizle (13)
 1. Kerem dedi ki:

  Bahsis sitelerine bir baska ornek de Y Combinator destekli TipJoy. Gercekten ilginc bir fikir. Gelir saglamak icin pek parlak bir model olmasada, yeni bir sosyal imleme tarzi olarak ilgi gorebilir ve basarili olabilir.

 2. Alper dedi ki:

  Yorumlarınız için sağolun.

  Bahşiş vermeyi daha da kolay yapmak için emek veriyoruz. Bu akşam istediğiniz herhangi siteye bahşiş bırakma imkanını siteye yükleyeceğiz.

  Selamlar

 3. Yasin IŞIK dedi ki:

  @Alper: güzel bir uygulama. madem kurucuları türk, bu sistemin türkçe versiyonu da olmalıydı?

 4. John Titor dedi ki:

  global proje işte süper bence elinize sağlık

 5. Alper dedi ki:

  Ben Türküm, öbürleri Holandalı. Değişik dillere (Holandaca, Turkçe) yerelleştirmek planda, ama şu anda daha acil şeylerle uğraşıyoruz.

 6. Sunset dedi ki:

  @Alper: Tebrikler ve basarilar.

 7. metehan karaca dedi ki:

  bir bu eksikti.Parasız olmayan ve özgür olan bir tek sanal alem kalmıştı,buraya sıçradı kapitalist canavarlar.Şimdi bu biraz yaygınlaşsın 2-3 sene sonra görün.Forumlarda bile bahşiş vermeyen üyeleri nasıl barındırmayacaklarına şahit olun.yakında aldığımız nefesten bile para isteyecekler.

  bari sanal alemi özgür bırakın arkadaş

 8. Dursun dedi ki:

  Çok güzel düşünülmüş bir proje, kullanıcılar yani web sitesi sahipleri için daha anlaşılır hale gelebilmesi için video formatında tanıtım olabilir benim gibi okumayı sevmeyenler için 🙂

 9. Yasin IŞIK dedi ki:

  @metehan karaca: bahşiş sonuçta hizmet için hakkından ayrı olarak ödenen birşeydir ve zorlama yoktur. Kimse kimseyi bahşiş verin diye zorlamaz, zorlayamaz. Bir takım forumlarda belki dediğin olabilir fakat yinede fazla yüklendin diye düşünüyorum. bu arada japonlar bahşişi hakaret sayıyorlar 🙂

 10. banu soysal dedi ki:

  bu konuda değişik ve hoş şeylerde yapılmış ecnebi memleketlerde:
  http://www.pledgie.org/

 11. tuğrul doğan dedi ki:

  Merhaba,

  ben de ufak tefek web sitesi işleri ile uğraşıyorum bu tür konuları hep merak etmişimdir. bu bağış tarzındaki gelirler ülkemizde yasal mı yani yardım topluyor gibi olduğu için resmi bir izin ya da uyulması gereken mali konular mevcut mu? Bu konuda bilgi sahibi olan arkadaşlardan yardımcı olmalarını rica ediyorum.

  http://www.tckimliknumarasi.info/

 12. mustafa dedi ki:

  bence kimse bahşiş falan vermez 😀

Bir Yorum Yazın