EkleBunu.com Nokta tarafından satın alındı!
Arama
Genel

EkleBunu.com Nokta tarafından satın alındı!

Nokta ve EkleBunuLink paylaşım servisi EkleBunu.com Nokta İnternet Teknolojileri tarafından satın alındı.

Dünyada bu alandaki popüler servis AddThis.com‘un Türkçe uyarlaması olan EkleBunu.com özellikle bloglar arasında popüler olmuş ve hem global hem de lokal birçok sosyal içerikli servis üzerinden link paylaşımına olanak tanıması sebebiyle ülkemizde AddThis.com‘dan daha fazla ilgi görmüştü.

EkleBunu.com hakkında zamanında bir inceleme yazısı yazmıştım. Servis detaylarını merak ediyorsanız ilgili yazıma buradan ulaşabilirsiniz.

Nokta‘nın yapmış olduğu bu satın almayı Türkiye‘de kullanıcılar tarafından yaratılan içeriğin büyük bölümüne sahip olmaları açısından yerinde buluyorum. Blogcu.com, İzlesene.com, Negatif.com, FotoKritik.com gibi kullanıcı tarafından oluşturulan içerik ile beslenen servisleri düşündüğümüzde bu servislerin EkleBunu.com ile desteklenmesi değerli geri dönüşler sağlayacaktır inancındayım.

EkleBunu.com‘un servis olarak yaratacağı istatistik değerini de elbette göz önüne almak gerekiyor. Nokta‘nın bu sayede ülkemizde ve dünyada hangi sosyal paylaşım platformlarının ilgi gördüğünü analiz etmesi çok zor olmayacaktır.

Her iki tarafa da satın alma sonucunun hayırlı olmasını dilerim ve bu tür Web 2.0 araçlarının ülkemizde kullanımının yaygınlaşmasının tüm web girişim ve yatırımcıları için değerli olacağını hatırlatmak isterim.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (13)
 1. senel dedi ki:

  Tebrikler, Nokta hep satin aliyor, Sinemalar.com’u cok beğeniyorum satarlar mı acaba ? 🙂

 2. Sunset dedi ki:

  Iki tarafa da tebrikler. Ozellikle, blogcu.com’la entegrasyonu eklebunu.com’u yukari tasiyacaktir.

 3. robin dedi ki:

  Ben Noktayı bugünkü koşullarda bile, yatırımlara çekinmeyen, girişimcilere değer veren, türkiyenin google ı olarak görüyorum.

  tebrikler…

 4. redkan dedi ki:

  Şu nokta da Nokta Türkiyenin googleı gibi dursa da ilerde Google tarafından tüm servisleriyle satın alınırsa hiç şaşırmayın bunu buraya yazıyorum.

 5. İhsan dedi ki:

  Eklebunu gerçekten güzel bir servis, kullanan blog sayısından ziyade, kullanıcıların ilgisi hakkında tam birşey söyleyemesemde..

 6. petnos dedi ki:

  valla nokta gene nokta atışı yaptı derim ben…

 7. Hakan Çelik dedi ki:

  noktaya bir alkışda benden. Ülkemzide bu tür yatırımlar çok hoşuma gidiyor.

 8. mustafa dedi ki:

  http://www.addthis.com u görünce ben de http://www.bunuekle.com u almıştım daha bi Türkçe geldi bana.

  Noktayı anlamıyorum bunu yapmak çok mu zor, rekabet güçleri mi yok sırf haber olmak için mi alıyorlar…

  Belki üşeniyorlardır, belki bölesi daha az masraflıdır.

 9. Serkan Bektaş dedi ki:

  Her iki taraf için hayırlı olsun

 10. Ferruh Mavituna dedi ki:

  Bende kullanayim dedim bu siteyi, ekledim ancak kendilerinin sunlari sistemlerine eklemesi bence sistemi daha guzel bir hale getirebilir :

  * Istatistikler
  * Hesaplar icin Gozukecek / Gozukmeyecek im sitelerinin ozellestirebilmesi
  * Ingilizce arabirim ve ingilizce butonlar

  Bunun harici bir firmanin bu sistemi almasinin tek nedeni sistemin bir cok yerde hali hazirda butonlarinin olmasidir, yoksa herhangi bir web yazilim gelistirme firmasi bu sistemin benzeri cok kisa surede cikarabilir. (Bu gercek sistemin kullanisli oldugu ve ise yaradigi gercegini degistirmiyor tabii ki 🙂 )

 11. Resat dedi ki:

  Nokta A.Ş. bu satın almasıyla, Türk internet girişimcilerinin ortaya koydukları ürünlerin ne kadar değerli olduğunu tekrar bizlere anımsattı. Yapılan hiç birşey (ister klon olsun, ister özgün) boş değildir.

  Bir arkadaşımız rekabet gücü yokmu demiş. Vardır tabi ki neden olmasın; ama gücü elinde bulunan bir eklebunu yu almak ve girişimlerini koymaktan çekinenlere ön ayak olmak var. Her iki taraf içinde hayırlı olsun.

 12. FACTOR2 dedi ki:

  Nokta güzel işlere imza atıyor.Herkes için hayırlısı olur umarım.

 13. BatoR dedi ki:

  Gün itibarı ile ne yazık ki eklebunu.com’a ulaşılamıyor. Ya teknik bir sorun, ya da Nokta A.Ş. yatırımı ile ilgili birşeyler yapıyor…

Bir Yorum Yazın