EkleBunu.com ile tek tuşla link gönder

EkleBunu.com web sitenize ya da blogunuza kullanıcılarınız için eklediğiniz del.icio.us, Digg, Technorati gibi servislerin düğmelerinin hepsini tek bir tıklamada toplayan yeni bir servis.

Dünyadaki örneklerinden AddThis.com modelinde çalışmakta olan EkleBunu.com sitenize eklediğiniz koda karşılık yayınlamanız için 3 farklı tipte düğme ve bunlara ek olarak Wordpress için de eklenti seçeneği sunuyor.

Farklı blog platformları, web siteleri, MySpace ve e-mail için kullanabileceğiniz düğme kodunuz yukarıda saydığım popüler servislerle birlikte onlarca başka servise de link gönderebildiği gibi, ülkemizin bu alandaki servislerinden Linkibol, YumiYum!, Limk, Bağcık, Oyyla, Tusul, 100puan'ı da bünyesinde barındırıyor.

Tasarımı ve düğme kodunuzu alma aşamasına kadar tüm süreçlerin başarılı olarak modellendiğini gördüğüm EkleBunu.com'un başarı potansiyeli yüksek bir servis olduğunu düşünüyorum.

Elbette bu tür servislerde belirli bir süre sonunda ciddi anlamda bir iş modeli sorunu gündeme gelecektir. EkleBunu.com'un sürekliliğini sağlaması için nasıl bir model öngöreceğini şu an için bilemiyorum ancak bunu da bize zaman gösterecektir.

NOT: EkleBunu.com aynı zamanda Webrazzi Forum'da da tartışılmaktadır.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.