EkleBunu.com ile tek tuşla link gönder

EkleBunu.comEkleBunu.com web sitenize ya da blogunuza kullanıcılarınız için eklediğiniz del.icio.us, Digg, Technorati gibi servislerin düğmelerinin hepsini tek bir tıklamada toplayan yeni bir servis.

Dünyadaki örneklerinden AddThis.com modelinde çalışmakta olan EkleBunu.com sitenize eklediğiniz koda karşılık yayınlamanız için 3 farklı tipte düğme ve bunlara ek olarak WordPress için de eklenti seçeneği sunuyor.

Farklı blog platformları, web siteleri, MySpace ve e-mail için kullanabileceğiniz düğme kodunuz yukarıda saydığım popüler servislerle birlikte onlarca başka servise de link gönderebildiği gibi, ülkemizin bu alandaki servislerinden Linkibol, YumiYum!, Limk, Bağcık, Oyyla, Tusul, 100puan‘ı da bünyesinde barındırıyor.

Tasarımı ve düğme kodunuzu alma aşamasına kadar tüm süreçlerin başarılı olarak modellendiğini gördüğüm EkleBunu.com‘un başarı potansiyeli yüksek bir servis olduğunu düşünüyorum.

Elbette bu tür servislerde belirli bir süre sonunda ciddi anlamda bir iş modeli sorunu gündeme gelecektir. EkleBunu.com‘un sürekliliğini sağlaması için nasıl bir model öngöreceğini şu an için bilemiyorum ancak bunu da bize zaman gösterecektir.

NOT: EkleBunu.com aynı zamanda Webrazzi Forum‘da da tartışılmaktadır.

Yorumlar (35)

 1. Son zamanlarda ivme kazanan Türkçe içerikli sosyal imleme sitelerinden sonra, bu servisin devreye girmesi güzel oldu.

  Cevapla
 2. EkleBunu biz web site sahipleri için yararlı bir oluşumu devreye sokmuş. EkleBunu.com kurucularından Umut bey ile kısa bir röportajım oldu. En kısa zamanda sitemize mini röportajı koyacağım.

  Cevapla
 3. denemediğim için bilmıyorum çok faydalı görunuyor bı bakalım

  Cevapla
 4. Bana mailime geldi tesadüfen buldum ve ekledim faydası nedir bilmiyorum deneyeceğim bakalım bana nasıl faydalı olacak.

  Cevapla
 5. İlginç bir sistem bende deneyeceğim

  Cevapla
 6. neye yaradığını bilimiyorum ama deneyeceğim

  Cevapla
 7. Gerçekten güzelmiş, çok teşekkür ederim.

  Cevapla
 8. Bende ekledim ve hakkaten güzel oldu…Teşekkürler

  Cevapla
 9. Bu tür girişimlerin faydalı olmasından yana hiç şüphem yok. Başarılar diliyorum.

  Cevapla
 10. Hemen bloguma eklemeyi düşünüyorum.Teşekkürler, sayglıar.

  Cevapla
 11. Bende az önce ekledim Faydalı olacağına inanıyorum. Sonuçlarını zamanla göreceğimizi umuyorum.

  Cevapla
 12. Kerem Saygın |

  Eklebunu gerçekten çok başarılı bir servis. http://www.dandikmail.com/ adresli sitemde tek tek tüm sosyal imleme sitelerine linkler sunuyorum. Sanırım artık tek bir eklebunu butonu yeterli olacak…

  Cevapla
 13. http://www.buraknet.com/blog/ isimli blogumda bu güzel eklentiyi uyguladım. fakat tüm belirtilen rss ekleme sitelerine tek tek üye olmam gerekiyor. yani hepsine gönderim yapmıyor.

  Cevapla
 14. tüm eklenti sitelerine üyemi olmama gerekiyor…
  bunu biraz daha açık anlatırsanız ve eklebunu nasıl kullanıldığını bilgisayarda kendi sitemize nasıl uyarlayacağımızı anlatan bir vidyoyla anlata bilir veya resimli anlaımla bu işi kolaylaştırabilirsiniz.

  Cevapla
 15. Merhaba,
  Böyle sistemleri türklerin yapması ve yabancı sitelere ihtiyaç duyulmaması çok güzel. Başarılar Eklebunu

  Cevapla
 16. Çok yararlı bir hizmet teşekkür ederim.Bu sistemlerin artık Türk tabanlı olduğunu görmek gurur veriyor.Başarılar dilerim..

  Cevapla
 17. bunu blogger da nası yapıcaz bi yardım edin

  Cevapla
 18. Denemek lazım kullanan arkadaşlarınkine bakacagım

  Cevapla
 19. evet bencede deneyin arkadaşlar

  Cevapla
 20. Arkadaşlar Eklebunu.com Ailesine Gerçekten Çok Teşekkür Ederim, Onun Sayesinde Sitemdeki Videoları, Yazıları Ve Reismleri Hiç Aklıma Gelmeyecek Yerlerde Görüyorum. Hatta Tıklarken Bu Benim Siteme Girecek Diye Tıklayınca Şok Oluyorum Demekki Sitemde Birileri Var Yazılarımı Veya Eklediğim Videoları Resimleri Birileri İzliyor Veya Görüyor. Bu Çok Önemli Bir Olgu, Ne Bileyim Sadece Teşekkür Edeceğim 🙂

  Cevapla
 21. siteniz çok güzel bizede yardımcı olduğunuz için teşekürler

  Cevapla
 22. ekle bunu harika yeni şeyler keşfediyoruz

  Cevapla
 23. harika bir hizmet olmuş ellerinize sağlık saygılarımla

  Cevapla
 24. hehe güzel bir uygulama fakat kimse şunu düşünmüyor:

  diyelim siz web sitenizde bir içerik yazdınız ve bu uygulama ile sosyal paylaşım sitelerine içeriğinizi eklediniz. ama ekleme yaptığınızda aynı başlık ile eklediğiniz için google aramalarında bu paylaşım siteleri sizin içeriğinizi geçebiliyor ve aşağılara itebiliyor hatta ilk sayfadan silebiliyorlar. dolayısı ile ziyaretçiler sizin içeriğiniz ile bu web sitelerine gidiyor ve hatta oradaki reklamlara tıklayıp onlara para kazandırıyor.

  paylaşım siteleri mi bir şeyler kazandırıyor yoksa siz mi paylaşım sitelerine bir şeyler kazandırıyorsunuz düşünmek lazım 🙂

  🙂 güzel ama sakıncalı da 🙂

  Cevapla
 25. servisler arasında twitter yok mu yoksa ben mi göremedim?!

  Cevapla
 26. harika bir uygulama ürünlerimize eklemeyi düşünüyorum

  Cevapla
 27. Çok başarılı bu konuda bence desteklenmesi gereken bir site…

  Cevapla
 28. teşekkürler çok işime yaradı

  Cevapla
 29. zaman içinde ne faydası olacak.anlayınca tekrar yazacağım

  Cevapla
 30. Özellikle blog siteleri için çok faydalı bir site. bu konuda destek görmesi gerekir…Bende http://www.webesen.com bloguma ekledim, çok da güzel oldu.

  Cevapla
 31. denemediğim için bilmıyorum çok faydalı görunuyor bencede bi bakalım

  Cevapla
 32. Bir ara kullanmıştım fakat bazen hiç açılmıyor ve sayfalarınız donuyor…

  Cevapla

Bir Cevap Yazın