EkleBunu.com Nokta tarafından satın alındı!
Genel

EkleBunu.com Nokta tarafından satın alındı!

Link paylaşım servisi EkleBunu.com Nokta İnternet Teknolojileri tarafından satın alındı.

Dünyada bu alandaki popüler servis AddThis.com'un Türkçe uyarlaması olan EkleBunu.com özellikle bloglar arasında popüler olmuş ve hem global hem de lokal birçok sosyal içerikli servis üzerinden link paylaşımına olanak tanıması sebebiyle ülkemizde AddThis.com'dan daha fazla ilgi görmüştü.

EkleBunu.com hakkında zamanında bir inceleme yazısı yazmıştım. Servis detaylarını merak ediyorsanız ilgili yazıma buradan ulaşabilirsiniz.

Nokta'nın yapmış olduğu bu satın almayı Türkiye'de kullanıcılar tarafından yaratılan içeriğin büyük bölümüne sahip olmaları açısından yerinde buluyorum. Blogcu.com, İzlesene.com, Negatif.com, FotoKritik.com gibi kullanıcı tarafından oluşturulan içerik ile beslenen servisleri düşündüğümüzde bu servislerin EkleBunu.com ile desteklenmesi değerli geri dönüşler sağlayacaktır inancındayım.

EkleBunu.com'un servis olarak yaratacağı istatistik değerini de elbette göz önüne almak gerekiyor. Nokta'nın bu sayede ülkemizde ve dünyada hangi sosyal paylaşım platformlarının ilgi gördüğünü analiz etmesi çok zor olmayacaktır.

Her iki tarafa da satın alma sonucunun hayırlı olmasını dilerim ve bu tür Web 2.0 araçlarının ülkemizde kullanımının yaygınlaşmasının tüm web girişim ve yatırımcıları için değerli olacağını hatırlatmak isterim.

Yorumlar (13)
 1. Sunset Sunset

  Iki tarafa da tebrikler. Ozellikle, blogcu.com'la entegrasyonu eklebunu.com'u yukari tasiyacaktir.

 2. Robin Robin

  Ben Noktayı bugünkü koşullarda bile, yatırımlara çekinmeyen, girişimcilere değer veren, türkiyenin google ı olarak görüyorum.

  tebrikler...

 3. Senel Senel

  Tebrikler, Nokta hep satin aliyor, Sinemalar.com'u cok beğeniyorum satarlar mı acaba ? :)

 4. Petnos Petnos

  valla nokta gene nokta atışı yaptı derim ben...

 5. Mustafa Mustafa

  www.addthis.com u görünce ben de www.bunuekle.com u almıştım daha bi Türkçe geldi bana.

  Noktayı anlamıyorum bunu yapmak çok mu zor, rekabet güçleri mi yok sırf haber olmak için mi alıyorlar...

  Belki üşeniyorlardır, belki bölesi daha az masraflıdır.

 6. Hakan Çelik Hakan Çelik

  noktaya bir alkışda benden. Ülkemzide bu tür yatırımlar çok hoşuma gidiyor.

 7. Factor2 Factor2

  Nokta güzel işlere imza atıyor.Herkes için hayırlısı olur umarım.

 8. Ferruh Mavituna Ferruh Mavituna

  Bende kullanayim dedim bu siteyi, ekledim ancak kendilerinin sunlari sistemlerine eklemesi bence sistemi daha guzel bir hale getirebilir :

  * Istatistikler

  * Hesaplar icin Gozukecek / Gozukmeyecek im sitelerinin ozellestirebilmesi

  * Ingilizce arabirim ve ingilizce butonlar

  Bunun harici bir firmanin bu sistemi almasinin tek nedeni sistemin bir cok yerde hali hazirda butonlarinin olmasidir, yoksa herhangi bir web yazilim gelistirme firmasi bu sistemin benzeri cok kisa surede cikarabilir. (Bu gercek sistemin kullanisli oldugu ve ise yaradigi gercegini degistirmiyor tabii ki :) )

 9. Her iki taraf için hayırlı olsun

 10. Resat Resat

  Nokta A.Ş. bu satın almasıyla, Türk internet girişimcilerinin ortaya koydukları ürünlerin ne kadar değerli olduğunu tekrar bizlere anımsattı. Yapılan hiç birşey (ister klon olsun, ister özgün) boş değildir.

  Bir arkadaşımız rekabet gücü yokmu demiş. Vardır tabi ki neden olmasın; ama gücü elinde bulunan bir eklebunu yu almak ve girişimlerini koymaktan çekinenlere ön ayak olmak var. Her iki taraf içinde hayırlı olsun.

 11. İhsan İhsan

  Eklebunu gerçekten güzel bir servis, kullanan blog sayısından ziyade, kullanıcıların ilgisi hakkında tam birşey söyleyemesemde..

 12. Redkan Redkan

  Şu nokta da Nokta Türkiyenin googleı gibi dursa da ilerde Google tarafından tüm servisleriyle satın alınırsa hiç şaşırmayın bunu buraya yazıyorum.

 13. Bator Bator

  Gün itibarı ile ne yazık ki eklebunu.com'a ulaşılamıyor. Ya teknik bir sorun, ya da Nokta A.Ş. yatırımı ile ilgili birşeyler yapıyor...