Blogcu.com’da değişim başladı
Arama
Yenilikler

Blogcu.com’da değişim başladı

Nokta A.Ş. tarafından satın alındıktan sonra uzun süre sessiz kalan Blogcu.com‘da devam eden iyileştirme ve geliştirme çalışmalarının ilk sonuçları geçtiğimiz günlerde servisin sayfalarına yansımış.

Blogcu.com ana sayfasında ve yönetim panellerinde hissedilen değişim, servis yetkilileri tarafından bir makyaj olarak nitelendirilmiş.

Yapılan değişiklikler kapsamında ana sayfa ve yönetim paneli dışında, sağladığı ücretsiz blog sayfalarında da tasarımsal düzenlemeler dikkat çekiyor. Bir süre önce hizmete sunulan yeni hazır blog şablonlarının yanı sıra, bu sayfalarda blogların en üstünde yer alan Blogcu.com başlığında da yeni bir yapı oluşturulmuş. Nokta A.Ş.‘nin sahibi olduğu video paylaşım servisi izlesene.com ve fotoğraf paylaşım servisi negatif.com ile entegrasyon sinyallerinin alındığı başlık alanında şu an için “video yükle” ve “foto yükle” şeklinde yazı linklerle söz konusu servislere yönlendirme yapılıyor.

Blogcu.com

Değişen tasarımın yanı sıra yazılım tarafında da çalışmalarının olduğunu bildiğim Blogcu.com‘un mevcut değişikliklerini sadece buz dağının görünen yüzü olarak kabul ediyorum. Zaten, Blogcu.com‘un resmi blogunda yapılan şu açıklama teknik geliştirmeler konusunda beni destekler nitelikte bir başlangıç haberi olarak göze çarpıyor. Açıklamaya göre Blogcu.com yazarları için otomatik kaydet özelliğini devreye almış. 2 dakikada bir otomatik olarak yönetici alanında yazılan yazıyı kaydeden sistem sayesinde yazarların olası sorunlarda çalışmalarını kaybetme riski büyük ölçüde ortadan kalkmış oluyor. Kısacası, yazı yazarken kopan internet bağlantısı ile yazıyı kaybetme dönemi Blogcu.com‘da da sona ermiş gözüküyor. WordPress bloglarında da bulunan bu özelliği Blogcu.com‘un devreye alması değerli olmuş diyebilirim.

Dediğim gibi mevcut değişimin henüz bir başlangıç olduğunu düşünüyorum ve Blogcu.com‘un yeni yüzünü başarılı bulduğumu da söylemek istiyorum.Yakın zamanda Blogcu.com‘da sürmekte olan çalışmalarla ilgili detaylı bilgi alıp onları da paylaşıyor olacağım.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (10)
 1. neasneap dedi ki:

  Nokta A.Ş. yaptığı satın almalar ve kendi oluşturduğu siteleri daha da iyileştirme çabasında
  bu aralar uzun bir süredir de yeni bir servis ortaya çıkarmadılar bu yüzden ama eminim ki çalışıyorlardır yeni bir şeyler sunmak için. Blogcuya gelince kendini biraz toparlamış son rötuşlardan sonra ama daha çok eksiği var gibi duruyor diğer rakip blog sitelerine göre ve bunun yanında üstün olduğu noktalarda var tabiki söylemeden geçmeyelim.

 2. Hakan Çelik dedi ki:

  Blogumu açacağım zaman aklımda blogcu vardı. Ama bir çok yerde gördüğüm sorun haberleri yüzünden blogger’da karar kılmıştım.
  Ama bir türk yatırımı olan blogcunun büyümesini isterim.

 3. osman dedi ki:

  Bloglar ile ilgili başka bir konuyu merak ediyorum. Herkes birşeyler yazıyor ama bunları gereçekten birileri yeterince okuyor mu acaba? Söyleyecek çok şeyimiz var buna katılıyorum ama okumayı pek sevmeyen bir millet olduğumuzu için, bu kadar blog sitesinin çok da okunmadığını düşünüyorum. Bu yorumların bile okunduğundan şüpheliyim 🙂

 4. codemaniak dedi ki:

  türkiyede blog yok şiir var
  300 ün üstünde blog olarak nitelendirilebilecek
  site olduğunu sanmıyorum

 5. Hakan Çelik dedi ki:

  @osman

  sahsen tüm yorumları okuyorum. 🙂

  bence blog sabır isteyen bir iş. hemen kazanmayı düşünmek hayalcilik olur. Ama ülkemiz öyle ilginçki hafif bir magazin blogu yazılsa hemen hitlere boğuluyor.

 6. Blogumdan dedi ki:

  Nokta A.Ş. ‘nin çok büyüdügü inancındayım ve bu büyüme beraberinde hantallaşmayı getirdi sanki.Umarım blog alanında istedigi hedef ulaşır.

 7. neasneap dedi ki:

  Akıllı adamlar var başında şirketin. Yol haritalarını çizmiştir onlar. Zamanla dahada iyi olacaklarına şüphe yok.

 8. Memet1919 dedi ki:

  Blogcu.com’da kimseyle pek yazışamıyorsun. İntraktivite zayıf. azbuz.com bunun tersi. Orada paso tartışma var. Yazdığın okunuyor, tepki alıyor…

 9. sxeindir dedi ki:

  blogcu’da “+” yönde ki gelişimin çoğu kullanıcısı da farkında.. aynen devam..

 10. Başlangıçta ağır giden BLOGCu siteniz gittikçe düzelen bir yolda seyrediyor.Tabiiki bunları insanlar yaşadıkça ve gördükçe anlıyor.Ancak çok başarılı çalışmalar yapıyorsunuz.sizleri tebrik eder,başarılarınızın ve çalışmalarınızın devamını dilerim.

Bir Yorum Yazın