Sırada TTNetVizyon var!

Son günlerde duyduğum bir söylentiyi paylaşmak istiyorum. TTNet'in TTNetMuzik.com'dan sonraki girişiminin adı TTNetVizyon olacakmış. Ancak konuyla ilgili iki farklı yaklaşım var.

Bunlardan birincisi TTNet'in TTNetVizyon ile IPTV alanına giriş yapacağı, diğer görüş ise bu servis üzerinden video içeriği sağlayacağı. Açıkcası teknik protokol ne olursa sağlanan servis kapsamının video/film/dizi içeriği olacağını zaten kabul edebiliriz.

Ayrıca söz konusu girişim kapsamında Doğan Grubu ile bir işbirliği de söz konusuymuş.

Gerçi TTNet'in video alanına gireceğini uzunca bir süredir özel görüşmelerimde öngörülerime bağlı olarak dile getiriyordum. Bu yüzden çok da süpriz olduğunu söyleyemem. Böyle bir girişimde şirket kim olursa olsun mutlaka medyadan bir ya da birden fazla içerik sağlayıcının da olması elbette kaçınılmazdı. İçerik sağlayıcı pozisyonunda şu aşamada Doğan'ın adının geçmesi benim kişisel çalışmalarımla örtüşüyor olsa bile henüz çok net bir bilgi olmadığını da özellikle vurgulamak isterim.

Diğer taraftan TTNetVizyon.com alan adının da bu iş için Aralık 2007'de alınmış olduğunu bilmenizi isterim. Yani TTNetMuzik.com ile aynı zamanda. Kısacası, çok ani bir değişim olmazsa servisin www.ttnetvizyon.com üzerinden yayın yapacağını söyleyebiliriz. Şimdilik bu alan adı TTNet.net.tr'ye yönlendirilmiş durumda.

Anlaşılan o ki, 2008 yılında bol müzikli ve bol videolu günler Türk internet kullanıcısını bekliyor olacak. Hemde en sevilen cinsten: ücretsiz :)

Bu arada söz konusu çerçevede merak ettiğim bir konu var. Eğer söylentiler doğruysa ve Doğan TTNet'e TTNetVizyon.com için içerik sağlayacaksa, Smile ADSL bu alanda nasıl ve hangi servislerle fark yaratacak?

Smile ADSL kullanıcıları TTNet ADSL kullanıcısı olarak kabul görüyor mu ve bu servislerden faydalanabiliyor mu? Yoksa görecek mi, faydalanacak mı?

Eğer Smile ADSL ile TTNet ADSL'in bu alanda bir ortak hareketi söz konusu olmayacaksa Doğan neden TTNet'e içerik sağlasın?

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.