MyNet, Yonja.com'un %50'sine ortak oldu!

Dün, Sabah Gazetesi'nde yayınlanan bir haber MyNet'in, Yonja.com'a %50 oranında ortak olduğunu bildirdi. Gazetenin haberinde söz konusu ortaklık için MyNet'in şirkete $15 milyon ödediği iddia edilmişti.

Konuyla ilgili Yonja.com'un da bünyesinde bulunduğu Yonja Media Group CEO'su Kerim Baran'la görüştüğümde, MyNet'in ortağı Tiger (Tiger, MyNet'in %25'ine sahiptir) ile birlikte Yonja.com'un %50'sine sahip olduğunu doğruladı. Ancak Sabah Gazetesi'nde çıkan rakamla ilgili bir yorum yapmadı.

Kerim Baran, rekabetin arttığı internet sektöründe iki şirketin kuvvetlerini birleştirmesinin hem şirketlere, hem de Tükiye'deki internet kullanıcılarına bir çok katkısı olacağına inandığını belirtti.

Yonja.com'un bir süre önce azınlık hisselerini içlerinde Saran Holding'in de olduğu 3 şirkete sattığını hatırlıyoruz. MyNet ortaklığı ile birlikte daha da güçlenmiş olan Yonja.com'un bundan sonraki gelişimini takip ediyor olacağız.

Ancak benim asıl merak ettiğim MyNet'in son dönemlerde yoğun olarak üzerinde çalıştığı, önceleri Expredo adıyla lanse ettiği, sonraları beğenmeyip dış kaynak kullanarak baştan hazırlattığı ve son olarak MyNet Eksenim ismiyle yayına aldığı sosyal ağ uygulaması bu vizyonda nerede konumlandırılmış durumda?

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.