Yonja'ya yeni ortaklar geldi

Yonja Media GroupTürkiye'nin en popüler sosyal ağı olan Yonja.com'u da bünyesinde bulunduran Yonja Media Group geçtiğimiz günlerde gerçekleşen bir satın alma sonucunda azınlık hisselerini 3 farklı şirkete sattı.

Yapılan açıklamada satış rakamları ve oranlar hakkında bilgi verilmezken, yatırımcı şirketlerin Greywolf Capital Management LP, Saran Holding, Odien Group olduğu açıklandı.

Konuyla ilgili Yonja Media Group kurucusu ve CEO'su Kerim Baran ile telefonla görüştüğümde, kendisi anlaşmanın azınlık hisselerinin satışı olduğunu ve bu satın almanın Yonja.com'un içeriği, yapısı ya da işleyişinde herhangi bir değişiklik oluşturmayacağını belirtti.

Yonja.comBir medya şirketi olarak yapılanan Yonja Media Group'un bünyesinde aylık 1 milyar sayfa gösterimi sayesinde büyük değer teşkil eden Yonja.com ile birlikte MetroListe, 7inci, Nolyo ve YonjaShop da bulunuyor.Saran Holding'in konuyla ilgili yapmış olduğu resmi açıklamada holding'in yönetim kurulu başkanı Sadettin Saran'ın sözleri ise önümüzdeki dönemlerde bu portföye yeni servis ve ürünlerin gireceğinin işareti olarak anlaşılabilir.

"Yonja, Saran Holding'in yeni medya alanlarında büyüme stratejisi için ideal bir platform. Onlarla birlikte sektörde yeni yatırımlar ve ortaklıklar yapmayı hedefliyor ve araştırıyoruz"

Ülkemizde web girişimlerine dönük gerçekleşek yatırımların artacağına olan inancımı destekleyen bu gelişme ile önümüzdeki dönemlerin daha hareketli geçeceğini tahmin edebiliyorum.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.