Yonja'ya yeni ortaklar geldi
Genel

Yonja'ya yeni ortaklar geldi

Yonja Media GroupTürkiye'nin en popüler sosyal ağı olan Yonja.com'u da bünyesinde bulunduran Yonja Media Group geçtiğimiz günlerde gerçekleşen bir satın alma sonucunda azınlık hisselerini 3 farklı şirkete sattı.

Yapılan açıklamada satış rakamları ve oranlar hakkında bilgi verilmezken, yatırımcı şirketlerin Greywolf Capital Management LP, Saran Holding, Odien Group olduğu açıklandı.

Konuyla ilgili Yonja Media Group kurucusu ve CEO'su Kerim Baran ile telefonla görüştüğümde, kendisi anlaşmanın azınlık hisselerinin satışı olduğunu ve bu satın almanın Yonja.com'un içeriği, yapısı ya da işleyişinde herhangi bir değişiklik oluşturmayacağını belirtti.

Yonja.comBir medya şirketi olarak yapılanan Yonja Media Group'un bünyesinde aylık 1 milyar sayfa gösterimi sayesinde büyük değer teşkil eden Yonja.com ile birlikte MetroListe, 7inci, Nolyo ve YonjaShop da bulunuyor.Saran Holding'in konuyla ilgili yapmış olduğu resmi açıklamada holding'in yönetim kurulu başkanı Sadettin Saran'ın sözleri ise önümüzdeki dönemlerde bu portföye yeni servis ve ürünlerin gireceğinin işareti olarak anlaşılabilir.

"Yonja, Saran Holding'in yeni medya alanlarında büyüme stratejisi için ideal bir platform. Onlarla birlikte sektörde yeni yatırımlar ve ortaklıklar yapmayı hedefliyor ve araştırıyoruz"

Ülkemizde web girişimlerine dönük gerçekleşek yatırımların artacağına olan inancımı destekleyen bu gelişme ile önümüzdeki dönemlerin daha hareketli geçeceğini tahmin edebiliyorum.

Yorumlar (6)
 1. İdris Cin İdris Cin

  Merhabalar,

  Girişimcilerimiz ve girişimci adaylarımız için tetikleyici unsurlardan biri olacaktır bu satın alma haberi. Diğer sektörlerde ki devlerin de web üzerine yatırım yapmaları, pazarlama tecrübelerini ve maddi olanaklarını ortaya koymaları sektöre yeni yeni soluklar getirecek, sektörün gelişim hızındaki ivmeyi daha da yukarılara taşıyacaktır.

  Başarılı projeleri için Yonja Media Group'u tebrik ediyor ve yeni ortaklarıyla birlikte çok daha başarılı projeler çıkaracakları beklentimi belirtmek istiyorum.

  Paylaşımınız ve bilgilendiriminiz çok teşekkürler Arda Bey.

  Sevgi ve Saygılarımla.

 2. en cok dikkatimi ceken yatırımcı süphesizki Saran Group oldu uzun süredir böyle bişi bekliyordum.

 3. Bu yonja Yatırımları ilk günden profesyonelce başlamış ve ilk günden bu gelişmeler hesap edilmiştir. Bu tamamen amatör internet girişimlerinden değil de oldukça odaklanmış profesyonel bir internet yatırımıdır. Tahmin ediyorum ki bu yazıyı okuyan arkadaşlardan kimsede bu yatırım gücü yoktur.

 4. @cem :)

 5. Woywodin Woywodin

  ya bu millet ne sanıyor? internete parasız yatırım yapabileceğini falan mı? yada sadece kuru bir fikre,Noel baba kılıklı bir zenginin milyonlarca dolar yatıracağını mı? sadece kuru fikre kapıyı gösterirler.o kadarı herkesin aklına gelir.sermayen var mı,tecrüben varmı,birikimin varmı? ortaya birşeyler koyabiliyormusun..Çok yerde başarı hikayesi olarak anlatılan ve garajda kurulduğu iddia edilen Youtube,garajda falan kurulmamıştır.Youtube'nin sadece yatırım maliyeti 11 milyon dolardır.Ancak bu yatırım gelmeden öncede youtube'yi kurmuşlardı.ancak sienin kurucuları,server kiralarının astronomik gelmesi Steve Chan ve Chad Hurley'i finansman aramaya itmiş olmalı.

 6. Siyah Beyaz Siyah Beyaz

  Yonja.com çok başarılı ve çok guzel site saran holdıngle anlaşması guzel..