E-ticaret Tio ile boyut değiştiriyor

Teknoloji Holding bünyesinde yer alan yatırım şirketi Embrio tarafından hayata geçirilmiş olan Tio, fiyat karşılaştırma hizmetini bir sonraki boyuta geçirerek kullanıcılarının farklı online mağazarlarda yer alan ürünleri Tio üzerinden buldukları en düşük fiyatıyla direkt satın alabilmesine olanak tanıyor.

www.tio.com.tr adresi üzerinden yayına yapan Tio yayına girene kadar ülkemizde online alışveriş ve fiyat karşılaştırma alanındaki servisler birbirinden ayrı olarak hizmet vermekteydi. Yani, bir kullanıcı aradığı ürün için en düşük fiyatı bir servis üzerinden bulup, satın almak için ürünü sağlayıcı servise gitmeliydi. Tio bu süreci kullanıcıya tek noktada sunarak değer yaratan bir yapı sağlamış oldu.

SüperTeklif.com ve KolayTedarik.com girişimleri ile sektör yatırımlarına başlayan Embrio'nun üçüncü girişimi olan Tio şu anda 11 kategoride ürün sunuyor. Kendi sağladığı ürünlerin dışında internet üzerinden satış yapmak isteyen firmalara mağaza açma imkanı sunan Tio, aynı zamanda bireysel kullanıcılar için ikinci el satışa da olanak tanıyor.

tio.com.tr

Tio'nun sağladığı bir diğer önemli özellik de TioMobile. Cep telefonunuza yüklediğiniz küçük bir program ile ürünlerin fiyatlarını karşılaştırabildiğiniz ve aynı zamanda dilerseniz satın alabildiğiniz TioMobile bence Tio'nun tüketiciye sağladığı katma değeri en yüksek özelliği.

Ürün detay sayfalarında kullanıcı yorumlarına da yer verilmiş olan Tio'nun burada yer vermediğim birçok detay özelliğinin de olduğunu vurgulamak istiyorum.

Yazımın başında da belirttiğim gibi ülkemizdeki online alışveriş alanına yeni bir boyut katacağına inandığım Tio'nun sahip olduğu iş modeli ile de ilerleyen dönemlerde adından sıkça söz ettireceğini düşünüyorum.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.