InviteShare'i ne kadar çok sevmişiz
Genel

InviteShare'i ne kadar çok sevmişiz

TechCrunch'ın bir süre önce satın aldığı InviteShare'in son durumu nedir acaba diye merak ettim ve incelemeye başladım. Alexa'daki durumuna bakınca gördüm ki InviteShare'e en çok trafik gönderen ilk 10 ülke arasında Türkiye 9. sırada ve servisin %2 trafiğini biz sağlıyoruz.

Her ne kadar servisin Michael Arrington haber yapmadığı günlerdeki Alexa istatistikleri sahip olduğu tanıtım gücüne kıyasla pek iç açıcı gözükmesede (kaldı ki bu günlerde Webrazzi'nin altında kalıyor) Türkiye'den bu kadar kullanıcı ilgisi olmasına şaşırdım diyebilirim.

Inviteshare.com

Kişisel görüşüm bu durumun ümit verici olduğu yönünde. Ülkemizdeki internet kullanıcılarının global Web 2.0 girişimlerini takip ediyor olması ve henüz beta aşamasındayken incelemek istemesi gerçekten değerli bir gelişme. Bu açıdan da paylaşmak istedim.

Yorumlar (1)
  1. Emexci Emexci

    Bence alexa istatistikleri bu kadar dikkate alınmamalı. Çünkü Alexa Toolbar kullanan sayısı kullanmayanlardan kat ve kat az.

    Ancak ayrı bir konu daha var ki, alexa'nın algoritma sistemi biraz düzensiz. mesela ben bügün yarın webrazzi'ye sürekli girip her sayfayı aktif olarak dolaşsam, 3 veya 4 hafta sonra Webrazzi'yi en çok ziyaret eden ülkeler arasında Avusturya yer alır. 10 kişi aktif olsa 2. sırada alır yerini..

    Anlatmak istediğim şey; Alexa'ya bakıp bir sitenin geleceğini veya o anki halini belirlemek çok zor. Alexa gibi servisler yerine, internet sağlayıcıları tarafından bir servis çıkarılsa çok daha faydalı olur.

    bunun içinde tüm internet servis sağlayıcılarının birleşimi söz konusu. galiba biraz zor..