Satın alma sonrası FeedBurner'da ilk yenilik!

Satın alma sonrası FeedBurner'da ilk yenilik!

Google'ın FeedBurnersatın almasının ardından ne zaman bu gelişmenin etkilerini göreceğiz diye beklerken, FeedBurner'dan beklenen açıklama geldi.

Satın almanın ilk etkileri FeedBurner'ın ücretli olan servislerinin ücretsiz olması ile kendisini gösterdi.

FeedBurner'ın iki önemli özelliği olan FeedBurner Stats PRO ve MyBrand artık tamamen ücretsiz.

Kısaca söz konusu iki servisin özelliklerinden bahsetmem gerekirse, Stats PRO normalde FeedBurner kullanıcılarına sağlanan RSS kullanım istatistiklerinin üst versiyonuydu. Hem RSS hem de blogunuz ile ilgili detaylı istatistiklere ulaşabileceğiniz Stats PRO servisi artık tüm FeedBurner kullanıcılarının hesaplarına otomatik olarak dahil edildi.

MyBrand ise, blog sahiplerinin RSS adreslerini feeds.feedburner.com/SiteAdı şeklinde kullanmak yerine, kendi alan adlarına bağlı kullanmalarına olanak tanıyan bir servisti. Bu servis de artık ücretsiz olarak FeedBurner kullanıcılarına açıldı.

Bu gelişmeler elbette RSS servisini FeedBurner üzerinden yöneten tüm blog sahipleri için değerli olacaktır. Ancak kişisel görüşüm ve eminim benim gibi herkesi de ilgilendiren iki haber var ki aslında hepimiz onları bekliyoruz.

1. Google AdSense'in FeedBurner'a entegre olması. 2. Google Analytics'in FeedBurner'a entegre olması. (ya da her ikisinin de tam tersi)

Bu iki madde için de çok uzun beklememiz gerekeceğini sanmıyorum. Ama gerçekleştiklerinde sevineceğimize eminim.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.