Deskload favorileriniz için online masaüstü
Araçlar

Deskload favorileriniz için online masaüstü

Deskload'ı şu an için çok özellikli olmasa bile yaratıcı ve keyifli bir servis olduğu için paylaşmak istedim.

Del.icio.us'da favorilerinizi online saklayabildiğinizi bilirsiniz. Deskload ise bu yaklaşıma masaüstü havası katmış.

Deskload.com

Yani, eklediğiniz favorinize bir icon verebilir ve bunu online masaüstünüzde herhangi bir noktada görüntüleyebilirsiniz.

Servisin girişte de belirttiğim gibi şimdilik çok fazla özelliği bulunmuyor ama üzerinde düşündükçe uygulanabilecek birçok inovatif model akla gelebiliyor.

Hem girişimcilere fikir, hem de internet kullanıcıları için işe yarar bir uygulama olması açısından incelenmesini öneririm.

Yorumlar (4)
 1. Arikan Arikan

  Bunun myHomePage fikrinden pek farkı yok. Sadece PC döneminden kalma tekno-kitch masaüstü metaforunu kullanıyor.

 2. Arikan'a katılıyorum. Artık herkesin yüz çevirdiği bir "metaforu" nete entegre etme daha doğrusu yamama çabalarını çok anlamlı değil.

  1980lerin ortasında text tabanlı ekranlardan masaüstü (WYSIWYG) metaforuna geçmek ne kadar radikaldiyse 2000lerin ortasında bugünde benzeri gerçekleşiyor. Bu kadar köklü bir değişim olurken Microsoft haricinde bir firmanın masaüstüne yenilik eklemesi muhtemelen çok bir fayda sağlamayacaktır.

  Bay Schmidt Sun'da yıllar önce "Network is the computer" sloganını hayata geçiremedi ama bugün daha fazlasını Google'da yapıyor...

 3. arikan yalnış şöyle bişey var bu online başka bi pcye geçtiğimiz zamanda bu desktop emrimize amade :)

 4. Arikan Arikan

  Bu projede iki açıdan herhangi bir yenilik göremiyorum.

  1. Zaten bir bağı tarayıcından masaüstüne sürüklediğinizde fovicon'uyla beraber gelir ve her an tıklayabileceğiniz kocaman bir bağ nesnesi olarak durur.

  2. Masaüstü metaforu çoktan eskimiş (30 yıllık) küflenmiş bir fikir. Bilgisayar ağdır. Tek başına bir nesne değildir.

  Teknoloji + iş (business) + yaratıcılık kesişiminde icat arayışında olan girişimciler ve yatırımcılar bu bitmiş tekil bilgisayar düşüncesini bırakın ve paradigma değişimine ayak uydurun. Yeni nesil uygulamalar Internet'in kendisini medyum (ortam) olarak görenler ve onun özelliklerini hammadde olarak kullananlardır.

  Biz yeni nesil girişimciler geçmişte kullanılan iş yapma yöntemlerini bıraktık Internet'in özelliklerini hammadde olarak kullanıyoruz.