Yonlendir.com yeni bir satın alma haberi mi olacak?
Genel

Yonlendir.com yeni bir satın alma haberi mi olacak?

Geçtiğimiz günlerde Beril Teknoloji'ye ait Blogcu.com'un Nokta A.Ş.'ye satış haberini duyurmuştum.

Blogcu satışının yankıları henüz büyük medyaya yansımışken, Beril Teknoloji'nin bir diğer ürünü olan Yonlendir.com için de talepler olduğu duyumunu aldım.

Yonlendir.com, 2000 yılında kurulmuş olan ve sahibi olduğu 150'den fazla alan adı ile 1.000.000'dan fazla üyesine ücretsiz yönlendirme hizmeti sunan bir servis.

Derinlemesine yaptığım araştırma sonucunda Yonlendir.com kapsamında şu anda tahminen aktif 540.000 civarında site olduğu bilgisine ulaştım.

Servis dahilinde alan adı yönlendirme için sunulan lisesi.com, koleji.com, sayfasi.com, televizyonu.com, arsivi.com, sergisi.com, radyosu.com, dernegi.com, vakfi.com gibi birçok değerli .com alan adı bulunuyor.

Yonlendir.com ile şu an için 2 yerli ve 1 yabancı yatırımcının ilgilendiğini öğrendim.

Beril Teknoloji'nin yatırımcı firmalar ile anlaşmaya varması ve bu satışı gerçekleştirmesi ne zaman sonuçlanır ya da sonuçlanır mı bilemiyorum. Ancak sahibi olduğu alan adları ve mevcut üye sayıları göz önüne alındığında ses getirecek bir satınalma olacağına eminim.

Yorumlar (9)
 1. Bence blogcu.com un satılmasından sonra bu olayı nasıl olur da kullanalım mevzuna girip reklam yapıyorlar.Boyle bir yatırımı yapacak kimse yok çünkü yonlendir.com sub domainlerle bir anlam kazanan(aşk.sitesi.com gibi) ve tek başına hiçbir değeri olmayan domainlerle dolu ayrıca arayuz olarak da çok kötü bir site ve diğer arkadaşlarımın dediği gibi birçok servisi de çalışmıyor su anda(en basitinden kontrol paneli). Yatırımcıların ilgisini çekmek için yapılmış asparagas haber bence.

 2. Devrim Demirel Devrim Demirel

  Forumlar ve web sitelerinde yazılanlara yanıt verme alışkanlığım olduğu söylenemez. Çünkü nedense bu tür önemli iddiaları veya görüşleri olan insanlar, isimlerini ve kimliklerini açıklayacak kadar bu fikirlerine ve kendilerine güvenmemektedir.

  Son yorumdaki isimsiz ve saçma itham ve kontrol paneli konusundaki bizce haksızca olan yorumlara buradan yanıt vermenin gerekli olduğunu düşündüm.

  Kontrol panelimiz yargıya intikal etmiş bir konu yüzünden elimizde olmayan sebeplerden dolayı kapalı. Bu konuyu çözmeye gayret ediyoruz. Ülkemizde bu tür servisler vermenin ne gibi bedelleri ve zorlukları olduğunu, ve bu zorlukları kimlerin üstlendiğini bildiğinizden emin değilim.

  Yonlendir ile ilgili "asparagas haber" iddiasına gelince, öncelikle webrazzi'de bu tür yorumları yazan kişilerin ismini, web sitesini yazmaya cesaret etmemelerini, ciddiyetlerinin ve niyetlerinin bir göstergesi olarak alıyor, ancak yine de yaydıkları bu iddialara cevap vermek istiyorum.

  Şirket olarak hiç bir projemizi "yapıp başka şirketlere satalım" beklentisiyle başlatmadığımız gibi, Yonlendir.com'u satmaya dair bir beklentimiz veya şu anda bir niyetimiz yok. Blogcu.com haberinin ardından Yonlendir.com ile ilgilenen 2 yerli, 1 yabancı yatırımcı olduğu bilgisi kesinlikle doğrudur. Arda bey en son telefon görüşmemizde tesadüfen bu konuyu duyduktan sonra, konuyu yazmak istediğini bildirdiği için haber Webrazzi'de yer aldı.

  "Kral" bey(!), siz arayuz olarak yonlendir'in çok kötü bir site olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak yonlendir'in bir çok servisinin çalışmadığına dair iddianız gerçekleri yansıtmıyor. Mecburen kapalı bulunan panel arabirimi hariç tüm servislerimiz 2000 yılının Mart ayından bugune kadar olduğu gibi sorunsuz çalışmaktadır.

  Blogcu.com konusunda Mynet ile görüşmemiz ile başlayıp sitenin Nokta'ya devri ile sonuçlanan yaklaşık bir yıllık süreç boyunca defalarca yaşadığım, Türkiye'de yapılan iyi şeyleri görmemeye, küçümsemeye, aşağılamaya ve hor görmeye dair bu yerleşik alışkanlıkların, gelecekte "desteklemek", yardımcı olmak, paylaşmak, parçası olmak ve birlikte büyütmek şeklindeki bir kültüre dönüşeceğine dair iyimserliğimi korumaya zor da olsa gayret edeceğim.

 3. @ devrim demirel

  gelecekte “desteklemek”, yardımcı olmak, paylaşmak, parçası olmak ve birlikte büyütmek şeklindeki bir kültüre dönüşeceğine dair iyimserliğimi korumaya zor da olsa gayret edeceğim.

  siz yaptınızda biz mi desteklemedik, paylaşmadık, parçası olmadık... örneğin wikipedia destekleniyor, daha da desteklenecektir.

  ama siz nedense reklamlarla hizmetlerinizi boğuyor ve profesyonel kullanıcılarınızı kırıyorsunuz; örneğin blogcuda üst kısımda reklam var tamam buna bir şey denmez anlayışla karşılanır ama siz blog yazılarında kelimelerede link verip sitenize yönlendiriyorsunuz; örneğin "video" kelimesi... amaç ne çok basit google'dan sıra kapmak :(

  kontrol paneline gelince, daha açıklayıcı bilgi ile kullanıcılar haberdar edilebilir, yani kontrol panelinizin yargıya intikal etmiş olması kullanıcılarınızı bilgilendirmiyeceğiniz anlamına gelmezki.

  saygılarımla

  işlerinizde başarılar dilerim.

 4. Devrim bey çok güzel yatırımlar yaptı zamanında, biraz maddi güç ile kaymağını yerdi, ama satarsada iyi ekmek yer bu işten. Olsun bu da iyi.

 5. Keşke rakamlar açıklansa. Boyumuzu görsek.

 6. Bırakın satın alsınlar. Belki şimdiki halinden çok daha iyi olur. Şimdiki hali felâket. Gerçi Arda'nın da dediği gibi önemli olanlar domain isimleri gibi geliyor bana :)

 7. yonlendir.com'un; http://www.yonlendir.com/panel/ kontrol paneli nedense "Kontrol paneli kısa bir süre için kapalıdır." denmesine rağmen bir türlü açılmamıştır, uzun zaman geçmiştir. zaten ben kullanmıyorum da! biri için kullandık zamanında , yaptık bir delilik, çünkü; "sinema.com'dan" aşağı kalır yönleri yok reklam konusunda.

  saygılarımla.

 8. Nurayol1 Nurayol1

  ya siteyi adam akıllı kullanmak istiyorum sıkıldım artık her sefererinde aynı şeylerle karsılaşmaktan kontrol paneli kısa bir süre için kapalıdır.Denmesine rağmen bir türlü açılmamıştır, uzun zamandır bu böyle yeter ya sesimizi duysunlar artık ya açsınlar yada bahane sunmasınlar kapandı desinler

 9. arkadaşlar yönlendir.com adresinin şikayet email adresi veya telefonu yokmudur, ya bu yönlendir.com ne zaman açılacak bir bilgisi olan varmıdır...