Kartvizitiniz RoloBiz ile internette
Fırsatlar

Kartvizitiniz RoloBiz ile internette

RoloBizRoloBiz'e kartvizit bilgilerinizi giriyorsunuz, servis size buna karşılık bir link (URL) sağlıyor. Size özel belirlenmiş olan bir ID numarasına sahip olan URL ile kartvizitinize internet üzerinden ulaşılabiliyor. (örnek)

RoloBiz bu basit ama kullanışlı hizmetine bir de kartviziti Outlook için vCard formatında indirebilme imkanını eklemiş. Ayrıca dilerseniz kartvizitleri arkadaşınıza gönderme özelliği de bulunuyor.

Servis ne tür alanlardan kullanılabilir diye düşündüğümde şöyle bir senaryo aklıma geliyor.

Kartviziti üzerinde RoloBiz ID'si bulunan bir kişinin bilgilerine dijital olarak ulaşabilirim ve yeni almış olduğum bir kartvizitdeki bilgileri bilgisayarıma yazarak kaydetmek yerine, RoloBiz üzerinden vCard olarak indirebilirim. Ayrıca eğer bir arkadaşım benden ilgili konularda bir kişinin kontak bilgilerini isterse, kendisine RoloBiz üzerinden bilgileri gönderebilirim.

Kişisel fikrimi soracak olursanız inovatif bir ürün, ancak anlaşılır ve kullanılır mı ondan pek emin değilim. Eğer şirket ürününü doğru pazarlarsa başarılı olmaması için bir sebep görmüyorum.

Yorumlar (2)
  1. Ozan Çağlargil Ozan Çağlargil

    Off, çok iyi olabilecek bir fikri kötü uygulamışlar..

    Kartvizitim var, bilgileri RoloBiz'e giriyorum, sonra elimde basılı olan kartvizitlerimin arkasına teker teker rolobiz bilgilerimi yazıyorum- ki sloganları şu "People don't have time to type your contact details"

    E peki benim 100 tane kartvizit arkasına sizin adresinizi yazmaya zamanım var mı?

  2. Bende Rolobiz ne tür alanlarda kullanılabilir diye düşündüğümde şöyle bir senaryo aklıma geldi.

    Cep telefonumda veya cep bilgisayarımda RoloBiz için yazılmış özel bir uygulama ile, RoloBizID'sini almış olduğum(bluetooth ile de olabilir) kişilerin bilgilerine güncel bir şekilde ulaşabilirim, ve kişilerin bilgilerini cep telefonu hafızasında tutmak yerine isteyen tutabilir, Gprs ile bağlanıp alabilirim. Kim bilir belki bildik kartvizitlerin sonunu getirebilir ve kağıt israfını bir miktarda olsa önleneyebilir.