37 Signals'dan yeni ürün Highrise

HighriseBasecamp, Ta-da List, Backpack, Campfire ve Writeboard gibi Web 2.0 konseptinin ilk akla gelen ürünlerinin yaratıcısı olan 37 Signals'dan yeni bir ürün bugün itibari ile yayına girdi.

Highrise isimli servis bir tür kontak yöneticisi ve adres defteri. Ancak servisin sadece kontaklarınızı saklamanızın ötesinde birçok özelliği bulunuyor.

Diğer 37 Signals ürünlerinde olduğu gibi yine son derece sade ve kolay bir kullanıma sahip olan Highrise, aynı zamanda inovatif düşüncenin örneklerini fazlasıyla bünyesinde barındırıyor.

Highrise'ın belirttiğim gibi sadece basit bir adres defteri gibi algınlanmaması gerekiyor. Çünkü servis kontaklarınız ile ilgili bilgileri saklayabileceğiniz gibi, kontaklarınızla aranızdaki tüm aktiviteleri de takip etmenize olanak tanıyor.

Hesabınıza eklediğiniz kişileri etiketleyebilir, kişilerle ilgili yapılacaklar listenizi oluşturabilir, onlar hakkında notlarınızı tutabilir hatta e-mail'lerinizin bir kopyasını da Highrise üzerinden kişilere bağlayarak takip edebilirsiniz.

Burada sanırım özellikle anlatmam gereken e-mail ile ilgili özellik.

Highrise kayıt yaptırdığınızda size özel bir e-mail adresi sağlıyor ve siz hesabınızda bulunan bir kişiye göndereceğiniz e-mail'i bu hesaba da gönderdiğiniz takdirde sistem doğru kişiyle ilişki kurup mesajınızı saklıyor.

Kişi eklemek ve yapılacaklar listesi gibi özelliklerin çok fazla detayına girmeden ana hatlarıyla kullanımın fazlasıyla kolay ve gerçekten çok iyi düşünülerek planladığını söylemek istiyorum.

Highrise

Ancak malesef Highrise'ın ücretsiz versiyonunda sadece 25 kişiye kadar kayıt girebiliyorsunuz ve daha yüksek kapasiteler için ücretli paketlere geçmeniz gerekiyor. Fiyatlar ise $12'dan başlıyor.

Kişisel görüşümü soracak olursanız küçük ve orta ölçekli dinamik şirketler için tercih edilebilecek bir uygulama diyebilirim.

Diğer taraftan Highrise inovasyon ve kullanıcı odaklılığın neler yaptırabileceğine güzel bir örnek olarak incelenmeye değer bir servis.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.