Sinemalar.com yenilendi!

Nokta A.Ş.'nin web girişimlerinden olan Sinemalar.com'u yaklaşık 3 ay önce incelemiştim. İçerik olarak dolu ama tasarım olarak fazla sade bulduğum servis, kullanıcıların etkileşimini ön plana çıkartacak özellik ve başarılı tasarımıyla dün gece yenilenerek yayına alındı.

Sinemalar.com'un yeni yüzünde İzlesene.com ile yapılan entegrasyon sayesinde fragmanlar bu servis üzerinden yayınlanmaya başlanmış.

Sinemalar.com

Sinema alanındaki web girişimlerini incelediğimizde şu an için en önemli oyuncuların BeyazPerde.com ve Sinema.com olduğunu görüyoruz.

Sinema istatistikleri

Bu alandaki servislerin kullanıcı tabanının artışının, internet kullanıcı sayısının artması ile doğru orantılı olduğuna inanıyorum. Diğer taraftan bir servis için sahip olunan kullanıcıların da ancak daha başarılı bir servisin yayına alınması ile kaybedileceğini düşünüyorum.

Kısacası, sinema, müzik, fotoğraf gibi konularda yoğunlaşmış olan girişimler konuya ilgi duyan kullanıcıların zaten hakim olduğu servisler oluyorlar. Mevcut kullanım istatistiklerinin üstüne çıkılması ya da aşağısına düşülmesi de yine yukarıda bahsettiğim kriterler ile gerçekleşebiliyor.

Reklam alabilme potansiyellerini düşündüğümüzde de gelire sahip olabilme sürelerinin diğer alanlara kıyasla kısa olduğunu düşündüğüm sinema servislerinin, sayıca bu kadar az olmasını da içeriğe ulaşmak için herhangi lokal bir dijital kaynak olmamasına bağlıyorum.

Sinemalar.com'un bu alandaki rekabete yenilenerek ve gelişerek giriyor olması eminim sektörde etki yaratacaktır.

Uzun vadede ise kullanıcıya en değerli ve doğru bilgiyi sunmanın yanında katma değer de sağlayan servisin başarıda payını artıracağına inanıyorum.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.