Bilgi Kaynakları

TV'de ne var?

Young New Media tarafından hazırlanmış olan TvdeNeVar.com, adından da anlaşılabileceği gibi neredeyse tüm televizyon kanallarındaki yayın akışını kolay takip etmenizi sağlıyor.

Tasarım olarak son derece başarılı bulduğum servis, üyelik ya da herhangi bir ücret yapısı üzerinde çalışmıyor.

Acaba kullanım oranları nasıl olur? Sürekli ziyaret açısından ilgi çeker mi diye düşünürken, TvdeNeVar.com'un forum sayfalarını farkettim.

Şu an için aktif bir kullanım göremediğim forum sayfalarının, servisin gelişimi ile birlikte özellikle diziler ile ilgili yoğun takipçilerinin olması muhtemeldir.

TvdeNeVar.com

Bu tür servislerin ülkemizde yoğunlaşması gerektiğini her fırsatta dile getiriyorum. Neden mi?

Çünkü bunlar Web 2.0 arenasında ihtiyaç olan servisler olmasının yanında, birden fazla girişim ile sektöre adım atan girişimciler için de, kendilerine farklı mecralar oluşturmaları adına fayda sağlamaktadır.

Örnek vermek gerekirse, TvdeNeVar.com'da şu anda dönen reklamlar, yine Young New Media tarafından geliştirilmiş olan ve DVD, VCD, Hediye, Çizgi Roman gibi kategorilerde satış yapan Alemler.com'a ait.

TvdeNeVar.com'un forum bölümünün gelişmesi, eminim Alemler.com için de güçlü bir hedef kitle yaratacaktır.

Yorumlar (9)
 1. Ozan Çağlargil Ozan Çağlargil

  "Şu an ne var" kısmının olabilecek en kötü şekilde çözüldüğünü düşünüyorum, o alana veriyi basmışlar kalmış. Kanal ismi ve yayının adını koymuşlar ama, keşke yayının içeriğiyle ilgili bilgi de edinebilsek.

  Yabancı film mi, filmse türü ne, kısa bir bilgisi mevcut mu? Yabancı Konser şeklinde ekrana basıp bırakmışlar ben baktığımda.

  Açıkcası Alemler.com'a potansiyel müşteri kazandırmaya çalışmaktan başka herhangi bir servis amacı güttüklerini düşünmüyorum. En azından Alemler.com'da satışı yapılan ürünlerle alakalı yayınlar hakkında ayrıntılı bilgi verselerdi.

 2. Aslında bu tür bir sitenin eksikliğini düşünüyordum geçenlerde. Bu site hayal ettiğim siteye oldukça yakın bir site. Emeği geçenlere teşekkür ederim. Aracı olduğun için sana da teşekkür ederim Arda.

 3. '...Roman gibi kategorilerde satış yapan Alemlar.com‘a ait...'

  Küçük bir tipografi hatası var sanırım.(Alemler.com).

  kolay gelsin.

 4. Turca, memnun olduğuna sevindim, ilgin için ben teşekkür ederim.

  ZaLex, uyarın için teşekkürler. Hatayı düzelttim.

 5. Tasarımını, kullanılan renkleri çok beğendim. Pratik başarılı bir site olmuş. Emeği geçenleri tebrik ederim.

 6. Ibrahim Ibrahim

  Merhabalar

  Ben böylesi bir aracı pek anlayamadım.amaç nedir çözmedim açıkcası.

  biraz inceledim .mesela tuz kelimesini arattım ama tuzluk yada tuzlu gibi sonuçları göremedim.Ben mi gözden kaçırdım yoksa bulamıyor mu?

  eğer bulamıyora böyle bir aracın getirisi nedir acaba?

 7. Ilker Ilker

  Buna benzer yeni açılan bir site daha var, www.tvrehberi.tv, Tvdenevar.com ile kapışıcağa benziyorlar ama nasılsa hedef kitle büyük 2 sitenin de ziyaretçi sıkıntısı olmaz kanımca..

 8. Tüm bu içeriği barındıran www.dizifilm.com sitesini pas geçmemek gerek sanırım :)

 9. Online Online

  Malesef bu kadar kullanışlı bir siteye uzun süredir ulaşılamıyor