Sosyomat bu sefer reklam vereni etiketledi
Genel

Sosyomat bu sefer reklam vereni etiketledi

Webrazzi'nin açılış konuğu ve çalışmalarını çok beğenip bir o kadar da yakından takip ettiğim Pilli'nin küçük çocuğu Sosyomat artık büyüdü.

Sosyomat'ın başarı grafiğini ve kendimce bu başarının arkasında yatan sebepleri bir süre önce kişisel blogumda yazmıştım.

İşte bu yazımın üstünden yaklaşık 2 ay geçtikten sonra Sosyomat ilk reklamını aldı ve artık eve ekmek getirir hale geldi.

Servisin ilk reklam vereni SnickersWeb 2.0 ve günümüzün potansiyel yıldızı Sosyomat'a olan güvenlerinden dolayı kutluyor ve başarılı olacağına inandığım reklam kampanyalarının diğer şirketlere de örnek olmasını diliyorum.

Sosyomat'ta yayınlanan farklı reklam uygulamasını aşağıda görebilirsiniz.

Sosyomat.com

Diğer taraftan şöyle de bir gerçek var ki. Snickers gerçekleştirdiği reklam uygulaması ile Sosyomat'tan alacağı kadar konuyu gündemlerine taşıyacak bloglardan da geri dönüş alacaktır, ki bu da yine günümüz pazarlama trendleri adına başarılı bir çalışma olduğunun ispatı olacaktır.

Ben reklam verenlere boşuna büyük medyanın online ya da offline'larından, Long Tail'e gelin demiyorum herhalde...!

Pilli'ye başarılarının devamını diliyor ve kendilerini bir kez daha çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum.

Yorumlar (2)
  1. Murat Kahraman Murat Kahraman

    İki açıdan sevindirici bir gelişme bence.

    birincisi reklamverenler açısından oldukça ilerici bir hareket. Umarım geri dönüşleri iyi yorumlayabilirler.

    İkincisi internet gelirini tabana yaymak, yenilikçi birçok girişimin kendisine kaynak yaratmasına imkan verecektir. Melek yatırımcılardan, risk sermayedarlarından yoksun küçük girişimcilerimizin özellikle büyüme dönemlerindeki girişimlerini az da olsa fonlamalarına yardımcı olur belki.

    Umarım kampanya büyük başarı sağlar ve uygulama yaygınlaşır.

  2. Özellikle reklamın sunuluş biçimine bayıldım. Hem etiket arama kutusu içinde hem de son eklenen etiketlerin içinde reklam olduğu belirtilerek verilmiş olması çok güzel. Pilli her zaman yenilikçi.. ve alıp AdSense reklamı yerleştirelim gibi daha kolay bir yola gitmemişler. Tebrikler..