BlogV2 en beğendiklerinizi bir araya getiriyor

BlogV2.com

Neden böyle bir çalışma ülkemizde yapılmıyor, yapılmış olsa ne güzel olurdu dediğim bir aşamada Webrazzi'nin referrer istatistiklerinden tanıştığım BlogV2 beni gerçekten memnun etti.

Pillinetwork siteleri ile Webrazzi'yi şu aşamada bünyesinde bulunduran BlogV2 beğenilen servis ve blogları tek bir merkezden takip etmenize olanak tanıyor.

Global anlamda benzerlerini her gördüğümde yazımın girişinde de söylediğim gibi ülkemizde de yapılabilir derdim, hatta hemen aklıma gelen örneklerden Web 2.0 Workgroup vardır.

BlogV2'nin tasarım ve kodlamasını CreaSoup gerçekleştirmiş. Yaratıcılarının sitesine girdiğimde karşılaştığım tasarım zaten Web 2.0'a son derece yakın olan bir grubun işi olduğunu doğruluyor.

Aslına bakarsanız sanırım BlogV2 henüz BETA'dan bile erken bir aşamadaydı ve sahiplerinin geliştirmeye devam ettikleri birçok özellik vardı. Hatta belki ben erken davranıp onların lansmanını beklemeden sizlere haberi vermiş bile olabilirim.

Dünyadaki örneklerine baktığımızda bu tür servislerde olabilecek özellikleri ilerleyen dönemlerde BlogV2'ye ekleyeceklerine eminim.

Öncelikle servise özel bir logo ile işe başlayacaklarını tahmin ediyorum. Sonrasında ise kayıtlı sitelerin RSS'lerinin bulunduğu bir OPML kullanıcılarla paylaşılacak ve ilerleyen zamanlarda servis kategorilere bölünüp farklı tercihlere uygun bir modele dönüştürülecektir. Yani Web 2.0, Pazarlama, Edebiyat gibi...

Elbette bunlar benim "olursa iyi olur" tarzı düşüncelerim, zaten eminim yaratıcıları da bunları çoktan düşünmüşlerdir.

BlogV2 gibi farklı tatlar oluşturan servislerin gün geçtikçe artması ülkemizde daha geniş ölçekli uygulamaların etkinliğini kazanması adına önemlidir. Neden diyecek olursanız?

Tercih edilen servis ve blogların daha fazla kanaldan kullanıcılara dağılıyor olması, hem gündemimizdeki konulara daha geniş kitleler tarafından ulaşılmasına hem de bu tür servislerin kullanılırlığının artması ile yenilerinin hayatımıza girmesine imkan tanıyacaktır. Bu da sonunda ülkemizde Web 2.0 girişimlerinin çeşitliliğini ve bilinirliğini artıracaktır.

BlogV2'nin yaratıcılarını bir açığı olması gerektiği gibi tamamladıkları için tebrik ediyor ve servislerinin gelişim sürecini en kısa sürede tamamlamalarını diliyorum.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.