ALTivi'de tüm ürünler %70 ucuz!
E-Ticaret

ALTivi'de tüm ürünler %70 ucuz!

ALTivi.comALTivi yeni ve farklı bir girişim olarak yayın hayatına başladı. Servis ile ilgili detayları basın bülteninden okuduktan sonra yenimecra.org'da da tanıtımını inceledim.

Sitenin ana özelliklerini anlatmam gerekirse.

Sisteme kayıtlı farklı kategorilerde ürünler mevcut. Bu ürünlerin ALTivi üzerinden satılabileceği tavan fiyatları bulunuyor. Örnek vermek gerekirse piyasa değeri 46.690 YTL olan Mini Cooper için servisin sunduğu tavan fiyatı 14.000 YTL.

Üyeler ürünlere maksimum tavan fiyatı olmak üzere teklifler sunuyorlar. Belirli bir sayıda teklif verildikten sonra en yüksek benzersiz teklifi veren katılımcı ürünü verdiği teklif karşılığında satın alabiliyor.

Yukarıdaki örnekten gidecek olursak. Mini Cooper ihalesi için minimum 3100 katılımcı olması gerekiyor ve ihaleye teklif vermek için ödenmesi gereken katılım ücreti de 20 YTL.

Kısacası gerekli katılımcı sayısına ulaşılmadığı takdirde ihale sonuçlanmıyor. Bu da şu demek oluyor...

Basit bir hesap yapacak olursak:

3100 katılımcı 20 YTL'den ALTivi'ye 62.000 YTL kazandırıyor. söz konusu araç bedeli üyeler için maksimum 14.000 YTL olduğuna göre, ortalama bu rakama yakın bir değere de satılacaktır. Yani 62.000 YTL + 14.000 YTL = 76.000 YTL

Sonuç olarak ALTivi, Mini Cooper ihalesinden 76.000 YTL kazanacak. Aracın piyasa bedeli olan 46.690 YTL'yi düşecek olursak, geriye 29.310 YTL kalıyor. Tek satış için iyi kazanç değil mi?

 

ALTivi.com

ALTivi'yi fikir olarak başarılı buldum diyebilirim. Ancak tasarım ve kodlamayı gerçekleştiren Nexum'dan daha başarılı bir çalışma beklerdim bunu da belirtmeliyim. (Sitedeki flash bannerlar ve bugün siteyi incelerken aldığım .NET hatası biraz tatsız geldi)

Girişimin başarılı olmaması için sadece bir sebep var bana kalırsa. O da söz konusu ihalelerin katılım bedelleri ve firmaya kalan kar marjının yüksekliği.

Bence katılım bedellerini biraz daha düşürmeleri uzun vadede bir zorunluluk olacaktır. Çünkü benzerlerinin uygulanmasının çok da zor olmadığını düşündüğüm servisin yakında rekipleri çıkacaktır. Bu da firmanın kar marjlarını düşürmek zorunluluğunu doğuracaktır.

Ülkemizdeki web servislerinin çeşitliliği adına çok önemli gördüğüm ALTivi'nin girişimcilerini tebrik ediyor ve kendilerine başarılar diliyorum.

Yorumlar (120)
 1. abi şimdi telefon diyelim d900 175 tavan fiyatı ben 170 ytl verdim başka veren olmassa benmi kazanıyom bide kaç gün telefon ların ihalesi

 2. kendilerini akıllı mı sanıyorlarmış!

 3. Abdülcanbaz Abdülcanbaz

  Bunlar dolandiriciar sakin paranoizi kaptirmayin

  3aralik2006 tarihli sabah gazetesinde Necati Dogru,nunyazisini okuyun .Dolandirici ,cete bunlar,,,Ben POlise ihbar ettim,,,

 4. Ben niye bunu daha önce düşünemedim dedirten süper bir olay bence.

  Sistem çok güzel bi mantık üzerine kurulu..

  Yakında rakipleri çıkar bir sürü.

  Dayanamadım Mini için 2 tane teklif verdim..

  Hayırlısı bakalım..

  Bunun yabancı bir versiyonu filan var mıydı acaba?

  Yani fikir tamamen orjinal mi yoksa uyarlama mı merak ettim.

 5. Sitedeki bitmemiş listenen ürünler için şimdiye kadar yatırılmış tüm paraları topladım ve 52.000 YTL gibi bir rakam elde ettim.

  Yani düşünün ki hiçbir ürün satmadan insanlardan 52.000 ytl toplanmış. Bu paraların ne olacağı bu ihalelerin ne zaman biteceği belirsiz. Yani gün geçtikce ve de para yatıranlar arttıkca sadece bu toplanan paranın faizi bile yeterli olur herşey için!

 6. Murat Kahraman Murat Kahraman

  Çok akıllıca, siteyi yapanları ve orijinal fikri ilk bulanları kesinlikle takdir etmek lazım.

  Bana ihale süreleri biraz kısa gibi geldi, motorlu araçlarda süre için 15-30 gün arası denmiş ancak örneğin yazıda bahsedilen Mini Cooper için ben yazıyı yazarken 2984 teklif daha gerekiyor ve ihale başlangıcından itibaren 30 gün geçmiş bile.

  Kullanıcı olarak ben kalan teklif sayısını takip ederek ihalenin gerçekleşeceğine emin olduktan sonra teklif vermeyi tercih edebilirim ki herkes bu şekilde düşünürse sistem tıkanabilir. Buna bir çözüm bulunmalı, ayağımızı alıştırmak için ilk ihalelerin süresinin uzun tutulması gibi.

 7. Zzzzzzzz Zzzzzzzz

  Teklif aslında gun sayısı ile alakalı degil fiyatla alakalı 20000 ytl olan bi urun için minumum 2000 teklif verilmesi lazım flash uygulamaları sanırım nexumun işi degil cunku cok alakasız olmus content alan dinamik oldugu için degişmiş gibi geldi bana basarılı bir uygulama olmus

 8. bayagi yogun reklam yapiyorlar. herhalde ileride istedikleri kitleye ulasacaklar ama daha 3-4 ay o mini satilmaz gibime geliyor.

  yine de fikir cok basarili. teklif verme fiyatinin yuksek olduguna ben de katiliyorum.

  design basit olmasina ragmen biraz fakir duruyor. bilhassa anasayfada bulunan sistemin nasil calistigini anlatan adimlarin kesin grafik destege ihtiyaci var.

 9. Ramazan Kocatürk Ramazan Kocatürk

  Bence bu çok saçma bir sistem

  Nedenmi?

  Diyelimki ben bir otomobil için teklif verdim ve 20 ytl katılım bedelini ödedim, katılımcı sayısıda tamamlandı 3100 katılımcı x 20ytl = 62000ytl, aracın bedeli ise 25000 ytl sistemin kazancı 37000ytl bu parayı kazanmak veya hak etmek için ne yapılıyor en önemlisi ise kazananı belirleme insiyatifi sisteme ait kime isterlerse arabayı verebilirler. Bence bu bir piyango çekilişi ama piyangodaki gibi kazanan kurayla seçilmiyor ve şeffaf değil. Eğer paranız çoksa çevrenizdeki ihtiyaç sahiplerine yardım edin herkez çevresindekine 20 ytl yardım etse demekki.......

 10. Mehmet Aydın Mehmet Aydın

  ramazan beye katılıyorum

  zaten noter onaylı kağıtta diğer teklifi verenlerin isimleri açıklanmamış,bu da şaibe yaratır.milletimiz kaz değil yoldurmayız.ne güzel iş ya milletin bir kaç kuruşuna göz dikip zenginliğinize zenginlik katacaksınız.bilimle uğraşsanız ya niye milleti kumara alıştırıyorsunuz.

 11. Necati Doğru'nun bahsettiğiniz yazısı Vatan Gazetesi'nde yayınlandı ve burada.

 12. ben bir şeyi merak ediyorum acaba acaba bu altivideki ürünlerin sahibi olan şirketler ilerde buna karşı çıkmasın çünkü milyarlar fark var arada herkez bureadan almak isteyecektir bu konuda bir bilgisi olan var mı acaba???

 13. ****NİTELİKLİ SOYGUN****

  Milleti enayi zannediyorlar.

  Parası çok olan(havadan para kazananlar ) ve macera arayanlar için çok güzel.Tamamen TİTAN türü bir oluşum. Hiçbir şekilde tutacağını sanmıyorum.Çünkü onca insan içinden sadece biri alıcak diğerleri için sadece hüsran. Dünyada böyle bir soygun ihalesi görülmüş şey değildir. Bu ihale ancak ENAYİ ler için açılabilir.Devlet yetkililerinin olaya derhal el koyması lazım.Bu olay internet üzerinden bahis oynatan siteleri de aşmış durumda. Tamamen nitelikli soygun suçuna girmekte.Yasalara göre tam bilmiyorum ama suç değil galiba.

 14. yaw hoş güzel de..hani başarılı falan olmuş da.. veya efendim %70 daha ucuza alıyorum da ..peki ben sisteme 20 ytl den 20 ayrı fiyat teklfi verdim ve ihaleyi alamadım..gitti benim 400 milyonum..tutsağı oldum ve hırsımı alamadım bunun gibi birçok ürün ihalesine daha girdim...yine alamadım, yine alamadım.. vee soyulduuum.nokta. şimdi ben,word kart reklamlarındaki "wadaaa hayvanı" gibi ortalara düşüp, "wadaaaaaaa ..wadaaaa..wadaaaa..!" diye delirmiş bir vaziyetteyken alinur velidedeoğlu reklam filmimi çekip fatih aksoy da bir filmde oynatacak mı beni? hayır. ikinci noktayı kouyorum.

 15. Adını Vermek Istemiyor Adını Vermek Istemiyor

  teklif veren herkes biliyor ki kesinlikle bu ürünü kazanacaksın diye bir garanti yok. milli piyango bileti alan herkes de aynı şeyi biliyor..

  teklifi kazananın dışındakiler verdikleri parayı çöpe atmış oluyorlar.. milli piyango biletinden birşey kazanamayanlar da öyle..

  yapmayın arkadaşlar. adamlar sistemi kurmuş. beğenmiyorsan katılma. şunu unutmayalım ki sistem aynı mantıkla ihaleye katılan insanlar sayesinde dönüyor.. siz katılmazsanız ihale olmaz. siz istemezseniz yolunmaz..

  ama heyecan arayan ve kazanacağını umanlar -aynı piyango gibi- şansını dener ve bu işe dahil olur..

  sevgiler

 16. Adını Vermek Istemiyor Adını Vermek Istemiyor

  haa unutmadan, devletin en iyi gelir kalemlerinden birisi milli piyango.. araştırabilirsiniz..

  çözüm ne derseniz, devlet bu işe el atsın ve bir altivi'de devletg yapsın derim. harika olur..

 17. enteresan bi site mantığı çok güzel tıkır tıkırda işliyor bu fikri üreteni tebrik ediyorum ben müptelası oldum

 18. Adını Vermek Istemiyor Adını Vermek Istemiyor

  Sevgili Kıvanç,

  tv ve bilimum mecralara reklam veren altivi için 52000 ytl dediğin miktara gülerler. ayrıca ihale tarihinde bitmezse eğer paralar geri ödeniyor.. yani senin 52 şu an için hayali.. ok?

 19. Adımı Vermek Istemiyorum Adımı Vermek Istemiyorum

  @ 18. adını vermek istemiyor

  ayrıca ihale tarihinde bitmezse eğer paralar geri ödeniyor.. yani senin 52 şu an için hayali.. ok?

  paraları faiziyle geri ödüyor musunuz? bana onu söyle sen.

 20. Adını Vermek Istemiyor Adını Vermek Istemiyor

  19 nolu yorumun sahibi arkadaşım.

  ne yapsın altivi, almadığı paranın bir de faizini mi ödesin? güldürmeyin adamı.

  hiç uzatmaya gerek yok. dediğim gibi sen katılmazsın olur biter. katılmazsanız problem yok. zaten sistem ciddi açmazda olduğu ve katılımcılar bu işin pek mantıklı olmadığını düşündüğü için site tek tük ilerliyor. problem var mı? yok.

  bir de altivi ile ilgim yok, ilgim altivinin hedef kitlesi ile ve bu site ile sınırlı..

  sevgiler.

 21. Ünaluzun Ünaluzun

  ülkede görülen soygun türlerinden biri..inşallah ilkdir..yani bize özgüdür..fatih aksoy bunudamı uyarladı dışarıdan yada yuvarladı..yoksa hatırım kalır..velidedeoğlu dedesi böyle değildi ama helal olsun kesin fikir babasından biridir ..adamlara baksanıza ..mahşerin dört atlısı gibi..sistem ağzını açmış bekliyo yutmak için..sisteme girdinmi çıkma imkanı vermeyen bir sistem sanırım..insan hırsını/ihtiraslarını önplanda tutturmaya ve de yutturmaya yönelik bir sistem..gel vatandaş gel..3 kuruşa 5 köfte..yiyen olur kesin..

 22. Berk Tatlıses Berk Tatlıses

  Bu bir soygun değil tabi ki. İsteyen oynar isteyen oynamaz. Ayrıca bu projenin arkasındaki insanların hepsi de saygın işadamları.

  Şöyle bir nokta var ki fikir yeni bir fikir değil. Ama bu fikrin yeni olduğunu söyleyip duruyorlar. Ayrıca katılım için belirlenen fiyatlandırma da çok yüksek.

  Açık olarak söylenebilir, batarlar.

  Ha bu arada batan siteler gibi bir bölüm var techcrunch'da. webrazzi'den de bekliyorum bu bölümün açılmasını.

 23. Serdarc Serdarc

  yani arkadaşlar gayet mantıklı, akıllıca ve oldukçada başarılı bir düşünce.. burda yaptığınız yorumlar kıskançlıktan tepinmekten başka birşey değil :)

  birkere piyasanın aşağısına vermiyor adamlar, katılımcılar araçlara piyasa fiyatını ödüyorlar zaten katılım bedelleriyle, altivi sitesi ise size kendi elinden parası zaten ödenmiş lan ürünü ucuz fiyata veriyor bu kadar basit olay.. bunun neresi suç unsuru teşkil ediyo yada haksızlık yaratıyo anlıyamadım :)

 24. Arkadaşlar eğer altivi.com da ihale sartlarını okursanız orada şöyle bir ibare var: " İhale için belirtilen teklif sayısına ulaşılınca veya ihalenin açılışında belirtilen ihale süresi dolunca ihale kapanır ve en yüksek benzersiz teklif ilan edilir." Yani sadece 3100 kişi değil ihale süresi dolduğunda da ihale sonlanmış oluyor ve belirtilen ürün sahibini buluyor. Ayrıca buna halkı kazıklamak gözüyle bakarsak tüm şans oyunları da halkı kazıklamak anlamına gelir sanırım. Sonuçta mantık aynı. Bence güzel ve zekice bir sistem. Ha tabi katılım ücretlerinin düşürülmesine bende katılıyorum. Bu şekilde daha çok talep göreceğine inanıyorum.

 25. Isimsiz Isimsiz

  23 nolu yorum sahibi arkadaş bu nedir peki? bu yazıyı yazan bilindik yazarlardan Necati DOGRU bu adamda incelemiştir heralde nedir ne değildir suç mudur değil midir? Yoksa böyle sert bir açıklamayı boş yere yaparak kendini bitirmez değil mi?

  http://www2.vatanim.com.tr/root.vatan?exec=yazardetay&tarih=03.12.2006&Newsid=95912&Categoryid=4&wid=108

  al bu da linki haberin.

  İstanbul gecelerinin fener söndürücüleri bunlar... Hepsinin işi var, gücü var, mesleği var... Fakat mesleklerini aşan birinci özellikleri; pahalı lokantalarda, lüks barlarda, yedi yıldızlı otellerde, reklam filmi setlerinde aklı havada, parfümde ve parada olan manken kızları “bir gecelik ateşli öpüşlere...” boğmalarıydı.

  Para, servet bunların.

  Yanak manken kızın.

  Yanağı veren razı.

  Yanağı öpen mutlu.

  Bize ne!

  Fakat yetmedi!

  Manken kızlar kesmedi!

  Halkı da öpecekler!

  Dörtlü; reklamcı Alinur Velidedeoğlu, işletmeci Emre Ergani, TV yapımcısı Fatih Aksoy, tekstilci Mehmet Germiyangil, “1 koy 10 al benzeri” bir yutturmaca tezgahı kurmuşlar, halkı da götürecekler.

  ***

  Mankeni üstten soyuyorlar.

  Halkı da alttan soyacaklar.

  Bir kısmı Beykoz’da “Villa yapıyorum” deyip orman soyuyor, diğer kısmı internette, “Ucuz mal satışı yapıyorum” deyip halkı soyuyor. Gazete magazin sayfalarının ve TV’lerde televole programlarının değişmez isimleri, İstanbul gece hayatının yaldızlı kişilikleri Alinur, Emre, Fatih, Mehmet adlı dörtlü, bir olup ortak şirket kurmuşlar. İnternette “Altivi.com” isimli site oluşturup; sistemi, mantığı, işleyişi kandırmaya, aldatmaya, halkın parasını tokatlayıp, milleti keriz yerine koyarak silkelemeye dayalı sistem yaratmışlar.

  Gel gel yapıyorlar.

  Gel 1 koy... 10 al...

  Öğrenciysen de gel...

  Emekliysen de...

  Memursan...

  İşçiysen....

  Ev kadınıysan....

  Geç bilgisayarın başına “tıkla sitemizi” bak sana otomobil, cep telefonu, beyaz eşya, ev, arsa, villa neye ihtiyacın varsa onu yüzde 70 daha ucuza vereceğiz.

  Cambazlığa bak!

  Yüzde 70 ucuza satıyor.

  Arçelikçi Koç, Toyotacı Sabancı, Vitracı Eczacıbaşı, Vestelci Zorlu, malların üreticileri oldukları halde, hiçbiri bir malı, vazgeçtim yüzde 70’ten, yüzde 20 ucuza bile satamıyor. Bu manken seviciler, satabiliyor. 50 bin YTL değerindeki bir otomobili 14 bin YTL’ye sana verebiliyor. Gel, tıkla “İstanbul gece hayatının manken öpücü dörtlüsünün sitesine” ve yatır 20 YTL’yi, yukarıda resmi de görülen 50 bin YTL değerindeki otomobile, 14 bin YTL’yi geçmeyecek bir teklif ver.

  ***

  Gel gel böyle başlıyor.

  10 kişi... 100 kişi..

  1000 kişi..

  3000 kişi...

  Kişi sayısı 3 bin 100’ü bulunca teklifler açılıyor. En yüksek teklifi tutturan sizseniz, 50 bin YTL değerindeki otomobili 14 bin YTL’ye alıyorsunuz.

  Diğerleri ne olacak?

  Diğerleri yani teklif verip para yatırmış 3 bin 99 kişinin 64 bin YTL’si; manken sevici dörtlünün sisteminde eriyip, buharlaşacak. Sonuçta; 3 bin 100 kişiden, 20 YTL’ler ve şanslı 1 kişiden de 14 bin YTL alınarak, 78 bin YTL toplanacak, şanslı kişiye 50 bin YTL’lik otomobil verilecek, kalan para manken öpücülerin kazancı olacak.

  Bu ticaret mi?

  İşadamlığı mı?

  Bu açıkça kumar.

  Halkı kandırma.

  Noterleri piyon yapma

  Vatandaşı keriz kılma.

  Keriz silkeleme...

  Mankenleri öptükleri yetmedi.

  Halkın donuna da el attılar.

  Yakalayın bunları. Savcısı, polisi, hakimi, halkı düşüneni yok mu bu ülkenin?

 26. Fatih Can Fatih Can

  arkadaşlar böyle şeylere inanmayın lütfen bunların hepsi dolandırıcı hep kazanan kendileri oluyo bizler asla kazanamayız...

 27. Bu çok eski bir mantık yeni bişi değil. ama reklam açısından iyi bir örnek bence.

  bakın daha iyi bir fikir söyleyeyim.

  araba 50000 ytl mi

  katılım bedeli 6 lira olsun

  10000 kişide ihale bitsin.

  arabayı bedava verelim. yani insanlar 5 liraya bir milli piyango bileti alsın çekiliş sonucu 20 trilyon vermek gibi bişi. bunun nesi yeni. dediğim gibi ucuzluk terimini kullanıp, insanlara piyangodan farklı bişi gibi gösterebilmişler. belli bir süre sonra çoğu insan vazgeçecektir.

 28. Levent Levent

  aynen öyle arkadaslar dolandırıcılıktan baska bir sey degiller

 29. merhaba arkadaslar. bütün yorumları okudum. siteyi inceledim gizlilik ilkesinde sözleşmeye yasal uyarıya avukatlarıma dahi incelettim. ortada bir suç yok ama saçma sapan cahil acıklamalar var. sistem zekice kurulmus zorlama yok bu bir sans oyunu gibi birşey. hile ihtimali sıfır çünki kodlar acıktır istenildiği zaman resmi makamlarca incelene bilir. ve bu adamlar boyle bir risk asla almazlar. alan memnun satan memnun... lütfen daha saygılı bilinçli yorumlar yapalım...

 30. Hakan Hakan

  bana biri şunu açıklasın..araba kazananlardan biri 300 ün üzerinde teklif vermiş ve ilginçtir her benzersiz teklifin ardın dan da bu kazanan arkadaşın teklifi var.yani sağolsun kimseyi yalnız bırakmamış.:)şimdi size soruyorum.hanginiz size çıkmayacağı belli olmayan bir araba için 7500 ytl yi riske atarsınız.adam 7500 ytl lik yaklaşık oynamış bi okadara yakında arabaya ödemiş ettimi size 14.000 9-10000 ytl kar etmek için bu oyuna kim girer?tabiki bu sistemin içinde olan ve kazanacağını bilen biri..yine bu araçlar kendilerine kalıyor tabiki.bi düşünün bence

 31. Başkan Başkan

  arkadaşlar selam,

  tamamen kendi yorumum: bence,

  bu sistem aslında bir ihale sistemi değil piyango sistemidir.Ve buda milli piyango idaresi izni ile olmalıdır.

  Aslında firma ortakları sağlam muhtemelen arkada çalışan sağlam bir avukat ordusu vardır.

  Piyango olduğu şurdan belli: sistem kazanamadığın ihalenin parasını sana geri ödemiyor. Böyle bir şansları yok çünkü ucuza satış adı altında düşük fiyatla veriyorlar.

  Herhangi bir devlet ihalesi veya herhangi bir ihaleye girildiğinde ilk önce geçici bir teminat yatırılır. İhale sonuçlandıktan sonra ihaleyi sen alamamışsan yatırdığın bedel sana hemen geri ödenir.

  Bknz. http://www.ihale.gov.tr/kilavuz_cd/ebook/menusys01/b10-9_1.htm

  İhale kanununa uymayan bi yanı varsa yakında kokusu çıkar zaten.

  Yorum ve risk sizin.

  Dikkatli olmak kapılmamak lazım.

 32. Semih Semih

  Bu ticaret mi?

  İşadamlığı mı?

  Bu açıkça kumar.

  Halkı kandırma.

  Noterleri piyon yapma

  Vatandaşı keriz kılma.

  Keriz silkeleme...

  Halkın donuna da el attılar.

  Yakalayın bunları. Savcısı, polisi, hakimi, halkı düşüneni yok mu bu ülkenin?

  Bu tamamen bir kumardir aldatmacadir ve insan somurmecedir bunun milli piyangoyla falanda hicbir alakasi yoktur tamamen saibelidir elektronik ortamda noter falanda hikayedir mini cooper a verilen tekliflerin yarisindan fazlasi kazanan sahis tarafindan yapilmistir bunun sistemden birinin tanidigi olmadigini kim garanti edebilir noter bunu nasil tespit edecek birakalim lutfen boyle insanlarin sizi somurmesine izin vermeyin

 33. Semihh Semihh

  Sevgili 40 nolu adaşım

  Hiçbir şirket veya şahıs herhangi bir noterin belgesini izinsiz gösterime sunamaz!

  ve hiçbir firma NOTER ADI ve NOTER numaralı "ASILSIZ" (SAHTE) bir belgeyi aleni, uluorta yayınlayacak cesarette olamaz.

  Kim böyle bir riske girer ki?

  Yasalar buna müsaade ettirmez.

  ve koskoca Noter senin deyiminle PİYON olamaz!!!

  Bence bunları yazarken birkez daha düşünmelisin.

 34. Aytug Aytug

  Serkan beye katılıyorum. Altivi sayfasında YARDIM bölümünde hepsini okudum.Teslimatlar Noter huzurunda yapılıyor ve teslim edilen ürünlerin Rapor bölümünde Noter tastikli kağıdın dosya numarasıyla birlikte takibi yapılabilir. (Hangi noter olduğu, telefon ve adresi açıkça yazıyor.)Daha önce bende önyargıyla yaklaştım ancak daha sonrasında derin bir araştırma ile bütün gerçekleri gördüm.

  İstemeyen katılmayabilir. :)

 35. Bilal Bilal

  Milli Piyangonun düzenlediği oyunlar nasıl bir kumarsa bu sistemde aynı kumardır.

  Ya çıkarsa mantığıyla, para öder milli piyango vb. şans oyun biletini alırsın. Senin gibi birçok insan da aynı senin gibi düşünür ve o bileti alır.

  Bu altivi sistemindeki mantık da aynıdır. Üye olursun, istediğin ürünü siteden seçersin (istediğin bileti seçmek gibi), teklifin kabul olması için kredi miktarının yatırılması istenir. Sende ya çıkarsa ya ihale bana kalırsa ben kazanırsam mantığıyla, aslında mantıksızlığıyla kredi miktarını yatırırsın. Sonra haftalar belki de aylar sonra tüh çıkmadı, Allah kahretmesin kazanamadım dersin. İhaleyi bir kişi kazanacak. Bunu da sayısal hesaplamaya vurunca kazanma ihtimalinin çok düşük olduğunu göreceksiniz. Ayrıca sistemi kuran kurnazlar ihaleyi kazanana ürünü verdiğini nerden bileceksiniz. Kafaları bu kadar şeytani düşüncelerde çalışan insanlar ürünü kazananı kendi aralarından çevrelerinden birini göstermediklerini nerden biliyorsunuz. Böyle kurnaz bir sistemi düşünüp kuran kişiler, bunu hayli hayli düşünmüşlerdir. Sizler kredi ödeyerek böyle üçkağıtçılara destek olup onların kazançlarını sağlamasına sebep oluyorsunuz. Bu haksız kazançtan sizde sorumlu oluyorsunuz. İhaleyi kazanan kişilerde bunca para ödeyen kişilerin haklarını yiyerek kazanmış oluyor. İhaleyi kazananda sistemi kuranlardır. Bunlar her yolu düşünmüşlerdir. Unutmayalım ki şeytani düşüncenin sınırı yoktur. Bizde bunlara uyarak şeytanlaşmayalım.

 36. Fatih Fatih

  Öncelikle şunu söyliyim ben ne bu sitenin savunucusuyum ne de bu siteden bi kazancım oldu.Zaten 2 gündür siteyi inceliyorum ve kim olursa olsun alemci,içkici,dinci vs... kişilikleri mevzu bahis değil adamlar çok iyi bir fikir üretmişler gerçi yurtdışında muhtemelen bi benzeri vardır ama sonuçta ülkemizde ilk.Şimdi Necati DOĞRU (vatanda yazar) nun yazısını okudum çamur at izi kalsın mantığından başka birşey değil acaba girip siteye bi incelemiş mi orda herşeyin yasal olduğunu görebilmiş mi acaba?Ayrıca genelde araba ihalesi ve 3100 teklif üzerinde yorum gördüm,bir çok ürün var ve çeşitli şartlarda ihaleye sunulmuş inceledim gayet mantıklı geldi hatta kendimce bi kaç ihaleye girdim ve cazip geldi.Neyse arkadaşla bi çok yoruma bi çok cevabım var ama uzatmiyim.Kazanmanın yolu belli takip ediceksin tavan fiyatına göre teklif adedini ayarlicaksın ben kendimce bi kaç ihaleye dışardan(sana) girdim sonuç olumluydu şimdi şimdi ilk nakit bulduğumda gerçek bir ihaleye giriceğim...

 37. 40 noul yorum sahibi ve benzeri yorumlar yapanlar sadece aklı basında insanları güldürüyorsunuz. hadi git arkadasım sistemi savcılıga sikayet et bilir kişi tayin n etsinler ve incelesinler bakalım cıkıcakmı dedigin gibi bişey. bu o kadar basitki hile olup olmadıgını anlamak ama akıllı düşünürsen kendini bilmezce yorum yapmaya benzemez. lütfen insanları bu kadar kolay karalamayın. hakimi savcıyı noteri boyle sacma sapan yazılarınıza katmayın...

 38. Aynur Aynur

  Yaklaşık ben ve 1 arkadaşım 2 aydır üyeyiz. Tesadüfen bulduğumuz bir siteydi. Kurucuları gerçekten kişilik sahibi ve tanınan iş adamları.

  Oldukça da güzel bir sistem.

  Ben teklif bedellerinin çok yüksek olduğunu düşünmüyorum, hem yüksek olsa dahi o para kazanamasanız da sizin paranız. Altivi bu paraya el koymuyor. Dilerseniz o teklif bedellerini başka ihalelerde kullanabiliyormuşuz. Hiç bir kayıp yok.

  Arkadaşım cep telefonu kazandı. 3 Gün içerisinde telefonu geldi, garanti belgeside içinde.

  Bence ileride en çok katılımı olan siteler arasında olacak.

 39. Sürgün Sürgün

  yaa arkadaşlar neden kendinizi yoruyorsunuz kimsenin aklı kendini kumanda edemiyormu ben savunanda da,karşı çıkandada bi art niyet görüyorum her kesin aklı kendine yeter herkesde kendini kumanda etmesini bilir bırakın kimseyi etkilemeye çalışmayın bırakın zarar gören ahmaklığına yarar gören akıllılığına baksın onun için kimseye karışmayalım aklımızı kullanalım yarar sağlayalım bu gün karşı çıkanlara 14bin ytl ye ver seat leonu uçarak alır ama miletin zekasına karşı durur bence zekice bir site kazanan kazansın kaybeden ahmaklığına yansın çok teşkkürl

 40. 31 Nolu arkadaşım.

  Sence araçlar gerçekten kendilerine mi kalıyor? Adamlar oraya kocaman yazmış 34. BEYOĞLU NOTERliği huzurunda teslim ediliyor diye, ki tamamlanmış ihaleler butonunda o raporun dosya nosu ile birlikte noterin adı ve iletişim bilgileri de yazıyor.

  Hem yasal olmayan bir site için bangır bangır kim reklam verir?? yada bu bilgileri kim aleni bi şekilde yayınlar, yada bu tür sitelerde [email protected] adresleri vardır, Hanginde Altivinin vermiş olduğu gibi şti.telefonları ve 12 saat hizmet veren müşteri hizmetleri var?

  Ben Altivi çalışanlarını veya sahiplerini tanımıyorum, ihaleye de hiç katılmadım ama bence hiç bir sakınca yok.

 41. Topacistutan Topacistutan

  sayın emrenaz dediğiniz mantıklı fakat burdaki amaç size ellerindeki malı satmaya zorlamaları..yani siz sadece o bulaşık makinasını alabilirsiniz.başka bir modeli değil.şunu da unutmayalım ki kumar nasıl bir alışkanlığa dönüşebiliyorsa aynı şekilde bu sitede ki mantıkta ona yaklaşıktır..aman dikkat...saygılar

 42. Emrenaz Emrenaz

  bence çok güzel bi olay.Mesela ben bulaşık makinası almayı düşünyorum.alacağım makina fiyatı yaklaşık 900 ytl.. suan 280 YTL tavan fiyatlı bulaşık makinası bulunmakta.Yani onlarca teklif verip şansımı zorlayacağım.Eğerki kazanamazsam içeri geçen paramla o makinayı alabilirim.Yani kaybedeceğim bişey yok.Ben zaten o parayı verip bi ç.makinası alacağım.ama o parayla neden şansımı denemeyeyim ki :) herkese bol şans.

 43. Vural Vural

  emrenaz söylediğin makinaya hemen teklif verdim. :))

  Bahsettiğin makina son model bi makina ve fiyat çok teklif versen bile orada vereceğin rakamdan bile daha az bi tutar ödeyebiliyorsun.

  hele bir de ihale sana kalırsa neredeyse bedavandan makina sahibi oluyorsun.

  İhaleyi alamazsak bile ödediğin tutar kadar puan kazanmış oluyoruz, ve bu puanlar sayesinde makinayı indirimli olarak doğrudan satışta da kullanıyoruz.

  Beni esinlendirdiğin için teşekkür etmek amacıyla yazdım.

 44. 31. nolu yorumun sahibi arkadas işte zaten kafan o kadar calısmadıgı için bu siteyi sen kurmamıssın. azcık otur düşün. o 7,500 ytl yatıran adam bilgisayar mühendisi ve tabiki boşa yatırmamıs işini sansa riske bırakmamıs ama. altivinin değil kendi aklıyla aldı. azıcık mantık kur olasılık düşün ezbere yazmaaaa.

 45. Serkan Serkan

  arkadaşlar.ihaleye girdiğiniz zaman örneğin 100 ytl katılım bedeli ödediniz ve ihale kapandı.siz kazanamadınız.o zaman yatırdığınız parayı sizin ihalesiz olan alışverişinizde indirim olarak kullanabilirsiniz.örnek 400 ytl lik bir telefon var o telefonu 300 ytlye alabiliyorsunuz.sizcede her açıdan karlı değilmi.tabi zorlama yok ben oynuyorm ve kazandım 1 cep telefonu 1 laptop.yapmanız gereken sözleşmeyi ayrıntılı okumak.o zaman göreceksiniz hiçbir dolandırıcılık olmadığını.size hayallerinizdeki ürünleri çok ucuza veriyorlar.tabiki onlarda para kazanıyor.siz para kazanmadığınız bir işe girermisiniz?saygılarımla

 46. 43 nolu yoruma küçük bir hatırlatma.... devlet veya özel ihalelerde ihaleye girmek için ihalenin boyutuna göre hazırlanan ''ihale şartnamesi'' alınması gerekir ve buna verilen para 50 lira ile 50 000 arsında değişir ihalenin büyüklüğüne göre ve bu parada asla iade edilmez... teminat oalyı ayrı bir şeydir. sartname ayrı.

 47. Nevermind Nevermind

  belli ki insanlar bu kdar cabuk karalanabilior üstlerine dolandırıcı sıfatı konabiliyor..adamlar yapmıs herşeyide önüne sunmuşlar okursun bakarsın denersin..içine sinmeyebilir doğaldır o zaman bunu bi yetkiliye söyle araştırsın..bu sistem kimine çok mantıklı kimine çok mantıksız ve sahtekarca gelebilir bundan doğal bişey yok

 48. Hasret Hasret

  Dolandırcılık diyenlere açıkçası gülüyorum ben. Sanki girmiş ve dolandırılmış :)

  Piyango gibi bir şans oyunu denilebilir ama sistemi piyango gibi işlemiyor. Yani piyango bileti aldığımızda talih kuşu bize vurmazsa biletçiyi bulup sen ne dolandırıcı adamsın bana çıkmadı ver bilet paramı diyemeyiz, paramızı alamadığımız gibi kendimize de güldürürüz. Altivide şöyle bi sistem uygulamışlar ki iyi de yapmışlar verdiğin kayıt bedelleri ihale kazanılmadığı taktirde yatırdığın kadar puan olarak birikiyor hesabında. Yani nakit olarak geri alamasanda böyle bi dönüşüm yapılmış. B puanları da alacağımız bi üründe puan indirimi olarak kullanılıyor.Diğer şans oyunlarından daha az riskli.

  Bence kimseyi karalamamak gerekir, muhtemelen orda ekmek parası için çalışan 100'lerce kişi var. Kimse de size zorla katıl demiyor.

 49. Isimyok Isimyok

  Arkadaşlar

  Ben bu sitede sadece bir defa teklif verdim. Ama yazılanları okuyunca şöyle düşünmeden edemedim.Bu ihalede noter sadece teklif verenler listesini görüyor ve benzersiz en yuksek teklifi seciyor budur diyor.Doğru noter karar veriyor. Ama Bu sitedeki admin ler diyeyim veya admin gelen teklifleri görme şansına sahip yoksa sadece bu teklifleri izleyecek bir noter tutmalılar. Dolayısıyla bu teklifleri gören admin dolaylı olarak hatta şüphe uyandırmaması açısından 20 defa 30 defa teklif verdirebilir. 121 milyarlık bmw ye 10 milyarlık teklif parası verse adama maliyeti 30 milyar. Sonra sat onu karını paylaş düz mantık ama.mantık işte. Sonuç olarak adamlar kurmuş doğru veya yanlış kumar veya şans nederseniz deyin para kazanmak kafayı çalıştırana böyle kolay.Birde işin MİLLİ PİYANGO gibi DİNİ boyutu olabilir. Yani herkesin teklif parasıyla sen o arabayı alıp biniyosun yada kullanıyosun. Vicdan rahatlığı önemli. Aynen son parasını piyangoya verip kazananında onun corunu cocugunun hakkını trilyon olarak alması gibi. Allah akıl vermiş oynamasın almasın diyebilirsiniz.Ama imtihan işteçHerkes birşeyle imtihan oluyor. SAYGILAR

 50. Adımı Vermek Istemiyor Adımı Vermek Istemiyor

  Olumlu yorumu ve olumsuz yorumları yapan arkadaşlar siteyi burdan öğrendim gerçekten reklamın iyisi kötüsü olmaz denilirdi sayenizde bunuda öğrendim.Sonuçta yazdığınız her altivi,ihale vb gibi kelimeler google da indeksleniyor ve adamlar bedava reklam yapmış oluyolar.Bunun yanı sıra kimse zorla burdan ürün almaya zorlanmıyor.İsteyen girip alıyor insanlar açık açık milleti kandırmıyor bu bir çeşit şans oyunu bence ve gayet güzel düşünülmüş.E-ticaret ortamında baya iş yapacak bir fikir.Adamlar ihaleleri zarar etseler bile gerçekleştiriyorlar.sadece kazandıkları parayı değil bunu kazanmak için katlandıkları maliyetleri göz önüne alırsak adamlar şu an hala reklam aşamasındalar siteyi başabaş reklam maliyetleri kazanılan ve kaybedilen tutarlarla götürüp şu an bu sistemi insanlara benimsetmeye çalışıyorlar.Bence gayette iyi yapıyorlar.İnternet değişik fikirleri herzaman kaldıracak bir platform zaten ama sabırlı yenilikçi ve istikrarlı olundukça.

 51. saçma sapan yorum yapan arkadaslar... öncelikle noter herseyi tasdik eder. noter demek beyanı dogrulamaktır once bunu iyi ogrenin... sonra burda kimse kimseyi yonlendirmiyor benim altivi ile hiçbir alakma yok ama benmi için o site mantııklı bir platform senin için değilse saygı cercevesinde yorumunuzu yapın oylete millete dolandırıcı sahtekar ve benzeri ithamlarda bulunmayın. ayrıca türkiye bu tip sistemlere daha yeni alısıyor bir zamanlar internetten alısveris geldiğinde kıyametler kopmustu. lütfen saygılı olalım.

 52. ya arkadaşlar ben bu sitedeki yroumlara kaytılmıyorum ve altivi ile bağlantılı insanların bu tip forum benzeri yerlerde insanları yönlendirdiğine inanıyorum neymi efendim 400 ytl lik makina varmış 300 ytl lik oynasa ve kazanamasa bile indirim oluyomuş 100 ytl ye alıyomuş...

  oldu canım aptaldı bu adamlar bir bakıverin indirim miktarına 20 ytl 30 ytl lik indirim kullanabiliyosun yanlızca...

  ayrıca kimse farketmedini fiyatların ne kadar şişirilmiş olduğuna piyasa fiyatı 850 dedikler cep telefonunu araştırdım 550 600 ytl ye bulunabiliyo piyasadan spot ararsan dahada ucuz...

  araba fiyatlarıda öyle seat leon vermişler piyasa fiyatı 34 yazıyo benim arkadaşım o aracın aynısını peşin 30 a aldı işte bu iş bu kadar basit

  yani her yönden kandırmaca her yönden kurucuya kazandırma ...

  ayrıca noter konusu ya kardeşlim bu kadar saf mısınız noter dediğin adam bilgisayar dahisimi ki anlayacak şifreli kodları noterin eline bir liste tutuşturuyolar isim isim ve teklif teklif karşılaştırıyo ve en yüksek benzersis teklifi bu adam vermiş diyo olay o yani....

  neymiş avukatlara inceletmişler noterin ismi yazıyomuş bilmem ne saf olmayalım lütfen.

 53. arkadaşlar son birşey daha..altivide teklif adedine ulaşmadan ihale sona ermez diyen kimse gidip siteyi bir incelesin.maksimum 500 tekliflik bir ihale yeri geliyor 30-50 teklifle kapanıyor o zamanda ihaleyi kazanan ürünü alıyor.yani teklif sayısına ulaşılamadı paralar yandı diye birşey asla söz konusu değil.bilmede yazıpta insanları yanlış bilgilendirmeyin

 54. Ismimi Vermek Istemiyorum Ismimi Vermek Istemiyorum

  Akşamları televizyonda çıkan size bir sorum var! ( 3+3 ) kaç yapar hadi arayın en hızlı cevabı verin, 500ytl senin olsun diyen programlardan bir farkı yok... Arayanların telefon faturalarından kesilen paralar ile aynı sayılır bu uygulama.

  Bunun internet versiyonu diyebiliriz.

  Devlet bu tip dolandırıcılıkları görmezden gelmekte. Hayatında baklava tadamamış, ve canı çekmiş diye baklava çalan sokak çocuklarını cezalandırmakla meşgul, bu yüzden başını kaşıyacak fırsatı bulsa sanırım bu konuya noktayı koyar, diyerekten devlete sitem etmek istiyorum...

  Tartışılacak nokta, internet üzerinde dönen bir uygulama için noter tasdiki doğrumudur tartışılır tabiki.

  Devlet bünyesinde tutulan bir veritabanı yok. Belkide tüm sorun buradan kaynaklanıyor. Direk müdahale edilebilir, şike yapılabilir sisteme.

  Noter burada neyi tasdik ediyor ve koruyor, açıkcası merak ediyorum :)

  Akşamaca veritabanındaki kayıtlarımı kontrol ediyor yada sistemlerini... (hiç zannetmiyorum)

  Buradaki açık tartışmalara yol açmış durumda.

  Böyle bir uygulamaya kananlar olacaktır, tvlerdeki titan gibi...

  Devlet burada gerekeni yapmalı...

  Bu üreticilerde para var diye el üstünde tutuyorlar. Düzenbaz ve vurguncu yanları görmezden geliniyor...

  Bu işi yapanlara tek bir şey diyebilirim;

  "Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste"

  insan olan anlar.

  başka bir şey diyemiyorum...

 55. bakın arkadaşlar buraya yorum yazanların acaba kaç tanesi altivide bir ihaleye girdi.kazandı veya kaybetti.ben bu altivi yi site sahiplerinin isimlerini öğrendikten sonra araştırdım.biraz kurcalayıp birazda ihaleleri takip ettim.yukarıdaki insanların yazdığı gibi evet bir çeşit piyango ama kazanma şansınız diğer şans oyunlarına göre çok daha fazla.milli piyango yılbaşı çekilişinde yada sayısal lotoda 14 milyonda 1 gibi kazanma ihtimaliniz.çok büyük bir meydanda 14 milyon insan toplansa(bunlardan biride sizsiniz)ve bu insanlardan biri ölecek dense hiç kimse ben öleceğim demez.amaaaan 14 milyon içinde benmi öleceğim der.ama yılbaşında herkes büyük ikramiye bana çıkacak diyor.

  bakın arkadaşlar saf olmayın ben yaklaşık 2 ayda sırf bu internetteki bedelsiz yarışmalardan 7-8 kez ödül kazandım.altividen 2 telefon,maç bileti,digiturk üyeliği,forma,sinema bileti vs.vs

  hemde ne karşılığı altiviyi saymazsak 0 bedel.derler ya kazanmak için katılmak lazım işte bu mantığı sakın unutmayın.

 56. Mustafa Mustafa

  Kim ne derse desin çok güzel bi olay ben yapacaktım onlar yapmış helal olsun gençlere :) Titanzedelere şimdide altivizedeler eklenecek.

 57. 53 54 nolu yorumların sahibi arkadas sadece tebrikler. bilinçli kullanıcılarında nette oldduklarını gormek güzel. bazılar cok kolay karalıyor insanları . bi girin bi bakın inceleyin o şartnameyi orda yazanları bi okuyun. arkadasında dediği gibi milyonda bir değil ihtimalin mak 3000 de 1 . burda uygulanan gerçektende bire bir ihale mantıgı. yani resmi ihalelerde oldugu gibi teklif verebilmek için dosya bedelleri yatırılır eksiltme yada arttırma yontemi ile ihaleyi bir kişi kazanır diğerleri elenir. ve verdikleri dosya bedellerinide geri alamazlar. eleştiriceksek bile bilinçli saygılı eleştirelim.

 58. ya arkadaşlar size inanamıyorum özellikle bu siteyi tavsiye edenlere ben burada bu site hakkında olumlu görüş bildirenlerin kesinlikle bir şekilde siteyle bağlantılı olduğuna inanıyorum.

  sebeb

  ya allahaşkına akıl var fikir var burada özellikle siteden ürün kazandığını belirten arkadaşlara sesleniyorum o zaman neden site hakkında olumlu görüş belirtiyosunuz ne kadar çok kişi sisteme girer ve güya olan ihalelere katılırsa şansınızın o derece azalacağını düşünmüyormusunuz ama eminimki siz bunu insaniyet namına yapıyosunuzdur kendinizin kazanmaya devam etmesi önemli değil sizin için......????????

  birde bu sistemi ihale mantığıyla karşılaştıranlara fitil oldum arkadaşlar ihaleye katılırken teminat yatırılır bu doğru ama kazanılamayan ihalelerde yatırılan bu teminat aynen geri ödenir tamamıyla öyle piyasada 500 ytl olan ürünü 650 ytl gösterip onun üzerindende 20 ytl altivi puan indirimi yaparak değil.

  ayrıca noter dediğin adam doğrudur sıralamada 1. olanı gösterir ama eline verilen listeden gösterir sıralama yapılırken boş kalan benzersiz teklif kontrolu yapamaz çünkü bunun için bilgisayar ve şifreleme uzmanı olması lazım biliyorsunuz noterler sadece sadece hukukçudur hukuk fakültesi mezunudur....

 59. Ne Önemi Var... Ne Önemi Var...

  57. tarık

  küçük bi hatırlatma... ihalelerde bir dosya bedeli vardır bide geçici teminat. dosya bedeli asla ama asla geri odenmez ve bu para 20 ytl den başlar min. senin dediğin geçici teminat geri odenen ok.

  olay al yada ver değil burada mantıksıız yapılan yorumlar. bilmediğin bi konu hakkında yorum belirtiyorsun. bende bunu iyi biliyorum ayda 3 -5 ihaleye giren biri olarak . yani kısacası burada ihale kanununu yada noteri tartısmıyoruz. ewet bu sistem kontrol edile bilir nasılmı çok mu rahatsızsın ver mahkemeye bilir kişi tayin etsin ve o adamın sistemini incelet . varsa bi hile gel bizide bilgilendir. ama somut şeylerle...lütfen.

 60. Yorumcu Yorumcu

  Bana Kalırsa 2 Yönlü Katılımcı çok olursa garanti ürünü alırsın az katılımcı varsa batar mantığı genel ve öz olarakta ihale mantığı ile piyango. demek istediğim giren çıkamıyor girmeyende şansını denemek istiyor.Gördüğüme göre alan az kişi yada yok.Oyunun kuralı öR:230 kadar sayılar var en yüksek rakamı tuttur ama senden başkası aynı sayıyı tutturmasın.

  Gelelim İhalemi benim bildiğim ihale devlet elindeki malları kullanamadığından en yüksek değeri verene ürünü veriyor.burada o yok çünkü elde kalan mallar değil.Burada teşvik edenler oynamaynlardır oynayan insanlar zaten teşvik edemez kendine ortakmı çıkarsın

  SONUÇ:benim görüşüm hayatınızı şansamı bıraktınız 1 kere oynadım kazanamadım sizde denemeyn deniicezksenizde çok yatırın yoksa yalan olur..

 61. Diğerleri Diğerleri

  ewet o site benimde ilgimi çekti son zamanlarda reklamları cok donuyor. bencede sistem olarak aynı ama senkazan.com tasarım olarak daha güzel :) vatana millete hayırlı olsun yakın zamanda iyice çoğalırlar.

 62. Samsunlu Samsunlu

  Siz tartısa durum senkazan.com diye bi site daha acılmıs. mantık aynı . aslında bu tip siteler bi açıdanda karlı bence hayatınızda hiç mi bilet almadınız sanki. parası çok olana yada sansı bol olan için ideal. ben bu tip siteleri sevdim ve türkiyede artık kabullenecek boyle işleri...

 63. Barış Barış

  Sağol RS kardeşim:) Yalnız diğer site İngiltere'de. 2000 den beri yayında. Orada ihalelere katılamıyordum. Bir tane de Kanada da var ama şimdi adını hatırlayamadım. Dünyada atı alan üsküdarı geçiyor, ama biz de yok sap mı çöp mü deyip batırılmaya çalışıyor. Ben çok akıllı ve mantıklı buldum. Biraz matematik kafası olan zaten durumu çözüyor. Az kişinin uyanması işime geliyor tabi de, benim görür görmez ne akıllı sistem dediğim birşeye başkalarının yerden yere vurmasını inanın anlayamadım.. Beğenmiyorlarsa girmesinler kardeşim. Kimse zorla ucuza sıfır aürün alın diye başınıza silah dayamıyor:)

 64. 63. barış arkadas tek kelime ile harika bi yorum. avrupada amerikada bunun gibi onlarca site var. herkesin aklı var kendi iradesi ile girer yada girmez oyleymiş boyleymiş yapmayın boyle seyler.

  yeni açılan diğer siteyide inceledim oda güzel mantık aynı boyle siteler bence daha acılmalı ülkemiz bu siteleri kaldırır.

 65. Barış Barış

  Yazdıklarınıza gülüyorum valla.. Sizin gibi meyve veren ağacı taşlayanlar sayesinde ihelelere az adam giriyor da güzelim ürünleri 3 kuruşa mal edip keyfini sürüyoruz. Aman ne olur böyle şüpheci olmaya devam edin. Geçen gün benim arkadaş 3 teklifle tatil paketini kazandı. Bir hafta tatile gitti. Bir başkası buradan aldığı telefonları gittigidiyo'da satıyor, ve hayatından çok memnun.Ben motosiklet peşine düştüm ama henüz tutturamadım. Sistemin dünyada da benzerleri var.Ben 2005 ten beri ağzımın suyu akarak izliyordum. Bilmeyenler girip baksın (www.auctionair.co.uk)Bu vatandaşlar erken davranıp Türkiye'ye de getirmişler.Sağolsunlar... Bir de bunca zamandır bangır bangır reklam yapan, her yerde karşımıza çıkan bir siteye çamur atarken biraz düşünün derim. Adamlar dolandırıcılık yapsalar bu kadar ortada olurlar mı? Ben müşteri hizmetleri ile de görüşüyorum. Arabayı alanların resmi cismi ismi herşeyi ortada. Geçen gün sattıkları BMW den 20 milyar zarar etmdiler mi? O araçlarından kaçından kar ediyorlar hesaplayamıyor musunuz? üstelik bir de onca reklam ve çalışan masrafları var... Siz böyle devam edin valla. İhalelere kimsenin girmemesi işime gelir de, benim endişem adamlar onca taşlamaya tası tarağı toplayıp sistemi kapayacaklar diye korkuyorum.

 66. gerçekten ilginç işler...

 67. Diğerleri Diğerleri

  ilginç işler bunlar...

 68. Garip Zaro Garip Zaro

  %100 kumar sitesidir.

  Herşey kapalı kutu.

  Site %100 dürüst olsa dahi ki sanmıyorum kazanma şansınız %5 'i geçmez.

 69. bende bu sitenin müdavimi oldum ama şu anda çok pişmanım bu sitede belki kazanırım umuduyla bu güne kadar yaklaşık 5000 ytl harcadım

  ve sonunda kazandım da ama yaklaşık 5000 ytl harcamama karşılık toplam 2 cep telefonu kazanabildim ve piyasa değeri ikisinin toplamı yaklaşık 1300 ytl gibi bişey yani 3700 ytl param boşu boşuna gitti...

  her seferinde bu sefer bu parayı çıkarırırm umuduyla girdim ama malesef olmadı..

  site insanı kendisine bağlıyor dostlar...

  kumar dürtülerini ön plana çıkartıyor ..

  o kadar fazla para harcamama rağmen şu anda bile içimden birşeyler gir yine dene diyor..

  arkadaşlara tavsiyem bu güne kadar hiç başlamamış olanlar kesinlikle denemesin ama yinde ben merak ediyorum diyenler ya çok para ile oynasınlar örneğin otomobil ihaleleleri için bir defa yaklaşık 10 000 ytl yi tek seferde riske atıp gözden çıkarsınlar küçük ürünlerdede ucuz ürün almayı fazla düşünmeden en fazla yüzde 15 20 karla ürün almayı düşünüp ona göre oynasınlar yoksa az az oynayıp kazanamadıkları miktarlar bir araya gelip çok fazla tutuyo haberleri olsun...

 70. mantık olarak güzel ancak altivi uygulama olarak hiçte güvenilir değil.

  ilk çıktıgı gibi belli bi sayıya ulasarak tamamlasa daha güven verici olabilir. adamlar niye zararına satsınki ( 125,000 ytl lik arabayı kim 50,000 ytl gelirle satar ) bunu soylermisini hangi iş adamı yapar. senkazan.com altivinni birinci versiyonunu uyguluyor ve bence daha inandırıcı en azından zaten parasını kazanacak niye hile yapsınki ?

  yurdusundaki örnekelrde oyle garantici gidiyor ve basarılılar bence altivi için güven kaybından baska bişey değil bu.

 71. Herkesin aklı var, isteyen girer, istemeyen girmez diyen arkadaşlara sözüm var, inşallah ileride çolugunuz çocuğunuz bu sitelere milyarlar yatırıp sonrada o cok degerli(!) altivi puanlarıyla karşınıza dikilmezler. Heralde gocunmassınız, cunku onun da bir aklı var. Zaten canınızın da yanmayacagından emin gibi konusuyorsunuz. Aferin cocugum aklini kullanıp şansını denemişin, olsun bi dahaki sefere kazanir Altivi puanlarindan da dusersin dersiniz. Giden milyarlar da başkasının 10 milyara araba almasına yarar. Ben bu tip şeylerde hukuki yanlışlar değil etik kurallar arıyorum. Sizde oyle yapın bence. Bu tip girişimleri değil, ahlaklı yatırımları yüreklendirin. Saygılar, Sevgiler.

 72. millet şu altivi denen şey benimde dikkatimi çekti

  aşşağı yukarı tüm sitelerde haberlerde forumlardaki yorumları okudum

  siteyi inanılmaz şekilde savunan yorumlara rastladım yani her forumda en az 2 3 kişi çok çok olumlu yorum yapmış ve hatta aksini söyleyenlere ciddi ciddi ters ve hakaret içeren mesaj atmışlar bu benim dikkatimi çekti...

  acaba bu kadar niye savunuyolarki yani eğer kendileri kazanıyolarsa kazanmaya devam etsinler niye rahatsız oluyolar onu merak ettim sonuçta burda az kişi oyun oynarsa kazanma ihtimalleri daha çok olmuyomu..

  benmi yanlış anladım

 73. Kar marjının çok yüksek olduğunu, bu sebeple de başarısız olabileceğini belirtmişsiniz Arda. Bunu nereden çıkardınız inanın bilemedim. Şu an içi kar marjı pek yüksek değil. Hatta ortada bir kar olduğunu da düşünmüyorum. Tabi daha kesin konuşabilmek için satılan malların tedarik bedellerini bilmek gerekir. Fakat bu oran ayda 50 telefon satan bir yerle paralelse şu anda sitenin kar ettiğini sanmıyorum. Fikri güzel yapan nokta ise, gördüklerimiz değil, bizim bu bilemediklerimiz.

 74. Whatisup Whatisup

  Altivi, cok basarili bir fikir..Dunyada aynisi yok.. Benzerleri var , ama altivi , urunleri kar etmedende verdigi icin bu alanda tek.. auctionair, 41414 gibi siteler kari garantilemeden urunu vermiyorlar..

 75. Isimsiz Isimsiz

  merhaba bu konuştugunuz şeylere çok gülüyorum bu site sayesınde 3 adet ürün kazandım ve çok mutluyum kaarımda bayagı yüksek iyiki açılmış

 76. Peyzaj.org Peyzaj.org

  Bakin yorumlari ben de okudum.

  Yukarida bir arkadasin "site kendine bagliyor, azar azar teklif vermeyin" cumlesine de katiliyorum.

  Ben 1 kez katildim. Akillica katilip, kendime gore katsayilar belirledim. Kazanamama riskini neredeyse sifira indirerek teklifler verdim. Neticesinde 3 kagit yapildigina ben de kesinlikle inanmiyorum.

  Ben de bir portal yonetimindeyim. Dolasiyi ile buna benzer hediyeler vesaire verdigimiz cok oldu. Amacimiz siteye baglamakti, gonul bagi kurmak ve kalici ziyaretciler olusturmakti. Bu noktada site yonetimi olarak kaybinizin ne kadar oldugu onemli degildir. " Onemli olan ne kadar ses getirdigidir. Altivi iste bunu basardi.

  Ben 180 Ytl tavan teklif fiyati olan piyasa degeri 620 Ytl civarinda sunulan, ama piyasada 510 Ytl civarinda olan bir e 900 Samsung cep telefonunu, kendimce Zeki bir hareketle 1 kerede aldim.

  180-179.....145 araliginda fiyat verdim.

  Bsluk brakmadan verdigim tekliflerin toplam adedi 35 di. 35 x 5 ytl teklif bedeli = 175 Ytl. Kazandigim bedel 159 ytl idi. 159+175=334 Ytl ye telefonu almis oldum. Bu isi ticari olarak yapmadigim ve baskalarina da telefon hediye etmek gibi bir niyetim olmadigi icin de devam etmedim. Ama herhangi bir ihtiyacim olan urun oldugunda denemeye devam edebilirim.

  Biz sitenin kendi kendine reklamini yapmasi ve ustune ustluk Savunucularinin otomatik olarak olusmasi "buna ben de dahil" cok enteresan aslinda. Herhalde gercek basari bu.

 77. merhaba

  altivinin benzeri senkazan.com da da ihalelere girdim ve güzel olan bir iki şey dikkatimi çekti ihaleyi kaybettim ama hesabıma paramın %10 unu geri yüklemişler güzel bi mantık gerçi bunun tanıtımı filan yok sayfa içerisinde süpriz oldu banada ve birde araç ihalesine girenlere şal hediye ediyorlar. bence yeni olmasına ragmen altivi kadar iddalı gidiyorlar.

  ayrıca bu tür sitelere kotulemenin de bi anlamı yok dendiği gibi her şey ortada öyle çocuk felsefesi yapmanında bi anlamı yok...

 78. Serkan Bektaş Serkan Bektaş

  Ben sisteme üye değilim, incelemedim de. Fakat burdan okuduğum yorumlarla hangi birine inanacağımı şaşırdım. Doğrusu benim de aklım almıyor %70'lik ucuzluğu, maliyetinin altında kalan ürünleri. Bu kadar yorumu okudukça sistem hakkındaki karamsarlığım da üst seviyeye ulaştı.

 79. Ethem Kul Ethem Kul

  Cemil Bey doğru söylemiş ama yine de bazı olaylar yanlış anlaşılabilir. Gerçekte ele aldığımızda Altivi "tü kaka" bir oluşum değildir tüm dünyada farklı konseptlerde uygulanan bir sistemdir, çocuklarımız oynamasın vs gibi konular da çok havada kalan, mesnetsiz şeyler çünkü zaten bu sitede çocuk sıfatında olan kimsenin (18 yaşın altındaki) ihaleye girmeyi geçtim üye olma gibi bir şansı bile yok. Bu yüzden böyle boş suçlamalar ile siteyi karalamaya çalışmanın da manası yok. 76 numaralı cevapta bir arkadaş da "iç yüzü arenalık" demş vallahi geçenleerde bir arkadaşım fenerbahçeden kombine biletini çok çok ucuza bu siteden kazandığı bir ihale ile aldı, eğer işini iyi yapanlar da arenaya çıkıyorsa altivi hep arenaya çıksın :)

 80. arkadaşlar benim sorum şu,

  Z4 coupe ihalesinde Zeyna isimli kullanıcı gördüğüm kadarıyla 1100 adet teklif vermiş, 22000 YTL eder, toplamda 46-47 bin ytl ye mal ediyor aracı mantıklı... fakat rapora dikkatli göz atınca toplu teklif veren 3 tane daha kullanıcı var hepsi de zeyna gibi Samsun'dan, bunların verdiği teklifler zeynanın teklifleriyle kesişmiyor örneğin 22500 den 23000 e kadar bi tanesi teklif verirken 23000 den 23100 e kadar diğeri teklif vermiş.. mantıkla ilgili bir sorun yok ama insan şunu da düşünmeden edemiyor. içerden birileri teklifleri görerek kendilerine göre teklif giriyor olamazlarmı, kilit bir kişi bedel üzerinden anlaşarak bu satışları organize ediyor olamazmı? eğer herşey beyan edildiği gibi işliyorsa sistemde bir problem yok bence, 300 500 ytl yle olacak iş değil ama 20-30 bin ytl yatırım yapmak lazım, buda ancak tam güvenirlik söz konusu olduğunda olabilir

 81. kafamı karıştırdığınız için eyvallah...denemek lazım bir kere girip bakacağım kendim göreceğim ne var ne yok diye

 82. Kahraman Aydemir Kahraman Aydemir

  Serkan Bey bence burada yorum okuyarak vakit kaybetmeyin, girin siteyi kendiniz inceleyin. Sitede güzel bir yardım bölümü var oradan sistem hakkında gerekli bilgiyi ilk elden almış olursunuz. Hem böylece kendi fikrinizi de edinirsiniz, ben siteden 2 cep telefonu aldığım için sitenin en ufak bir dolandırıcılık vs durumu olmadığını garanti ederim. Yalnız senkazana da baktım, ihalede sınır koymuşlardı bana samimiyetsiz geldi o yüzden altivi daha mantıklı şu an için.

 83. ilk defa bu siteye girdim...Daha sitenin icerigini okumadan yorumlar dikkatimi cekti....Derler ya hani delinin biri kuyuya bir tas atmis.40 kisi nasil cikartiriz diye ugrasmaya baslamis...Ya arkadaslar birakin bu isleri.Korkarim bu yorumlar sürdükce noter olan vatandasda noterlik belgem elimden gidecek diye korkaraak bu isden vaz gececek.Cünki bizm millet noterin bile nasil caliscacaginin veya görevlerinin yoruumunu yapiyor...

  69 nolu mesaj sahibi noname..

  cocuk benzetmen güzel bir olay...Ama arkadasim diyelim cocugumuz altivide artirmaya katilmadi ama bu ccocugumuz gitti adam vurdu onun icin üzülmiyecekmiyiz...Dogruyu ve yanlisi cocuklarimiza ögretmek bizim görevimiz...Sadece cocuklarimiza aktivi oynama yanlismi diyecegiz...Bizim görevimiz sadece bumu ki bir baba ve anne olarak...Esrar satma eroin satma veya bunlari icme,kumar oynama ...yani her iki yoluda göstermemiz gerekiyor yanlisi veya dogruyu onlarin secmesine izin verebilmeliyiz...Aktive de öyle bir sistem kurmus iste illa oynayin demiyor ki.....secme sansini yani karar hakkini size vermis....

  adamin biri adam vurmus hakim huzuruna gelmis...Simdi hakim bunun suc oldugunu bilmiyormuydun gibi bir soru sorma sansi varmi sizce...Tabiki yok...Kanun cercevesi icinde cezasi ne ise kesecektir....Cünki adam vurmanin bir suc oldugunu bütün dünya biliyor...Kumar oynamaninda .....Madem ki sizce bir suc oynamayin kardesim...

  Birde bunlari bir tarafa biraktik adamin karini hesaplar duruma geldik....

  Hangi firin maliyetine ekmegi verir...Hangi bakkal firndan aldigi fiata ekmegi halka satar...Düzen bu kerkes kazanacak...Bu carkta nasil ve ne sekilde mücadele etmek herkesin kendi sahsi görüsüne kalmis...Birakalim bu dar düsünceleri kendimiz nasil kazaniriz onun hesabini yapali...

  Bu arada ben almanyadan katiliyorum yani türkiyede yasamiyorum...Aktive yi tebrik ediyorum...Sayet gerek yöneticiler gerekse ilgili kisiler bana burada da bu sistemi gerceklstirmede yardimci olurlarsa bende buradaa yaparim neden olmasin....Senelerdir loto oynarim hic cikmadi üstelik verdigim paralarda gitti....Ama kimse beni oynayim diye zorlamadi...Kend kararimdi bu...Cünki ancak oynarsam kazanma sansim olacakti....

  Herkese saygilar kiseye karsi hic bir art niyetim olmadigi gibi yazdiklarim sadece kendi görüslerimden ibarettir önemle belirtirim

  Hoscakalin...

 84. Erhan Güler Erhan Güler

  Samet Bey, asıl senkazan sitesi güven vermiyor çünkü kazanabileceğiniz bir ihale sırf yeterli katılım olmadı yani site kar sağlayamadı diye iptal olabiliyor ve siz tekrar yeni ihale için bekliyorsunuz ama altivi de site karda da olsa zararda da olsa ihale süresi bitince ihale kapanıyor ve akıllıca oynayan kişi de malı alıyor.

  Bu arada bu sitede neden bir bityeniği arandığını hala anlayabilmiş değilim etrafımda bu siteden ürün kazanan insanlar var, tüm dünyada bu site gibi unique bid auction sistemi ile çalışan birçok web sitesi var. Tüm dünyada bunun illegal birşey olmadığı kabul edilmişken neden Türkiye'de böyle güzel girişimi baltalamaya çalışıyorlar anlamıyorum.

 85. Öyle Ya Da Böyle Öyle Ya Da Böyle

  bir umut tacirliği sözkonusu.iç yüzünün arenalık olduğunu düşünüyorum)

 86. Yardım Yardım

  arkdaşlar bnm sorum su ?

  - bu benzersi teklif olayı nedir ? yani bn teklif veriyorum tavan fiyatında, başkalarıda veriyor peki sonra neye göre seçiliyor ??

  - çekilişle mi oluor ?

  - bn verilen tekliflein neye göre kaznaağını anlamadım .?? yardımcı olursanız sewinirim .

 87. Isimsiz Isimsiz

  3 üde kendısının belli degilmi

 88. 29 teklif verilen ihaleye tavan fiyattan aşağı doğru son dakikada 40 teklif verdim ve sonradan teklif listesinden baktığımda birde ne göreyim? bitmesine 2 sn kala yaseminnisan adlı bir sanal üyenin 70 teklif vererek ihaleyi alması ve yaseminin devamında yine 2 sn kala sanal bir varlık olan akif in tekliflerinin bulunması dolayısı ile biz yaseminin tekliflerini geçsek bile akifin ihaleyi alması sizce de garip bir tesadüf deilmi? Ayrıca o gün girdiğimiz 2. ihalede son dakikalarda 25 tekliften 65 e bir sıçrama oldu bizde 40 teklif(yaseminnisan) verildiğini düşünüp son saniyelerde tavandan itibaren 58 teklif verdik ama yine son saniyede DNA adlı, olup olmadığı belli olmayan bir insan ne hikmetse 33 teklifle tam aralığı tutturarak yaseminnisan ın tekliflerinin bittiği yerden yani 104 ten başlayarak 33 teklifle ihaleyi kazandı yani yaseminnisan ın verdiği tekliflerle bizim tekliflerimiz çakıştı bittiği yerden devam eden DNA da ihaleyi aldı... ve yine ne hikmetse bugün bütün ihalelerde benzer isimler vardı hatta sadece bizim gördüğümüz 4 tel ihalesini yaseminnisan kazandı diğer ismi çok geçenlerde akifçelik57 , parlemenn, DNA falan filan...

  ilginç olan bir başka şeyde bir insan oğlunun çıkıp x5 ihalesine 5000 teklif vermesi yani 100 milyar riske atması bu durumda sitede bi katakulle olması ihtimali aklımıza gelio... ya biz çok çok çok şanssızız yada gerçekten burda bişeyler dönüo...

  bahsettiğimiz bu ihaleler 27.07.2007 de gerçekleşti girip bakabilirsiniz...

  bu ilk ihalemiz kullanıcı adımız haadi inceleyin lütfen...

  http://www.altivi.com/OfferListPage.aspx?stmd=View&Id=4953&PageIndex=0

  buda bahsettiğimiz ikinci ihale...

  http://www.altivi.com/OfferListPage.aspx?stmd=View&Id=4971&PageIndex=0

 89. ben ihalenin açıldığı ilk gün tavan fiyatı yada onun biraz altını verirsem ihale bana kalır ben de nasılsa piyasa altında diye altivi tavan fiyatını veririm kazanırım. bunun mantığını biri açıklarsa çok sevinirim

 90. Merve Ünal Merve Ünal

  volva, isimsiz ve yardım

  sistemde tavan fiyata yakın ama daha önce verilmemiş teklifi veren kişi ürünü alabiliyor.

  Örneğin,

  Tavan fiyat 50 YTL olsun, ihale açıldı, teklifler verilmeye başladı ve toplamda 15 kişi ihaleye katıldı.

  2 kişi 50 ytl

  2 kii 49 ytl

  4 kişi 48 ytl

  2 kişi 47 ytl

  1 kişi 43 ytl

  2 kişi 40 ytl

  2 k,işi 36 ytl

  teklif verince 43 ytl teklif veren kişi ürünü alabiliyor çünkü onun teklifi diğerlerinin yanında en yüksek meblalı ve bezeri olmayan teklif.

  Yani sistem bu kadar basit :)

  Alican, bazı ihalelerde katılımcılar böyle takım halinde çalışıyorlar ürünü almak için ama bunlar genellikle yüksek meblalı katılım gerektiren ihaleler, yani burada olumsuz yorumlanacak bir durum yok, aynı şeyi istesem sen de yaparsın, hem arada bir bit yeniği olsa altivi bunları böyle ulu orta sergilemezdi di mi? Ben bir cep telefonu bir de ps3 kazandım bu siteden, yanlış işleyen birşey yok garanti veririm.

 91. valaa bende katıldım ama inceledikce humardan farkıda yok yani birazda hilesi vardır yani piyango bileti daha akıllıca.daha karlıı bendende gitii 50 ytl üfff

 92. Levent Kök Levent Kök

  Herkes inceledikçe kumardan daha farklı bir sistem olduğuna kanaat getirirken Arif Bey siz nasıl böyle düşündünüz anlayamadım. Buarada biri tek ikisi e çoklu teklifle 3 adet ürün kazandım ben bu siteden, üçü de lazım olan şeylerdi, yine bir ihtiyacımı Altivi'de görürsem ihaleye girmekten çekinmem.

 93. Peyzaj.org Peyzaj.org

  Bakin yorumlari ben de okudum.

  Yukarida bir arkadasin “site kendine bagliyor, azar azar teklif vermeyin” cumlesine de katiliyorum.

  Ben 1 kez katildim. Akillica katilip, kendime gore katsayilar belirledim. Kazanamama riskini neredeyse sifira indirerek teklifler verdim. Neticesinde 3 kagit yapildigina ben de kesinlikle inanmiyorum.

  Ben de bir portal yonetimindeyim. Dolasiyi ile buna benzer hediyeler vesaire verdigimiz cok oldu. Amacimiz siteye baglamakti, gonul bagi kurmak ve kalici ziyaretciler olusturmakti. Bu noktada site yonetimi olarak kaybinizin ne kadar oldugu onemli degildir. ” Onemli olan ne kadar ses getirdigidir. Altivi iste bunu basardi.

  Ben 180 Ytl tavan teklif fiyati olan piyasa degeri 620 Ytl civarinda sunulan, ama piyasada 510 Ytl civarinda olan bir e 900 Samsung cep telefonunu, kendimce Zeki bir hareketle 1 kerede aldim.

  180-179…..145 araliginda fiyat verdim.

  Bsluk brakmadan verdigim tekliflerin toplam adedi 35 di. 35 x 5 ytl teklif bedeli = 175 Ytl. Kazandigim bedel 159 ytl idi. 159+175=334 Ytl ye telefonu almis oldum. Bu isi ticari olarak yapmadigim ve baskalarina da telefon hediye etmek gibi bir niyetim olmadigi icin de devam etmedim. Ama herhangi bir ihtiyacim olan urun oldugunda denemeye devam edebilirim.

  Biz sitenin kendi kendine reklamini yapmasi ve ustune ustluk Savunucularinin otomatik olarak olusmasi “buna ben de dahil” cok enteresan aslinda. Herhalde gercek basari bu.

 94. Arkadaslar siteyi dün duydum sitenizden.Gecesinde de ihaleye girdim ve kazandım.Cok akıllıca bir sistem oldugu kanaatindeyim ve kazanmak icin sanstan daha cok araştırmaya ve zekaya ihtiyac oldugunu dusunuyorum.

 95. Önemli Deil Önemli Deil

  arkadaşlar safmısınız numaramı yapıosunuz tavan fiyat 14 milyarmı katılım bedeli 20 milyonmu veririm 14020 ytl yi alırım 46000 lik miniyi herkes aynı fiyatı verir kime verecekler o zaman bu arabayı yapmayın lütfen bu adamların hepsi tatlı su kurnazı onlar o arabaları sevgililerine paylaştırırlar katılanlarda avuçlarını yalarlar...

 96. Arkadası kutlarım mukemmel bir noktaya ayak bastı.Biz bunu düşünememiştik.

 97. ben altivide de senkazan.com da da ihalelere katıldım ve senkazandan altın kazandım. altivide de çok yaklastım kazanmaya yani yalan dolan yok çamur atmayın insanlara özel hayatlarından kimene işinize bakın amma magazin meraklısı olmusuz yaaa

 98. Madencix Madencix

  sitede işlem yapmak her kesin kişisel tercihi.bende siteye girdim.2-3 parça kaznadım.fakat toplamda 2.000 YTL zarar ettim.birileri hep seri teklif veriyor.güvenlik konusunda şüphelerim mevcut.şu an oynamayı bıraktım.kişisel birikimlerin sırf kazanma hırsım yüzünden buharlaşıyor.birde site altivi puanları nın harcanması konusunda bir uygulama başlatacakmış.bu biriken puanları %100 ünü harcayabileckmişiz.Müşteri hizmetlerinin attığı mail de bu uygulamanın ağustos d yapılacagını yazıyor.Agustos bitti gitti bir icraat yok.Altivi puanı olarak toplanan rakamın toplamda 2-3 trilyon civarında olduğunu tahmin ediyorum.sırf bu paranın faizi adamı zengin eder.biriken bu puanların harcatılacagına inanmıyoruz.Bu sadece şu ana milli piyango idaresinin soruşturmasına hazırlanmış bir kılıf.son olarak herkesin kişisel tercihi ama BENCE BULAŞMAMAK LAZIM.ben pişmanım.

 99. Madencix Madencix

  arkadaşlar bir de bu sitedeki en büyük sorun bence toplu teklif verme butonu (aynı anda 100 adet) bu rekabeti engelliyor bence tek teklif vermeli.bir anda 100 teklif veren kişiyle 1 teklif veren kişi için şartların aynı olduğunu söylemek yanlıştır.toplu teklif verme işlemi kaldırılırsa bence daha objektif olaur.

 100. Aysun Kacadağ Aysun Kacadağ

  Madencix, milli piyango idaresinin soruşturması demişsin ama böyle bir soruşturma olduğunu nereden çıkarttın? Bu yöne hiçbir haber yok, kaldı ki bunun milli piyango ile alakasını da hiç anlayamadım. Ayrıca hem sistemen ürün kazamışınız hem de güvenirliğinden şüphe duuyorsunuz, iyi de güvensizlik olsaydı nasıl oludu da siz ürün kazanabilirdiniz ki? Ben de kazandım da kaybettim de ama hiçbir zaman güven sorunum olmadı çünkü etrafımda da kazanan kaybeden insanlar var, arkadaşımla girdiğimiz aynı ihalede benim kazanıp onun kaybettiği oldu vs... Bir de bu toplu teklif olayı öyle veya böyle bazı ihalelee çok kulanışlı oluyor, olmasaydı bu defa da neden yok denirdi, eminim...

 101. merhaba arkadaslar. ben oclikle site hakkında bir sorusturmna olmdıgını boyle sacma sapan yorumlarla insanların aklını kaıstırmaya gerek yok. evet aynı anda toplutekif vermek sacma senkazan.com bu konuda daha mantıklı. ama sunu soyliye bilirm bu sitelerde herhngi bir sorusturmayoktur. ve güzel birsistem biraz sans biraz sabır...

 102. Gökhan Gökhan

  önemli deil, arkadaşım siteye girip siteyi incelemeden konuştuğun nasıl da belli... Sitede herkes 14bin ytl teklif verebilir ama sisteme göre başkasının vermediği en yüksek teklifi veren otomobili alabiliyor.

 103. Bertuğ Bertuğ

  Ben ALTİVİ sitesini gerçekten cezbedici ve zekice buldum.Sitenin güvenilir olduğuna inanmak istiyorum ve kusurumu affedin;içimde bu site hakkında engel olamadığım kötü bir his var...

  Teşekkürler...

 104. biraz önce türksel 10 adet 100 kontör ihalesini takip ettim ...teklif sayısının son dakikada hatta son saniyelerde 16 dan 31 e çıkması doğalmıdır ?????

 105. Ufaklık Ufaklık

  ya neler bahsediyorsunuz..? aklı ve zekayı kullanmak Allahın verdiği bir imkan.. ne olumlu nede olumusuz bize düşmez. olumsuz yapanlar kendinlerinde kalsın sitenin adını bile yazmasın olumlu yapanlarda kendilerinde kalsınlar ve ve devam etsinler. sonuçta iki tarafta kazanıyor.. bunun gibi bir yönetim yapabilecek arkadaşlarda benimle irtibata geçsin lütfen.. [email protected]

 106. Ismail84 Ismail84

  bu tür işleyen basska bir site daha varmı... altivi tekmi yoksa baskalırıda varmı... bilenler varsa yazarsanız sevinirim.

 107. Bir mali müşavir olarak diyebilirim ki yaptıkları düzenbazlık. kesmeleri gerkeen faturalar kullanıcılara gelmiyor, ya da yollayacaklarsa kafalarına göre kesiyorlar belkide ona göre vermek istedikleri kadar vergi veriyorlar, ayrıca yaptıkları işlem kdv kanununa aykırı.

  yaptıkları işlemlerin vergi boyutunun doğru olup olmadığını bir mali müşavir ya da yeminli mali müşaviryerine direk olarak gelir idaresi başkanlığından , istanbul vergi dairesi başkanlığı, bir adet mukteza almaları gerektigini düşündügüm şirkettir.

  aynı zamanda kanunları kendi lehinde kullanıyor diye düşünüyorum , yaptıkları işlemlerin kurumlar vergisi kanunun dışında 3065 sayılı katma deger vergisi kanunundaki çeşitli hükümlere bakarsak , ilgili kanunun 23. maddesinin d bendinde yer alan , gümrük depolarında ve müzayede salonlarında yapılan satışlarda kesins atış bedeli , maddesini kendilerine cevirip kendisini müzayede salonu olarak gören websitesidir , firmadır. lakin ilgili kanunun 27. maddesinin konusu olan emsal bedeli ve emsal ücretindeki bölümün ikinci maddesinde ise , bedelin emsal bedeline veya emsal ücretine göre açık bir şekilde düşük olduğu ve bu düşüklüğün mükkelfçe haklı bir sebeple açıklanmadığı hallerde de , matrah olarak emsal bedeli veya emsal ücreti esas alınır, maddesine uymayan websitesidir , şirkettir.

  ayrıca firma , web sitesi 3065 sayılı katma deger vergisi kanununun 25. maddesinde yer alan , teslim ve izmet işlemlerinde fatura ve benzeri vesikalarda gösterilen ticari teamüllere uygun miktardaki iskontolar, bölümünü sömürmüştür o kadar iskonto yapıyor ki inanamıyorsunuz lakin buradaki ticari teamüllerin altını çizmek isteyecegim firmadı , websitesidir.

 108. İhale ilk başta gayet mantıklı görünüyor. Fakat aslı bomba ihale bitimine yakın patlıyor. İhaleye girenler katılımın düşük olduğunu zannediyor fakat son saniyelerde teklifler birden yükseliyor. Her ne hikmetse teklifi veren zat sadece 1 teklifle sınırlı kalmıyor. Onlarca teklif verip sonuçta kazanmayı garantiliyor. Buyrun inceleyin.

 109. Altivi.com şans oyunu olmakla birlikte birazda kumar. Çünkü gireceğiniz miktar yükseldikçe kazanma şansınızda artıyor. Ama aslında şans oyunu. İhale falan hiç değil. Bu adamlar dediğiniz insanlarda Türkiye'de tanınmış insanlar ve hiçte göz göre göre birilerini kazıklayacak tipler değiller. Daha farklı yollardan kazıklıyorlardır orası tartışmalı. Ama Altivi bir çeşit şans oyunu ve halkın donunu falan alıyor değil. Girdim ihaleye birinde kzandım 3 ünde kaybettim. Sonuçta bu iş şans işi ve akıl işi birazda. Çok saçma yorumlar gelmiş.

 110. xsr ve mehmet son dakikada teklif verilmesi tamamen taktik iş. Adamlar kazanmayı gaantilemek için hem toplu teklif veriyorlar hem de o zamana kadar verilmiş teklif sayısından bir fazla veriyorlar... Bu durumda her halukarda kazanmayı garantiliyorsun ama senin gibi düşünen başkaları da varsa o zaman işte teklif sayılarında anormal artış oluyor. Bu kadar basit.

 111. Meraklı Meraklı

  ufaklıki sen de altivi gibi bir site yapmayı mı düşünüyorsun?

 112. Ismail84 Ismail84

  sayın amarat mali müşavir arkadasım. peki kısa bir soru sorucam. sizce ne yapmalılar kapatmalımılar bu siteyi yada siz tam anlamıyla nasıl işlediklerini biliyormusunuz.?

  anlatırmısınız bu tür siteler nasıl vergilendirecek kazanclarını...?

  ben de girdim ihalelere 2 lirayada 100 lirayada fatura 1 ay sonra geldi.

  ödemeleri banka pos aracılıgı ile aldıkları için gelir acık ve net kacırılmaksızın belli.

  siz bir mali müşavir olarak bu sorunu nasıl cozersiniz. ... ?

  çözüm nedir?

 113. Kemal Kemal

  Amarat, ben bu adamların her aldıkları paraya fatura gönederdiklerini biliyorum, kanunlardan pek anlamam ama fatura gönderiyorlarsa demek ki vergilerini veriyorlardır diye düşünüyorum, bir yanlışımız mı var?

 114. Kadir Kadir

  altividen bir yenilik . www.senkazan.com gibi artık harcadıgınz tutarın belli bir kısmını kandırmaca olan puan olarak değilde nakit para olarak geri alabiliyorsunuz.

  bu sistem senkazanda zaten mevcuttu altivide yogun talebe dayanamayıp düzeltti sistemini .

  iki siteyide incelediğinizde ara da küçük bir fark hala var senkazan %10 iade ediyor

  altivide %1

  bence rekabet basladı.

 115. Kemal Kemal

  Evet altivi puan sistemini değiştirmiş, kredi kartındaki puan uygulaması gibi olmuş. İnsanların daha aşina olduğu birşey, daha kolay adapte olacaklarına inanıyorum.

  İlgili sayfa da şurada... http://www.altivi.com/altivipointspage.aspx

 116. Hasan Hasan

  Arkadaşlar bir tanıdığım 3 ay önce Altvi'den araç kazandı satış sözleşmesinde araçları 15 günde teslim edeceği yazılı olmasına rağmen 60 günden önce araç teslim etmediğini söyledi ilk başta nasil olur diye düşünürken aklıma teslim edilen araçlara bakmak geldi ihaleyi kazandıkları tarihlerle ihaleye katıldıkları tarihlere bakmak geldi sizde bakarsanız göreceksiniz Örnek :23-Temmuz-2007 tarihinde bülent28 Hyundai araç kazanmış 04/09/2007 tarihinde teslim edilmiş bunun gibi bir sürü örnek var... kazanmak mı iyi yoksa kazanıp sürüm sürüm sürünmek mi !! İhaleyi kazanırsanız 5 iş gününde ödemezseniz ihale başkasına devrediliyor ama onlar sözleşmede 15 gün olmasına rağmen sizi aylarca oyalısınlar hiç bir yaptırımınız olmuyor güzel iş nedir başka...!!!

 117. Sultan Sultan

  onu oyle düşünmememk lazım. bir çok alısveriş sitesinde de oyledir hiç bir site stok tutmaz eger üye olurken ordaki bilgiler dikkatli okunursa distiribütor tedariği süreci geçerlidir diyor yani 5 günü garanti etmiyor.

  benim bildiğim her sitenin satıs sistemi bu.

 118. Kerim Kerim

  Valla arkadaşlar stok tutmak çok zor bir olay hele ki Altivi gibi araba falan verebilen bir siteyseniz bu daha da zor, dikkat ederseniz altivinin verdiği araçlar hep yeni ve revaçta olan lüks arabalar. Bunların Türkiye stoğundan pay almak çok zordur o yüzden beklemeler çok doğal. Adamlar 5 günde sizden ücreti alıp arabanın siparişini veriyor 15 gün 1 ay içinde de distrübütör aracı getiriyordur.

 119. Ihale Oyuncucu Ihale Oyuncucu

  arkadaslar mantık gayet basit bende bu sitede oynuyorum.. akıl var mantık var..şansını denemek isteyen girer isteyen girmez..eger zekice oynarsanız mutlaka kazanırsınız..zaten zorlama yok..ben kendim girdim..1000 ytl yatirdim karsiliginda 1800 kadar kazandim..eger bu kumar ise milli piyango da ayni seY..kimse sizi zorlamiyor oyun oynamak için..dileyen girer...ama kimse altivi yoneticilerini de kumarbaz diye nitelendirmeye hakki yoktur..butun bunları kazandim diye soylemiyorum..kazanmadan once de ayni fikirde idim..we kaybedecek olsam da ayni fikirde olacagim..

 120. Dogukan Dogukan

  peyzaj.org arkadaşımın dediğine katılıyorum..

  neticede başarılılar ve hakediyolar..