PageFlakes Türkçe oluyor

Bir süre önce burada yeni versiyonundan bahsettiğim PageFlakes çok yakında Türkçe dil seçeneğini sistemine dahil ediyor olacak.

Şu an için sadece İngilizce ve Almanca dil seçenekleri bulunan servisin Türkçe'yi dahil etmesi Tekno Seyir isimli blogundan tanıdığımız Hasan Karaboğa'nın kişisel girişimi sayesinde gerçekleşiyor. Hasan'ın PageFlakes çalışmasından önce WordPress ve yakında duyuracağı activeCollab'ın da tercümelerini gerçekleştirmiş olduğunu da bilmeyenler için belirtmek isterim.

Webrazzi istatistiklerinden gördüğüm kadarıyla PageFlakes kullanarak RSS üzerinden yazılarımı takip eden okuyucularım bulunuyor. Bu sayı eminim ki Türkçe versiyon ile kat ve kat artacaktır.

Ayrıca dünya çapında bilinen bu harika servisin Türkçe'yi 3. dil olarak bünyesine katmasının da önemi büyüktür ve PageFlakes'in ülkemizden kazanacağı kullanıcılar ile yakalayacağı başarı, diğer global servislere ışık olacaktır.

Hasan'ın özverili çalışmasının geri dönüşü olarak Webrazzi'deki PageFlakes tanıtımım sonrasında servisin sahiplerinden aldığım e-mail ile kendilerinin benden de bir ricaları oldu.

Servisi kullananlar bilecektir, RSS takibi için popüler siteler PageFlakes dahilinde yer almaktadır ve Türkçe versiyonda da aynı şekilde ülkemizdeki popüler RSS kaynaklarının eklenmesi düşünülüyor ve benden bu listeyi kendileri ile paylaşmamı istediler. Bunun için de yine bu başarının mimarı olarak gördüğüm Hasan ile birlikte ortak bir çalışma sürdürüyoruz. PageFlakes'e göndermek için belirli bir liste oluşturduk diyebilirim, ancak sizlerin de desteği ile en doğru şekilde ülkemizin en popüler RSS kaynaklarını belirli bir kategori düzeni içinde bu servise dahil etmek istiyoruz.

Eğer bu listenin oluşumuna katkı koymak isterseniz lütfen bu yazının yorumlar bölümüne sizin için PageFlakes kapsamında bulunması gerektiğine inandığınız siteleri kategorisi, sitenin adı ve RSS kaynağı şeklinde ekleyin.

Elbette eklenen tüm siteleri PageFlakes'e gönderiyor olmayacağız. Sonuçta önemli olan en popüler sitelerin kararlaştırılabilmesi ve objektif olarak PageFlakes veritabanına eklenmesi. Haber, Müzik, Spor, Sağlık, Yemek ve bunun gibi diğer kategoriler kapsamında düşünebileceğiniz popüler ve RSS desteği olan siteleri bizimle paylaşmanız için yorumlarınızı bekliyoruz.

Bu çalışmayı 2 gün içinde göndermemiz gerektiği için en kısa sürede geri dönüşlerinizi bizimle paylaşırsanız memnun olurum.

Objektif olabilmemiz için direk iletişime geçmek yerine yorum olarak yazmanızı tercih ettiğimi de belirtmek isterim.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.