Seçmeden önce Secerken.com
E-Ticaret

Seçmeden önce Secerken.com

Secerken.com satın almayı planladığınız ürünler hakkında detaylı bilgi alabilmenizi sağlayan başarılı bir servis. Sahip olduğu flash arayüzü sayesinde kullanımı başarılı ve kolay olan servis Cep Telefonu, Beyaz Eşya, Bilgisayar, Turizm konularında hizmet veriyor olacak.

Şu an için sadece cep telefonu bölümü devrede olan Secerken.com tamamen SikayetVar.com ile entegre çalışıyor olmasından dolayı seçtiğiniz ürünler hakkında diğer kullanıcıların yaşadığı problemleri kolaylıkla takip edebilmenize olanak tanıyor.

Sitenin cep telefonu bölümüne girdiğinizde markalar arasında seçim yapıp markaya özel SikayetVar.com analizlerini görebilirsiniz. Markaların ana sayfalarında yeni ürünler ve gelecek ürünleri görebiliyor olmanızın yanında, en iyi modeller listesini de görebilirsiniz.

 

Secerken.com

Markaya ait belirli bir modeli seçtiğinizde ise ürünün yer aldığı online alışveriş sitelerini ve fiyat kıyaslamalarını, ürünün teknik özelliklerini, ürün hakkındaki kullanıcı yorumlarını, fotoğraflarını, SikayetVar.com bilgilerini görebiliyorsunuz.

Özellikle farklı markalardan seçtiğiniz farklı modelleri kıyaslayabiliyor olmanız ve bu bölümün size sağladığı başarılı arayüz denemeye değer diyebilirim.

Kıyaslama yaptığınız ürünlerin birbirinden farklı özelliklerini gösterebiliyor olmanız Secerken.com'un sistemi tasarlarken kullanıcı deneyimlerini de göz önünde bulundurduğunun ispatı diye düşünüyorum.

Uzun vadede diğer bölümleri de devreye almaları ile ülkemizde faydalı bir platform oluşturmuş olmalarının yanında, başarılı da olacaklarına inanıyorum.

Kişisel fikrimi soracak olursanız Secerken.com'un cep telefonu bölümü elbette popüler olacaktır ama şirketin geliri turizm bölümünü devreye alması ile ivme kazanacaktır.

Yorumlar (5)
 1. Turca Turca

  Güzel bir FLEX uygulaması. En kısa zamanda şu FLEX'i öğrenmek lâzım :)

 2. Elvirs Elvirs

  gün geçtikçe flex ile yapılmış harika actionscript uygulamaları çıkıyor karşımıza.

  cep telefonları bölümü kurcaladım, baya güzel. ama kafama takılan bir kaç soru var. sistem sayfalarda görüntelediği bilgileri otomatik olarak ureticilerin sitelerinden çekerek mi guncelliyor yoksa admin onları bir bir elle mi güncelliyor?

  şikayetvar.com"da bilgi içerioyor hemen hemen her ürün. şikayerimvar"ın rss"ını çekip parse ediyor sanırım. çok güsel, ne kadar az insan emeği gerektiriyorsa o kadar güsel.

  başarıların devamını dilerim

 3. Erinc Erinc

  Site gorsel olarak hos gozukse de, flash, flex kullanmalarini cok buyuk hata olarak goruyorum.

  Bu tip sitelere ziyaretcilerin yarisina yakinini arama motorlarindan gelirler. Bu, cok buyuk bir rakam. Secerken.com sayfalarindan hic biri malesef arama motorlarinda listelenmeyecek (bakiniz).

  Ozellikle de mali beklentisi olan siteler nasil boyle bir isletme hatasi yaparlar anlayamiyorum. Flash ve actionscript guzel tabi ki ama kullanim yeri burasi degil, Seda Sayan'in web sitesinde kullanabilirsiniz, onu anlarim.

  Potensiyel ziyaretcilerin yuzde 10'unun da browser+flash versiyonunun uyumlu olmayacgini da varsayarsak, bir %10 da ordan gitti.

  Secerken.com, yapi olarak ta flash kullanilmasina ihtiyac olmayan bir site zaten. Biraz Ajax kullanilarak ayni gorsel deneyim yasatilabilir.

  Umarim hatalarini erken anlarlar, 6 ay sonra gec olabilir.

 4. Onur Ciraci Onur Ciraci

  Erinc'e katiliyorum. Amac daha cok kisi icin ulasilabilir olmak degil mi? Bu sitenin kullanicinin imkanlarina gore bakarak kendini degrade ettigini de zannetmiyorum. Full flash bir arama motoru. Super fikir!

  Sevgili site sahibi Arda Kutsal, site ve cabaniz takdire deger ama daha faydali olmak adina incelemelerinizde biraz daha farkli bir bakis acisi secmenizi tavsiye ediyorum size, nacizane.

  Saygilarimla.

 5. Sorun var sanırsam şu anda açılmıyor