Yapay zeka destekli sağlık girişimi Regard, 61 milyon dolar yatırım aldı

ABD merkezli Regard'ın B serisi yatırım turu, Oak HC/FT tarafından yönetildi.
Yapay zeka destekli sağlık girişimi Regard, 61 milyon dolar yatırım aldı

Yapay zeka destekli sağlık girişimi Regard, 61 milyon dolar yatırım aldı. Şirketin B serisi yatırım turu, Oak HC/FT tarafından yönetildi. ABD merkezli Regard'ın yatırım turunda Cedars-Sinai Health Ventures, TenOneTen, Calibrate Ventures ve Techstars yer aldı.

Şirket, yeni yatırımı Ar-Ge çalışmaları yapmak, yeni ürün geliştirmek, pazarlama ve satış faaliyetlerini artırmak için kullanacağını açıkladı.

2017 yılında Eli Ben-Joseph, Nate Wilson ve Thomas Moulia tarafından kurulan şirket, temelde doktorların hastalarının sağlık verilerini daha etkili bir şekilde analiz etmelerini sağlıyor. Çünkü doktorlar, tıbbi kayıtlardaki binlerce veri noktasını incelemek zorunda. Bu veriler arasında önemli bilgiler gözden kaçabiliyor. Regard'ın yapay zeka teknolojisi, bu verileri tarayarak doktorların gözden kaçırabileceği kritik bilgileri ortaya çıkarıyor. Bu sayede, hastalıklar daha doğru ve erken teşhis ediyor.

Bir taraftan doktorların her bir hastanın tüm tıbbi geçmişini ayrıntılı bir şekilde incelemesi çok zaman alıcı olabilir. Regard, bu verileri otomatik olarak analiz ederek doktorlara zaman kazandırıyor. Böylece doktorlar daha fazla hastaya daha hızlı hizmet verebilmelerine imkan sağlıyor.

Regard, önemli bilgilerin gözden kaçması, yanlış teşhislere veya tedavi hataları önlemeye yardımcı oluyor. Böylece hasta güvenliği artıyor. Şirket, doktorların iş yükünü azaltarak tükenmişliği önlemeye yardımcı olarak sağlık hizmetlerinin kalitesini artırıyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.