AWS'nin kurumsal uygulamalar üreten yeni yapay zeka aracı: App Studio

App Studio, istemler aracılığıyla kurumsal bir yazılım uygulaması oluşturmanızı sağlıyor. 
AWS'nin kurumsal uygulamalar üreten yeni yapay zeka aracı: App Studio

Amazon Web Services (AWS) yeni yapay zeka odaklı ürünü App Studio'yu tanıttı. App Studio, istemler aracılığıyla kurumsal bir yazılım uygulaması oluşturmanızı sağlıyor. Paylaşılan bilgilere göre; araç, sunulan komut ve yönlendirilen veri kaynaklarını kullanarak gerekli uygulamayı birkaç dakika içinde üretiyor. Üstelik bu süreçte, test ve dağıtımdan işletme ve bakıma kadar kodlama ile ilgili tüm kritik konuları üstleniyor. 

AWS, App Studio ile BT profesyonelleri, veri mühendisleri ve kurumsal mimarların yanı sıra kod yazma becerisi bulunmayan ürün yöneticilerini de hedefliyor. App Studio'nun üretebileceği uygulama türleri arasında bir envanter takip sistemi veya talep onay süreci gibi örnekler yer alıyor. App Studio'nun Çarşamba gününden itibaren önizleme sürümüyle kullanıcıların ilgisine sunulacağını belirtelim. 

App Studio nasıl çalışıyor? 

Kullanıcılar aracı kullanırken, öncellikle uygulamanın adını girip veri kaynaklarını çağırıyor. Bu adımın ardından kullanıcılar, oluşturmak istediği uygulamayı tanımlıyor. Bu esnada sistem kullanıcıya destek olmak adına bazı örnek istemler de sunuyor. Yine de kullanıcılar bu istemler yerine özel bir açıklama girme imkanına sahip.

Daha sonra App Studio, açıklamaya istinaden uygulama için bir gereksinimler listesiyle beraber yol haritası oluştuyor. Kullanıcı, üretken yapay zeka ile etkileşime geçerek sunulan gereksinimleri düzenleyebiliyor. 

Uygulama tamamlandığında, üretime geçmeden önce test edilebileceği mini bir DevOps sürecinden geçiyor. Kullanıcılar, App Studio'yu kurarken kimlik, güvenlik ve yönetişim alanlarında mevcut sistemlerle bağlantı kurabilir. Uygulama dağıtılmaya başlandığında ise AWS, kullanıcı tarafından girilen bilgilere dayanarak tüm bunları arka uçta yönetiyor. 

App Studio, ortaya koyulan işe bağlı olarak birbirinden farklı modelden destek alıyor. Bu modellere Amazon Bedrock üzerinde çalışan Amazon Titan ve Anthropic de dahil. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.