Webrazzi Summit 2024'ün yeni konuşmacıları belli oldu!

Türkiye'nin lider girişimcilik ve teknoloji konferansı Webrazzi Summit 2024'ün yeni konuşmacıları belli oldu.
Webrazzi Summit 2024'ün yeni konuşmacıları belli oldu!

Türkiye'nin lider girişimcilik ve teknoloji konferansı Webrazzi Summit 202423 Ekim'de, Wyndham Grand Istanbul Levent'te gerçekleşecek.

Geçtiğimiz haftalarda ilk tur konuşmacılarını açıkladığımız konferansımızda e-ticaretten fintech'e, dijital pazarlamadan yapay zekaya, halka arzlardan sürdürülebilirliğe kadar geniş bir yelpazede 2024'ün öne çıkanlarını ve 2025'in gündemini konuşacağız. Webrazzi Summit 2024'te nasıl bir deneyimle karşılaşacağınıza ise buradan göz atabilirsiniz.

Şimdi ise konferansımızın yeni konuşmacıları belli oldu! Ancak öncesinde, Webrazzi Summit 2024'e katılmak ve bu eşsiz deneyimi bizimle birlikte yaşamak için erken kayıt indirimlerinden yararlanarak şimdiden yerinizi ayırtabileceğinizi hatırlatalım.

23 Ekim'de görüşmek üzere!

Ahmet Faralyalı

Ahmet Faralyalı (Kurucu Ortak @Mediterra Capital Management Limited)

Ahmet Faralyalı, Mediterra Capital Management Limited'in kurucu ortağı olarak görev yapmaktadır. Mediterra'yı kurmadan önce Londra'da KKR'de çalışmış ve KKR'nin Türkiye'deki yatırım faaliyetlerinin genişletilmesinden sorumluydu. Türkiye'de ve Avrupa'da birçok kaldıraçlı satın alma ve büyüme sermayesi işlemlerinde yer aldı. Ahmet Faralyalı, Stanford Üniversitesi GSB'den MBA, Uygulamalı Matematik alanında lisans ve UCLA'dan İşletme Ekonomisi alanında lisans derecelerine sahip ve Dürümle, Glasshouse, Tavuk Dünyası, Terra Pizza ve Paycore'un Yönetim Kurullarında görev yapıyor. Daha önce Arzum ve ACP'nin yönetim kurullarında görev aldı.

Elçin Melisa Sabancı Tapan

Elçin Melisa Sabancı Tapan (Yönetim Kurulu Üyesi @Sabancı Holding / Kurucu @Gate 27)

Uluslararası işletme ve psikoloji alanında lisans eğitimini tamamladıktan sonra, E. Melisa Sabancı Tapan, Sabancı Holding’de finans, pazarlama ve operasyon dahil tüm alt şirket ve departmanları analiz eden bir rotasyon programına katılmıştır. Ardından, BCG ve PwC gibi danışmanlık şirketlerinde analitik ve problem çözme becerilerini geliştirmiş, Uluslararası Enerji Ajansı'nda (IEA) enerji kurumlarının iş birliğini anlatan bir rapor hazırladığı hukuk departmanında görev almış ve bu süreçte iş birliği ekosisteminin potansiyelini keşfetmiştir. Columbia Üniversitesi'nde Ekonomik ve Siyasal Kalkınma üzerine yüksek lisans yaparken, sürdürülebilirlik ve ekonomik kalkınma alanında iş birliklerini teşvik eden Gate 27'yi kurmuş ve paralelinde Marshall Wace’te yönetici adayı programını tamamlamıştır. Yüksek lisansını tamamladıktan sonra Gate 27'deki çalışmalara devam eden Sabancı Tapan, çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde danışmanlık yapmaktadır. E. Melisa Sabancı Tapan, Sabancı Holding Yönetim Kurulu üyesi ve Sabancı Üniversitesi Mütevelli Heyeti üyesidir.

Haluk Nişli

Haluk Nişli (Genel Müdür @Inveo Ventures)

Koç Üniversitesi Endüstri Mühendisliği mezunu olan Haluk Nişli, Koç Üniversitesi'nde Uluslararası Yönetim alanında yüksek lisansını tamamladı. Haluk, İstanbul merkezli bir erken aşama teknoloji yatırım fonu olan StartersHub'da Yatırım ve Hukuk İşleri Müdürü olarak görev aldı. Haluk, satıcı tarafı deneyimini eklemek ve girişimci tarafını güçlendirmek için akıllı giyilebilir cihazlar geliştirmeye odaklanan endüstriyel bir IOT şirketi olan Thread in Motion'da Strateji ve Finans Direktörü olarak çalıştı. Haluk şu anda büyüme aşamasındaki bir teknoloji yatırım fonu olan Inveo Ventures'ın Genel Müdürüdür. Girişimler, büyüme, yeni teknolojiler ve girişim anlaşmaları konusunda tutkuludur. Startup ve VC ekosisteminde 8 yıllık tecrübesi ile hem alıcı hem de satıcı tarafta yönetici rolleri üstlenmiştir.

İnan Ekici

İnan Ekici (Lider @Otokoç Otomotiv)

Ankara Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, Kamu Yönetimi Bölümü’nden 1991 yılında mezun olmuştur. City University of London’da Ekonomi ve İnsan Kaynakları eğitimi alan Ekici; Koç, Harvard, Stanford ve Insead Üniversiteleri’nde liderlik konusunda ve çeşitli alanlarda programlara katılmıştır. İş hayatına İngiltere’de, Londra Cyprus Credit Bank’de başlayan İnan Ekici, 1996 yılında Koç Topluluğu’ndaki uzun kariyer yolculuğuna adım atmıştır. Ford Otosan’da Bölge Müdürü olarak görev yaptıktan sonra, 2001 yılında Adana Şube Müdürü olarak Otokoç Otomotiv’deki serüvenine başlamıştır. Daha sonra Ankara Şube Müdürlüğü görevinde bulunmuş, 2006 yılında ise Araç Kiralamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlenmiştir. Türkiye, Yunanistan, Macaristan, Ukrayna, Azerbaycan, Kazakistan, Gürcistan, Kuzey Kıbrıs ve Kuzey Irak olmak üzere toplam 9 ülkeden sorumlu olan Ekici, bu görevinin ardından, 1 Temmuz 2019 itibarıyla, mobilite sektöründe farklı alanlarda faaliyet gösteren Otokoç Otomotiv’in Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanmıştır. 2023 yılında, şirketin çevik dönüşüm süreci kapsamında ünvanı Otokoç Otomotiv Lideri olarak güncellenmiştir. 

Josh Hart

Josh Hart (Co-Founder and CTO @YuLife)

Seri girişimci Josh Hart, EdTech, Mobil ve şimdi de InsurTech dünyasında çok sayıda işletme kurdu. Milyonlarca kişi tarafından kullanılan dijital deneyimler yaratan Josh'un misyonu, tüm dijital etkileşimleri eğlenceli hale getirmektir. YuLife'ın kurucu ortağı ve CTO'su olarak Josh, sigorta dünyasını yeniden hayal ediyor ve insanların zihinsel, fiziksel ve finansal olarak en iyi benlikleri olmalarına yardımcı olmaya odaklanan bir şirket kuruyor. YuLife'tan önce Chelsea Apps Factory'nin kurucu ortağı olan Josh, FTSE 250 şirketlerine danışmanlık yapan ve 100'den fazla çalışana ulaşarak Google, Standard Life ve Waitrose gibi müşterilere hizmet veren kuruluşun gelişiminde kilit rol oynamıştır.

Julija (JJ) JegorovaJulija (JJ) Jegorova (Founder and CEO @Black Unicorn PR)

Londra merkezli Black Unicorn PR'ın kurucusu Julija (JJ) Jegorova, 14 yıllık uluslararası halkla ilişkiler deneyimini B serisi teknoloji girişimleri ve VC'lerin medyadaki görünürlüklerini artırmak için kullanıyor.

Lyubov Guk

Lyubov Guk (Founding Partner @Blue Lake VC)

Lyubov, Blue Lake VC'de Kurucu Ortak olarak görev yapmaktadır. Blue Lake VC, İngiltere'nin küresel vizyona sahip erken aşama uluslararası kurucularına yatırım yapmakta ve onları desteklemektedir.

Onur Altürk

Onur Altürk (CEO ve Bira Grubu Başkanı @Anadolu Efes)

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, Şehir ve Bölge Planlama Bölümü’nden mezun olan Onur Altürk, mesleki kariyerine 1998 yılında Turkcell’de Finansal Kiralama ve Satınalma Uzmanı olarak başladı. 2002-2005 yılları arasında Avea’da sırasıyla Satış Pazarlama Sözleşme Uzmanı ve Pazarlama Etkinlik Kıdemli Uzmanı ve 2005-2015 yılları arasında Fritolay / PepsiCo’da Ticari Pazarlama Uzmanı, Kanal Geliştirme Müdürü, Ticari Pazarlama ve Horeca Müdürü, Satış Geliştirme ve Tanzim Teşhir Müdürü, Satış Planlama Müdürü, Bölge Satış Müdürü, Satış Operasyon, Geliştirme ve Yetkinlik Müdürü ve Satış Strateji ve Satış Denetim Kıdemli Müdürü olarak görev aldı. Onur Altürk, Anadolu Efes ailesine katılmadan önce 2015-2018 yılları arasında PepsiCo’da Geleneksel Kanal Satış Direktörü olarak görev yaptı. 2018-2022 yılları arasında Anadolu Efes Türkiye operasyonlarının Satış Direktörlüğü pozisyonunu yürüten Onur Altürk, 2022-2024 yılları arasında da Genel Müdür olarak görev yaptı. 1 Mart 2024 tarihi itibarıyla Bira Grubu Başkanı ve Anadolu Efes CEO’su olarak atanan Altürk, aynı zamanda Anadolu Grubu Sürdürülebilirlik Komitesi üyeliğini de yürütmektedir.

Yasin Oral (Kurucu ve CEO @Paribu)

2009 yılında Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nden mezun olan Yasin Oral, 2010 yılında Türkiye'nin ilk online matbaası matbuu.com'u ve 2015 yılında ise online bilet satın alma platformu Biletgo'yu hayata geçirdi. 2015 yılında ön hazırlık çalışmalarına başladığı Paribu’yu ise 2016 yılında kurdu ve 14 Şubat 2017'de kullanıma açtı. Paribu, Oral’ın yenilikçi yaklaşımı ve yönetim anlayışı sayesinde birçok rekora ve önemli başarıya imza attı. Paribu bugün 7 milyon kullanıcısına 150’nin üzerinde kripto para birimi ile işlem yapma imkanı sunuyor. Oral, aynı zamanda Blockchain Türkiye Platformu Yürütme Kurulu üyesi ve Endeavor Türkiye üyesidir.

Yasin Yılmaz (Ülke Müdürü @Yandex Maps API)

Yasin Yılmaz, Yandex Haritalar API'nin Türkiye'deki ticari genişlemesine ve büyümesine liderlik etmektedir. Yasin Yılmaz, Yandex Maps API ekibine katılmadan önce Arçelik'te dört yılı aşkın bir süre Uluslararası Kilit Müşteri Yöneticisi olarak çalışmış, Beko markasının liderlik pozisyonunu korumanın yanı sıra Grundig markasını Doğu Avrupa pazarına sunmuş ve mükemmel satış sonuçları elde etmiştir. Daha sonra Trendyol'a Global Kilit Müşteri Yöneticisi olarak katıldı ve Türkiye'nin önde gelen e-ticaret platformunu Hindistan ve GCC ülkelerinin uluslararası pazarlarına genişletti. Trendyol'un moda Private Label ile Hindistan'daki ilk üç e-ticaret platformuna girmesindeki etkili rolü, uluslararası pazar penetrasyonunu ve marka genişlemesini sağlama yeteneğini daha da örneklendirmektedir. Yasin, İstanbul Üniversitesi Malzeme Mühendisliği bölümünden lisans ve Milano Politeknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği bölümünden yüksek lisans derecesine sahiptir.

Yoram Wijngaarde (Founder and CEO @Dealroom.co)

2014 yılında hayata geçirilen Dealroom.co'nun kurucusudur. Dealroom'u kurmadan önce Yoram, New York ve Londra'da Lehman Brothers, Nomura Securities ve NOAH Advisors'da yatırım bankacılığı yapmıştır. Yoram, Amsterdam Üniversitesi'nden Ekonomi alanında yüksek lisans derecesine sahiptir.

SPONSORLAR

Elmas Sponsor

Türkiye İş Bankası

Platin Sponsorlar

Papara  Turkcell

Altın Sponsorlar

Datadog  Paribu

Yandex

Gümüş Sponsor

Inveo Ventures

Kahve Arası Sponsoru

Mobven

Startup Lounge İş Ortağı

İTÜ ARI Teknokent

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.