Alphabet, milyarlarca dolarlık HubSpot satın alımını iptal etti

Google'ın çatı şirketi Alphabet'in, pazarlama yazılımı HubSpot'u satın alma planlarından vazgeçtiği bildirildi. Haberin ardından HubSpot hisseleri yüzde 11'den fazla değer kaybetti.
Alphabet, milyarlarca dolarlık HubSpot satın alımını iptal etti

Google'ın çatı şirketi Alphabet'in halka açık pazarlama yazılımı HubSpot'u satın alma planlarından vazgeçtiği bildirildi. Bloomberg'ün konuya aşina kişilere dayandırdığı haberine göre, nisan ayından bu yana devam eden anlaşma görüşmeleri artık iptal edildi. Haberin ardından HubSpot hisseleri yüzde 11'den fazla değer kaybetti.

Bloomberg, tarafların durum tespiti konusunda ayrıntılı bir tartışma noktasına varamadığını söyledi, ancak görüşmelerin kesilmesine ilişkin herhangi bir neden belirtilmedi.

HubSpot, şirketlerin pazarlama operasyonlarını otomatikleştirmelerini ve potansiyel müşterilere ulaşmalarını sağlayan yazılımlara sahip. Şirketin öne çıkan ürünü ise pazarlamacılar tarafından reklam kampanyaları oluşturmak, e-postalar ve haber bültenleri gibi promosyon içeriklerini dağıtmak ve diğer pazarlama görevlerini yerine getirmek için kullanılabilen bulut tabanlı Marketing Hub yazılımı.

HubSpot, son dönemde pazarlamacıların yeni web siteleri ve sosyal medya içeriği oluşturma gibi görevleri otomatikleştirmelerine yardımcı olmak için platformuna çeşitli yapay zeka araçları entegre etti. Satış ekipleri için HubSpot, Salesforce ve Freshworks gibi şirketlere rakip bir müşteri ilişkileri yönetimi platformu sunuyor. Müşteri hizmetleri departmanları içinse HubSpot'un Service Hub'ı günlük işlerin yönetilmesine yardımcı oluyor.

Alphabet, HubSpot'u satın alarak Salesforce, Microsoft ve Oracle gibi CRM devleriyle rekabet etmenin bir yolunu da bulmuş olacaktı. Bu nedenle görüşmelerin kesilmesi şaşırtıcı oldu, zira görüşmelerin iki tarafın satın almanın kesin şartlarını müzakere ettiği noktaya kadar ilerlediği düşünülüyordu.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.