Uzaktan sağlık hizmeti veren K Health, 50 milyon dolar yatırım aldı

ABD merkezli K Health'in 50 milyon dolarlık yatırım turunu Claure Group yönetti.
Uzaktan sağlık hizmeti veren K Health, 50 milyon dolar yatırım aldı

Uzaktan sağlık hizmeti veren K Health, 50 milyon dolar yatırım aldı. Şirketin 50 milyon dolarlık yatırımına Claure Group liderlik etti. ABD merkezli K Health'in yatırım turunda Royalty Pharma'dan Pablo LegorretaValor Equity Partners, Mangrove Capital Partners ve Atreides Management yer aldı.

K Health, yeni yatırımı daha fazla sağlık sistemiyle iş birliği yaparak hizmet alanını genişletmek ve yapay zeka teknolojilerini geliştirmek için kullanacağını açıkladı.

K Health, 2016 yılında Allon Bloch, Ran Shaul, Israel Roth ve Adam Singolda tarafından faaliyete geçti. Şirket, temelde yapay zeka teknolojiyle desteklenen online sağlık hizmeti olarak konumlanıyor. 

K Health, hastalara birinci basamak sağlık hizmeti vermenin yanı sıra, acil durumlarda hızlıca danışmanlık sunarak gerekli tedavi yönlendirmelerini yapıyor. Şirket depresyon, anksiyete gibi ruh sağlığı sorunlarına yönelik terapiler ve danışmanlık hizmetleri sağlıyor. Bir taraftan kilo yönetimi ve obezite ile ilgili sağlık sorunlarına yönelik programlar sunuyor.

Hastalar, öncelikle platform üzerindeki yapay zeka destekli sohbet aracı aracılığıyla bir değerlendirmeye tabi tutuluyor. Bu sohbet aracı, hastaların semptomlarını, sağlık geçmişlerini ve mevcut sağlık durumlarını analiz ediyor. Yapay zeka, hastalardan topladığı verileri kullanarak bir ön değerlendirme yaparak bu bilgileri daha sonra doktorlara sunuyor.

Hastaların mevcut sağlık kayıtları, yapay zeka tarafından toplanan verilerle birleştiriyor. Bu entegrasyon, doktorlara hastaların sağlık geçmişi hakkında kapsamlı bilgi sağlıyor. Birleştirilen veriler, doktorlara hastaların sağlık durumu hakkında kişiselleştirilmiş iç görüler sunuyor. Bu sayede, daha doğru tanı ve tedavi planları oluşturuyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.