TikTok'un Instagram benzeri yeni uygulaması: Whee

Whee, kullanıcıların en yakın arkadaşlarıyla fotoğraf paylaşmasını sağlıyor.
TikTok'un Instagram benzeri yeni uygulaması: Whee

Instagram'ın başta Reels özelliği olmak üzere TikTok'u kopyalamasının ardından, TikTok da bir süredir Instagram'ı kopyalamaktan geri kalmıyor. Geçtiğimiz dönemde Metin tabanlı özellikleri ve fotoğraf paylaşımı özelliği Notes ile Instagram'ı kopyalayan TikTok, şimdi de Whee isimli yeni fotoğraf paylaşım uygulamasıyla Instagram'ın yolundan gidiyor.

Aslına bakarsanız, Mart ayında TikTok'un fotoğraf paylaşımına odaklanan yeni bir uygulama üzerinde çalıştığını sizlere aktarmıştık. Söz konusu uygulama, Android uygulama mağazasında yerini alırken, APKMirror kurucusu Artem Russakovskii'nin radarına yakalandı. Google Play'de yer alan bilgilere göre; Whee, kullanıcıların en yakın arkadaşlarıyla fotoğraf paylaşmasını sağlıyor. Uygulamanın Google Play açıklamasında şu ifadeler yer alıyor: 

Whee, hayatın spontane anları üzerinden yakın arkadaşlarınızla bağlı kalmanıza yardımcı olmak üzere tasarlanmış yeni bir sosyal uygulamadır. Yalnızca arkadaşlarınızın görebileceği, hayatın içinden fotoğraflar çekip paylaşarak gerçek kişiliğinizi ortaya koyun. Whee, yakın arkadaşların hayatlarından anları paylaşabileceği en iyi yerdir.

Uygulama sayfasındaki ekran görüntülerine baktığımızda ise  fotoğraf vizörü, mesajlaşılacak arkadaşların listesi ve akış gibi özellikleri görmekteyiz. Kullanılan fotoğraf başlıkları, genellikle bu özelliklerin arkadaşlarla bağlantı kurmaya yönelik olduğunu vurgulamakta. 

Paylaşılan bilgilere göre; yaklaşık 10'dan fazla ülkede kullanıcıların ilgisine sunulan uygulama şu an için ABD'de mevcut değil. Aynı şekilde uygulamanın iOS sürümü de şu an için hayata geçmemiş durumda. Uygulamanın Android sürümünün ise şimdiye kadar 10 binden fazla indirme aldığını belirtelim. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.