YouTube, tüm kullanıcılara Thumbnail Test & Compare özelliğini sunuyor

Thumbnail Test & Compare, yakın zamanda tüm içerik oluşturucular için YouTube Studio'da masaüstünde kullanılabilir olacak. Şirket, bu aracı mobil cihazlarda da desteklemeyi planlıyor.
YouTube, tüm kullanıcılara Thumbnail Test & Compare özelliğini sunuyor

Bilindiği gibi YouTube videolarının izlenme oranlarını artıran önemli bir faktör, videoda kullanılan kapak resmi yani "thumbnail" görüntüsü. Daha fazla izlenme elde etmek için, içerik oluşturucuların mutlaka dikkat çekici bir kapak resmi seçmeleri gerekiyor. Geçen sene bu ihtiyacı karşılamak için YouTube, Thumbnail Test & Compare adını verdiği yeni bir araç test etmeye başlamıştı.

YouTube, içerik oluşturucuların videolarının daha geniş bir izleyici kitlesine ulaşmasına yardımcı olan bu aracı artık tüm kullanıcılara sunuyor. Thumbnail Test & Compare ile içerik oluşturucuları videoları için üç farklı kapak resmini test edebiliyorlar. Ayrıca hangi kapak resminin daha fazla izlenme getirdiğini görmek için performans verilerine erişebiliyorlar.

Öte yandan yeni içerik oluşturucularının rekabetin arttığı bir ortamda önemli kararlar alabilmeleri için bu özellik büyük önem taşıyor. Test süreci, videoya gelen izlenim sayısına ve kapak resimlerinin farklılığına bağlı olarak birkaç gün veya iki hafta sürebiliyor. YouTube, kapak resimlerinin belirgin farklılıklar içermesini teşvik ediyor. Eğer kullanıcı tarafından net bir tercih belirlenemezse, sistem otomatik olarak ilk tercih edilen kapak resmini seçiyor. Ancak içerik oluşturucular istedikleri zaman bu seçimi manuel olarak değiştirebiliyor.

İçerik oluşturucular, farklı içerik türleri üzerinde kapak resmi testi yapabilirler. Ancak özellik, özel içerikler veya Made For Kids (Çocuklar İçin Yapıldı) olarak derecelendirilen videolar için kullanılamayacak. Thumbnail Test & Compare yakın zamanda tüm içerik oluşturucular için YouTube Studio'da masaüstünde kullanılabilir olacak. Şirket, bu aracı mobil cihazlarda da desteklemeyi planlıyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.