Sağlık teknolojilerine odaklanan analiz platformu AcuityMD, 45 milyon dolar yatırım aldı

AcuityMD'nin B serisi yatırım turu, ICONIQ Growth liderliğinde gerçekleşti. Yatırım turunun diğer katılımcıları arasında ise Atreides Management, Stepstone Group, Redpoint Ventures, Benchmark Capital ve Artisanal Ventures bulunuyor.
Sağlık teknolojilerine odaklanan analiz platformu AcuityMD, 45 milyon dolar yatırım aldı

Sağlık sektörünü odağına alan bir pazarlama platformu olarak karşımıza çıkan AcuityMD, yeni bir yatırım aldığını duyurdu. AcuityMD tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, B serisi yatırım turunda 45 milyon dolar yatırım aldı. 

AcuityMD'nin 45 milyon dolarlık B serisi yatırım turu, ICONIQ Growth liderliğinde gerçekleşti. Yatırım turunun diğer katılımcıları arasında ise Atreides Management, Stepstone Group ve şirketin mevcut yatırımcıları arasında da yer alan Redpoint Ventures, Benchmark Capital, Artisanal Ventures bulunuyor.

AcuityMD, en son 2022 yılının Mayıs ayında Redpoint liderliğinde 31 milyon dolar yatırım almıştı. Alınan 45 milyon dolarlık yeni yatırım ile birlikte AcuityMD girişiminin bugüne kadar aldığı toplam yatırım miktarı ise 83 milyon dolara ulaştı.

AcuityMD tarafından aktarılan bilgilere göre alınan yeni yatırım, şirketin platformunu geliştirmesi ve tıbbi teknolojinin benimsenmesini hızlandırma misyonunu gerçekleştirmesi için kullanılacak. 2019 yılında Lee Smith, Mike Monovouka ve Robert Coe tarafından Boston'da kurulan AcuityMD, sağlık verilerine odaklanan satış ve analiz platformu olarak hizmet veriyor. 

Sağlık teknolojileri konusunda üretim yapan şirketler için bir satış ve analiz platformu geliştiren AcuityMD, elde ettiği sağlık teknolojileri verilerini inceleyerek çeşitli çıkarımlar yapıyor. Yaptığı çıkarımları raporlar halinde müşterilerine ileten girişim, müşterilerinin satışlarını yüzde 25 oranında artırdığını iddia ediyor. AcuityMD tarafından aktarılan bilgilere göre şirketin 200'den fazla müşterisi bulunuyor. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.