Yerli girişim Nanoterial, Sabancı ARF’tan 250 bin dolar yatırım aldı

Nanoterial, elektronik atıklardaki lantanit bakımından zengin kalıcı mıknatısları, yüzde 100 geri dönüşüm verimi ve yüzde 95'in üzerinde manyetik performansla sanayiye geri kazandırıyor.
Yerli girişim Nanoterial, Sabancı ARF’tan 250 bin dolar yatırım aldı

Geri dönüşüm yöntemleri ile elektronik atıklardaki lantanit bakımından zengin kalıcı mıknatısları, yüzde 100 geri dönüşüm verimi ve yüzde 95'in üzerinde manyetik performansla sanayiye geri kazandıran yerli girişim Nanoterial, Sabancı ARF’tan 250 bin dolar yatırım aldı. 

Nanoterial, Sabancı ARF hızlandırma programının ikinci dönemine seçilen 13 girişimden biriydi.

Girişim, yüksek performanslı geri dönüştürülmüş mıknatıslar üreten bir girişim. Çevre dostu üretim yöntemleriyle karbon salınımını yüzde 90 oranında azaltarak, sürdürülebilir bir tedarik zinciri oluşturmayı hedefliyor. Geleneksel üretim yöntemlerine kıyasla daha rekabetçi fiyatlar sunar ve mıknatısların manyetik performansını yüksek tutuyor. TÜBİTAK BİGG desteği alan girişim, sınırlı kaynaklara ve uluslararası bağımlılıklara karşı dayanıklı bir yapı oluşturmayı amaçlıyor.

20 haftalık eğitim ve mentorluk sürecinde; ürün ya da hizmet prototipini geliştirmek, ilk müşteri bağlantısını yapmak veya kestiği fatura sayısını artırmak için girişimcilerin her birine sağlanan 30 bin dolarlık nakit destek imkânıyla birlikte, ikinci faaliyet dönemi kapsamında girişimlere verilen toplam ayni ve destek tutarı 78 milyon 385 bin TL oldu.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.