Kadın üreme sağlığına odaklanan Natural Cycles, 55 milyon dolar yatırım aldı

Natural Cycles'ın C serisi yatırım turu Lauxera Capital Partners tarafından yönetildi.
Kadın üreme sağlığına odaklanan Natural Cycles, 55 milyon dolar yatırım aldı

Kadın üreme sağlığına odaklanan Natural Cycles, 55 milyon dolar yatırım aldı. Şirketin  C serisi yatırım turu Lauxera Capital Partners tarafından yönetildi. İsveç merkezli Natural Cycles'ın yatırım turunda Point72 Private Investments ve JP Morgan yer aldı. 2013 yılında kurulan şirketin toplam yatırım miktarı 95 milyon dolara yükseldi. Natural Cycles, yeni aldığı yatırımı ürün geliştirmek için kullanacağını açıkladı. 

Elina Berglund Scherwitzl ve Raoul Scherwitzl tarafından kurulan Natural Cycles, kadınların doğum kontrol yönetimini dijitalleştiren ve kolaylaştıran bir uygulama sunuyor. Dünya genelinde 3 milyon kişi tarafından kullanılan uygulama, kadınların kendi doğurganlık döngülerini izlemelerine ve anlayabilmelerine yardımcı oluyor. Temel olarak, kullanıcılar uygulamayı kullanarak bazal vücut sıcaklığını (BBT) ölçerler ve bu verileri uygulamaya kaydediyor. Uygulama, bu verilere dayanarak kullanıcının ovülasyon zamanını belirler ve doğurganlık döngüsünü tahmin ediyor.

Natural Cycles, doğal bir doğum kontrol yöntemi sunuyor. Hormon içermeyen ve doğal bir yaklaşımı benimseyen kadınlar için ideal bir seçenek olarak ön plana çıkıyor. Kullanıcılar, ovülasyon döngülerini daha iyi anlayarak hamilelik riskini azaltıyor veya doğurganlık planlamasını destekliyor.

Ayrıca Natural Cycles, kadınların doğum sonrası dönemde de rehberlik ve destek sunuyor. NC° Postpartum adlı yeni bir özellikle, yeni annelerin fiziksel ve zihinsel iyileşme süreçlerine yardımcı oluyor.

Natural Cycles'ın kullanıcılarına sağladığı destek ve rehberlik, kadınların doğurganlık döngülerini anlamalarına ve sağlıklı doğum kontrol kararları almalarına yardımcı oluyor.

Hatırlatmak gerekirse Webrazzi olarak bu girişime 2017 yılında "2018'de daha fazla adapte olacağımız 10 teknoloji ve inovasyon trendi" başlıklı haberde değinmiştik. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.