Veri yönetimine odaklanan Transcend, 40 milyon dolar yatırım aldı

Transcend tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, B serisi yatırım turunda 40 milyon dolar yatırım aldı. Transcend'in 40 milyon dolarlık B serisi yatırım turu, StepStone Group liderliğinde gerçekleşti.
Veri yönetimine odaklanan Transcend, 40 milyon dolar yatırım aldı

Şirketlerin veri uyumluluklarını yönetmelerine yardımcı olan bir girişim olarak karşımıza çıkan Transcend, yatırım aldığını duyurdu. Transcend tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, B serisi yatırım turunda 40 milyon dolar yatırım aldı. 

Transcend'in 40 milyon dolarlık B serisi yatırım turu, StepStone Group liderliğinde gerçekleşti. Yatırım turuna, StepStone Group haricinde ise HighlandX ve şirketin mevcut yatırımcıları arasında yer alan Accel, Index Ventures, 01 Advisors (01A), Script Capital, South Park Commons da katıldı.

Alınan 40 milyon dolarlık yeni yatırım ile birlikte Transcend girişiminin bugüne kadar aldığı toplam yatırım ise 90 milyon dolara ulaştı. Transcend tarafından paylaşılan bilgilere göre yeni yatırım, şirketin operasyonlarını büyütmesi ve geliştirme çalışmaları için kullanılacak.

2017 yılında Ben Brook ve Michael Farrell tarafından San Francisco'da kurulan Transcend, odağına veri yönetimi ve veri uyumluluğunu alan bir girişim. Temelinde veri güvenliği platformu sunan Transcend, bu platform ile müşterilerinin kullanıcılarının kişisel verileri üzerinde kontrol sağlamalarını kolaylaştırıyor.

Transcend tarafından geliştirilen platform hem büyük ölçekli şirketlerin hem de KOBİ'lerin veri odaklı gizlilik uyumluluklarını yönetmelerine olanak sağlıyor.

Kişisel verileri anlama ve yönetme, gizlilik görevlerini otomatikleştirme, riskleri değerlendirme ve yapay zeka sistemlerini denetleme gibi konularda şirketlere yardımcı olan Transcend'in 12 farklı çözümü bulunuyor. Transcend'in müşterileri arasında ise LG Electronics, Plaid, Brex, Hims & Hers ve Rippling gibi önemli markalar yer alıyor. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.