Kimya odaklı çözümler sunan Nextmol, ACT Venture Partners liderliğinde yatırım aldı

Nextmol'un yeni yatırımı, ACT Venture Partners liderliğinde gerçekleşti. Yatırım turunun diğer katılımcıları arasında ise Axon Partners Group, Abac Nest Venture Capital ve GROW Venture Partners yer alıyor.
Kimya odaklı çözümler sunan Nextmol, ACT Venture Partners liderliğinde yatırım aldı

Sürdürülebilir özel kimyasalların Ar-Ge'sini hızlandırmak için kimya çözümleri sunan İspanya merkezli bir girişim olarak karşımıza çıkan Nextmol, yatırım aldığını duyurdu. Nextmol'un yeni yatırımı, ACT Venture Partners liderliğinde gerçekleşti.

Yatırım turunun diğer katılımcıları arasında ise Axon Partners Group, Abac Nest Venture Capital ve GROW Venture Partners yer alıyor. Nextmol'un tam olarak ne kadar yatırım aldığı veya değerlemesi ile ilgili ise herhangi bir bilgi paylaşılmadı.

Nextmol tarafından aktarılan bilgilere göre alınan yatırım, şirketin ürün geliştirme ve satış çalışmalarını hızlandırmak için kullanılacak. Barcelona Supercomputing Center'dan çıkan bir girişim olarak hayatına başlayan Nextmol, 2019 yılında Monica de Mier Torrecilla ve Stephan Mohr tarafından kuruldu. Nextmol girişiminin temel amacı, kimya odaklı keşifleri hızlandırmak.

Nextmol, moleküler modelleme ve yapay zeka yoluyla sürdürülebilir kimyasalların tasarımını hızlandırmak için dijital çözümler geliştiriyor. Nextmol tarafından aktarılan bilgilere göre şirket, sunduğu çözümler ile birlikte 9 kata kadar maliyet tasarrufu ve 5 kat daha hızlı Ar-Ge imkanı sunuyor.

Yatırım özelinde açıklamalarda bulunan ACT Venture Partners Yönetici Partneri Gökhan Güner, yatırım yapma kararlarının arkasında Nextmol'ün kimya endüstrisinde hızlandırılmış ve sürdürülebilir yenilik ihtiyacını karşılamaya yönelik benzersiz yaklaşımının, çevresel etki açısından önemli potansiyelinin ve güçlü ekibinin olduğunu paylaştı.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.