Oyun girişimi Piagmo, 10 milyon TL değerleme üzerinden yatırım aldı

Piagmo tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, yazılım kalite kontrol ve güvencesi alanında hizmetler sunan Virgosol'dan yatırım aldı.
Oyun girişimi Piagmo, 10 milyon TL değerleme üzerinden yatırım aldı

Workup Gaming’in ilk dönemine seçilen 11 girişim arasında yer alan Piagmo'yu geçtiğimiz yıl sizlere aktarmıştık. Okul öncesi çocukların bilişsel ve zihinsel becerilerini geliştirmek için Montessori pedagojisini kullanan bir teknoloji firması olan Piagmo, yatırım aldığını duyurdu.

Piagmo tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, yazılım kalite kontrol ve güvencesi alanında hizmetler sunan Virgosol'dan yatırım aldı. Söz konusu yatırımın 10 milyon TL değerleme üzerinden gerçekleştiğini de aktaralım. Virgosol'un, Piagmo'ya tam olarak ne kadar yatırım yaptığı ise paylaşılmadı.

Alınan tohum öncesi yatırım ile birlikte Piagmo'nun, sunduğu eğitim teknolojilerini daha geniş bir kitleye ulaştırması hedefleniyor. Temelinde bir oyun stüdyosu olan Piagmo, okul öncesi dönemdeki çocukların bilişsel ve zihinsel becerilerini geliştirmek için Montessori Pedagojisini tüm çocuklar için ulaşılabilir hale getirmeyi planlıyor.

Piagmo’nun geliştirdiği çocukların bilişsel ve zihinsel becerilerini Montessori pedagojisine uyumlu gelişimi için var olan mobil oyun platformu Playo, ABD, İtalya ve Fransa’da çıktığı ilk aylarda yüzde 30 organik büyüme ivmesini yakaladı.

Virgosol’un desteğiyle, Piagmo’nun eğitim teknolojileri alanında global bir oyuncu olma yolunda büyük bir adım attığını düşündüklerini aktaran Piagmo Kurucu Ortağı Utku Biçer, bu yatırım sayesinde, çocukların bilişsel ve zihinsel gelişimlerini destekleyecek yenilikçi çözümlerini daha geniş kitlelere ulaştıracaklarını da sözlerine ekledi.

Virgosol olarak her zaman insanı odaklarına alarak, toplumsal faydayı göz önünde bulundurduklarını belirten Virgosol Kurucu Ortağı ve CEO’su Özgür Arzu Er, bu bağlamda dijital oyun-eğitim sektöründe güçlü bir potansiyele sahip Piagmo’ya yatırım yapmaktan son derece mutlu olduklarını dile getirdi.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.