Koleksiyon kartları için pazar yeri Mythos Cards, Nevzat Aydın'dan yatırım aldı

Mythos Cards, yeni yatırımı şirketin büyümesini desteklemek ve uluslararası pazarlarda daha sağlam adımlar atmak için kullanacağını açıkladı.
Koleksiyon kartları için pazar yeri Mythos Cards, Nevzat Aydın'dan yatırım aldı

Koleksiyonluk kart pazarında faaliyet gösteren Mythos Cards, 16 milyon dolar değerleme üzerinden yatırım aldı. 16 milyon dolar değerleme üzerinden gerçekleşen yatırım, girişim ekosistemimizin önemli oyuncuları arasında yer alan Nevzat Aydın'dan geldi.

Mythos Cards, yeni yatırımı şirketin büyümesini desteklemek ve uluslararası pazarlarda daha sağlam adımlar atmak için kullanacağını açıkladı.

Türkiye merkezli Mythos Cards, 2021 yılında Aybars Canbay ve Sema Nayman Uğur tarafından kuruldu. Mythos Cards kuruluş sürecindeki ilk yatırımını futbol dünyasından Hamit Altıntop, İlkay Gündoğan, Nuri Şahin ve Emre Can’dan aldığını da belirtelim.

Mythos Cards, spor ve eğlence kartları pazarında faaliyet gösteren bir şirket olarak tanımlanıyor. Girişim; Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray, Trabzonspor, Medipol Başakşehir, Samsunspor ve Göztepe gibi Türkiye liglerinin önde gelen kulüplerinin lisanslarına sahip.

Ayrıca, dünyaca ünlü Topps markasının Türkiye’deki pazarlama ve perakende ortağı olarak UEFA Avrupa Şampiyonası, UEFA Şampiyonlar Ligi, Formula 1, Star Wars ve Bundesliga gibi global lisansları Türkiye pazarında tüketicilerle buluşturuyor. Topps ile yapılan anlaşma sayesinde önümüzdeki sezondan itibaren NBA ve Premier Lig lisanslı kartlarının da Türkiye’ye getirilmesi bekleniyor. Mythos Cards, Türkiye’de 20 binden fazla satış noktasına sahip. Mythos Cards, koleksiyon değeri olan kartlar için online bir pazar yeri de sunuyor.

Kendini bildi bileli Dünya Kupaları ve Avrupa Şampiyonaları’nın çıkartma albümü ve kartlarını büyük bir heyecanla topladığını ifade eden Nevzat Aydın, "Yaptığım bu yatırımın şirketin büyümesine katkı sağlayacağını düşünüyorum. Türkiye’nin bu tip katma değer üreten sektörlerde olmasının da önemli olduğuna inanıyorum” diyerek Mythos Cards'a neden yatırım yaptığını açıklıyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.