Google Cloud'dan kurumsal şirketlere yapay zeka dağıtımı desteği: Generative AI Ops

Şirketler Generative AI Ops sayesinde, üretken yapay zeka prototiplerini üretim iş yüklerine dönüştürürken her aşamada onlara yardımcı olacak bir uzman ekibine erişim sağlıyor
Google Cloud'dan kurumsal şirketlere yapay zeka dağıtımı desteği: Generative AI Ops

Google Cloud, Generative AI Ops hizmetlerini duyurdu. Generative AI Ops, yapay zeka odağında yeni iş yüklerini üretime taşımakta zorlanan işletmelere yardımcı olmayı hedefliyor. 

Üretken yapay zeka alanındaki gelişmeler, bu alandaki uzman açığını da beraberinde getirdi. Son 2 yıldır bu alana ilgi gösteren şirket sayısı arttıkça, bu alandaki uzman ve profesyonel eksikliği de daha derin bir şekilde hissediliyor.

Generative AI Ops neler sunuyor?

Google Cloud Consulting, iş ortaklarıyla beraber, Generative AI Ops teklifiyle bu uzmanlık eksikliğine bir çözüm sunuyor. Şirketler, bu hizmet sayesinde, üretken yapay zeka prototiplerini üretim iş yüklerine dönüştürürken her aşamada onlara yardımcı olacak bir uzman ekibine erişim sağlıyor.

Paylaşılan bilgilere göre, Generative AI Ops, uzmanlığın yanı sıra yapay zeka oluşturmak için optimize edilmiş bir teknoloji yığını da sunuyor. Buna ek olarak Generative AI Ops, çeşitli modeller geliştirmek için kapsamlı bir hizmet seti de sağlıyor.

Generative AI Ops, üretken yapay zekayı üretime geçirmek için gereken temel adımlara odaklanıyor. Söz konusu adımlar, hızlı mühendislik, tasarım ve optimizasyonu kapsıyor. Böylece yapay zeka modellerinin yüksek kaliteli ve doğru çıktılar vermesi sağlanıyor. 

Generative AI Ops kapsamında sunulan teknikler

Generative AI Ops, geri alımla artırılmış üretim sağlayan ReAct, RAG ve düşünce zinciri gibi teknikleri kapsıyor. Farklı yapay zeka modellerinin tipik olarak çok farklı yönlendirme yapıları gerektirdiğine dikkat çeken Google, bu nedenle her model için doğru teknikleri kullanmanın önemini vurguladı. 

Buna ek olarak Google, performans ve sistem değerlendirmesinde de şirketlere destek olacak. Google Cloud Consulting, müşterilerin her bir üretken yapay zeka uygulaması için uygun bir değerlendirme framework'ü oluşturmasına yardımcı olacak. 

Şirketlere sağlanan destekler

Google uzmanlarının desteğiyle şirketler, yapay zeka sistem mimarilerini, model seçim süreçlerini optimize edebilecek. Bununla beraber şirketler, gecikmeyi ve maliyetleri azaltabilecek. Üstelik Google yanlış çıktıların ve halüsinasyonların önlenmesi için izleme ve gözlemlenebilirlik özellikleri de sunmakta. 

Son olarak, Google'ın uzmanları, iş entegrasyonunu ve testini de destekleyecek. Bu sayede şirketlerin üretken yapay zeka modellerinin iş süreçleriyle amaçlanan şekilde entegre olması sağlanacak. Bu kapsamda yapay zeka modellerini barındırmak için bulut ortamları kurmak, model etkileşimlerini yönetmek için uygulama programlama arayüzleri tasarlamak ve model performansını değerlendirmek için yük testi yapmak gibi görevler yerine getirilecek. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.