Yapay zeka destekli dil öğrenme uygulaması Praktika, 35,5 milyon dolar yatırım aldı

Praktika'nın 35,5 milyon dolarlık A serisi yatırım turu, Blossom Capital liderliğinde gerçekleşti. Yatırım turuna, Blossom Capital haricinde ise Creator Ventures, Blue Wire Capital, Carles Reina ve eski futbolcu Patrice Evra da katıldı.
Yapay zeka destekli dil öğrenme uygulaması Praktika, 35,5 milyon dolar yatırım aldı

Yapay zeka destekli bir dil öğrenme uygulaması olarak karşımıza çıkan Praktika, yeni bir yatırım aldığını duyurdu. Praktika tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, A serisi yatırım turunda 35,5 milyon dolar yatırım aldı. Praktika'nın 35,5 milyon dolarlık A serisi yatırım turu, Blossom Capital liderliğinde gerçekleşti.

Yatırım turuna, Blossom Capital haricinde ise Creator Ventures, Blue Wire Capital, Carles Reina ve eski futbolcu Patrice Evra da katıldı. Daha önce 2,5 milyon dolar tohum yatırım da alan Praktika'nın bugüne kadar aldığı toplam yatırım ise 38 milyon dolara ulaştı. 

2022 yılında Adam Turaev, Anton Marin ve Ilya Chernyakov tarafından ABD'de kurulan Praktika, temelinde bir dil öğrenme uygulaması olarak hizmet veriyor. Dil öğrenimini kolaylaştırmak için yapay zeka teknolojilerini de kullanan şirket, kullanıcılarının kişiselleştirilmiş yapay zeka destekli avatarlar oluşturmalarını sağlıyor. Praktika kullanıcıları bu avatarlar sayesinde sanki gerçek bir öğretmenle çalışır gibi dil öğrenebiliyor.

Praktika'nın oldukça hızlı büyüyen bir şirket olduğunu da ekleyelim. Praktika tarafından aktarılan bilgilere göre şirketin 100 ülkede toplamda 1,2 milyon aylık aktif kullanıcısı bulunuyor. Şirket, son 12 ay içinde toplamda 20 milyon dolar gelir elde etti.

Birden fazla yapay zeka modeli kullanan Praktika'nın GPT-4, GP Turbo, Gemini, Claude ve Mistral'i kullandığını da paylaşalım. Alınan 35,5 milyon dolarlık yatırım, uygulama deneyimini ve avatarların geliştirilmesinin yanı sıra İspanyolca, Fransızca ve Almanca gibi yeni dillerin de platforma dahil edilmesi için kullanılacak.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.