Colendi, 700 milyon dolar değerleme ile 65 milyon dolar yatırım aldı

Colendi, Seri B turda 700 milyon dolar değerleme üzerinden 65 milyon dolar yatırım aldı. 
Colendi, 700 milyon dolar değerleme ile 65 milyon dolar yatırım aldı

Colendi, Seri B turda aralarında Citigroup'un girişim sermayesi kolu Citi Ventures'ın da bulunduğu bir grup yatırımcıdan 700 milyon dolar değerleme üzerinden 65 milyon dolar yatırım aldı. 

Colendi'nin kurucu ortağı ve CEO'su Bülent Tekmen, Seri B tura Citi Ventures'ın yanı sıra Migros, Sepil Ventures, Re-Pie Asset Management, Finberg ve Hedef Holding katıldı. Tekmen, mevcut yatırımcıların da bu turda yer aldığını söyledi.

Bülent Tekmen, "Aşırı talep gören Seri B turu ile Colendi Bank'ın kurulması için gerekli yatırım toplandı," dedi. Tekmen, firmanın İstanbul ve Londra'da çifte kotasyon hedeflediğini ve 2026 yılına kadar halka arza hazır olmayı planladığını da sözlerine ekledi. 

Tekmen ayrıca, Colendi'nin mart ayında yeni bir finansman turu başlattığını ve bu yılın sonuna kadar 150 milyon doların üzerinde fon toplamayı hedeflediğini söyledi. Tur tamamlandığında Colendi'nin değerinin 1 milyar dolara ulaşması bekleniyor. 

Türkiye'de 17 milyon kullanıcısı bulunan Colendi, 1 milyar kullanıcıya ulaşmayı hedefliyor ve bu hedefe Pakistan ve Endonezya gibi büyük nüfuslu gelişmekte olan pazarlarda genişleyerek ulaşmayı planlıyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.