Beslenme alanında çalışan Fay, 20 milyon dolar yatırım aldı

Fay'ın 20 milyon dolarlık A serisi yatırım turunu Forerunner Ventures yönetti.
Beslenme alanında çalışan Fay, 20 milyon dolar yatırım aldı

Beslenme alanında çalışan girişimi Fay, 20 milyon dolar yatırım aldı. Şirketin 20 milyon dolarlık A serisi yatırım turunu Forerunner Ventures yönetti. ABD merkezli şirketin yatırım turunda General Catalyst ve 1984 yer aldı. 2022 yılında faaliyete geçen Fay, şimdiye kadar 25 milyon dolar yatırım aldı. Şirket, yeni gelen yatırımı Fay'ın operasyonel alanını geliştirmek ve genişletmek için kullanacağını açıkladı. 

Sammy Faycurry ve Mark Stefanski tarafından kurulan Fay, Amerika Birleşik Devletleri'nde sağlık sigortası kapsamında uygun fiyatlı ve kişiselleştirilmiş beslenme danışmanlığı hizmetleri sunarak, beslenme uzmanlarına erişimi kolaylaştırıyor. Bu platform, bireylerin sağlık sigortalarının kapsamı dahilinde kayıtlı diyetisyenlerle iletişime geçerek, kişisel beslenme terapisi almasını sağlıyor. Bu, genellikle beslenme danışmanlığına ulaşımı engelleyen maliyet ve erişim zorluklarını azaltarak, daha fazla kişinin sağlıklı yaşam seçimleri yapabilmesine olanak tanıyor.

Fay, özellikle obezite, diyabet gibi yaygın sağlık sorunlarıyla mücadelede önemli bir rol oynuyor. Beslenme danışmanlığı, bu tür sağlık sorunlarına etkili bir şekilde müdahale edebilen önemli bir bileşen olduğundan, Fay'in sunduğu hizmetler bu sorunların yönetimine ve önlenmesine yardımcı oluyor.

Şirket, beslenme ve sağlık bilinci konusunda da önemli bir rol oynuyor. Fay, kullanıcılarına sağlık bilgileri sunarak, bilinçli beslenme alışkanlıklarının oluşturulmasına yardımcı oluyor ve beslenme ile ilgili doğru bilgiye erişimi kolaylaştırıyor.

Ayrıca yapay zeka destekli araçlarla diyetisyenlere özel uygulamalar oluşturarak, diyetisyenlerin daha etkili bir şekilde hizmet sunmalarına yardımcı oluyor. Bu, danışmanlık sürecini daha verimli hale getirirken, kullanıcıların daha iyi bir deneyim yaşamasını sağlıyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.