Amazon'dan kurumlar için yapay zeka destekli uygulama oluşturma aracı: Bedrock Studio

Amazon, kuruluşların yapay zeka destekli uygulamalar oluşturmalarına olanak sağlayan Bedrock Studio'yu piyasaya sürdü.
Amazon'dan kurumlar için yapay zeka destekli uygulama oluşturma aracı: Bedrock Studio

Amazon, kuruluşların üretimsel yapay zeka modellerini denemelerine, bu modeller üzerinde iş birliği yapmalarına ve nihayetinde üretken yapay zeka destekli uygulamalar oluşturmalarına olanak sağlamak için tasarlanmış yeni bir araç olan Bedrock Studio'yu piyasaya sürdü.

Amazon Bedrock Studio, Amazon Bedrock'un bir parçası. Amazon Bedrock, üretimsel yapay zeka araçları ve barındırma hizmetleri için bir merkez olarak hizmet veriyor. Studio, geliştiricilere yapay zeka modellerinin oluşturulma sürecinde rehberlik ediyor ve üretimsel yapay zeka modellerinin ve uygulamalarının hızlı bir şekilde test edilmesi, ayarlanması ve dağıtılmasını sağlıyor.

Bedrock Studio, geliştiricilere Anthropic, Cohere, Mistral, Meta ve diğer Bedrock ortaklarının üretimsel yapay zeka modellerini değerlendirme, analiz etme, ince ayar yapma ve paylaşmanın yanı sıra farklı model ayarlarını test etme ve dış veri kaynaklarını ve API'ları entegre etme adımlarında rehberlik ediyor.

Geliştiriciler, çeşitli ayarları deneyebiliyor, dış veri kaynaklarını entegre edebiliyor ve uygun güvenlik önlemlerini uygulayabiliyorlar. Ayrıca, Bedrock Studio, yapay zeka projeleri üzerinde çalışan ekip üyeleri arasında sorunsuz iş birliği sağlayarak kurumsal özellikleri destekliyor. AWS ile entegrasyonu da ek avantajlar sunuyor. Bedrock Studio, kullanıcının AWS hesabına bağlı olduğu için AWS özelliklerini ve işlevlerini kolayca kullanabiliyor.

AWS yöneticileri, Bedrock Studio'yu etkinleştirmek için AWS Yönetim Konsolu'nda kuruluşları için bir veya daha fazla çalışma alanı yapılandırabiliyor ve çalışma alanını kullanmaları için bireylere veya gruplara izinler verebiliyor. Çalışma alanı kurulduktan sonra, geliştiriciler SSO kimlik bilgilerini kullanarak Bedrock Studio'da oturum açabiliyor ve FM'ler ve diğer Bedrock araçlarıyla hemen etkileşime girmeye başlayabiliyorlar. Bedrock Studio'yu kullanmanın ek bir maliyeti ise bulunmuyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.