Yapay zeka destekli proje ilerleme takip platformu Arventek, 1.5 milyon dolar değerleme ile yatırım aldı

Arventek, liderliğini ŞirketOrtağım Melek Yatırımcı Ağı'nın üstlendiği yatırım turunda 1.5 milyon dolar değerleme üzerinden yatırım aldı.
Yapay zeka destekli proje ilerleme takip platformu Arventek, 1.5 milyon dolar değerleme ile yatırım aldı

Merve Mança ve Sedat Mança tarafından İTÜ Çekirdek ve Teknopark İstanbul Cube Incubation girişimi olarak 2020 yılında kurulan Arventek, liderliğini ŞirketOrtağım Melek Yatırımcı Ağı'nın üstlendiği yatırım turunda 1.5 milyon dolar değerleme üzerinden ilk tur yatırımını aldı.

Yatırım turuna, melek yatırımcıların ve inşaat sektörü profesyonellerinin de aralarında bulunduğu bireysel yatırımcılar katıldı.

Arventek'in temel ürünü olan RemoteSite, yapay zeka tabanlı otomatik proje ilerleme takip platformu olarak öne çıkıyor. Bu platform, drone'larla toplanan verileri kullanarak projeleri 2 ve 3 boyutlu gerçeklik modelleri üzerinden takip etmeyi sağlıyor. RemoteSite, müteahhitler, müşavirler ve işveren ekiplerine inşaat projelerini gerçek zamanlı olarak görselleştirme, ilerlemeleri takip etme ve uzaktan kontrol etme imkanı sunuyor. Teknoloji, hataları azaltarak maliyet tasarrufu sağlarken, anlaşmazlıkları önleyerek projelerin planlama ve tasarım aşamasından yapım ve işletme aşamasına kadar her aşamasında izleme olanağı tanıyor.

RemoteSite, güneş enerjisi tesisleri, demiryolları, karayolları, boru hatları, havaalanları, endüstriyel tesisler ve enerji nakil hatları gibi büyük altyapı projelerindeki kritik sorunlara çözüm getiriyor.

Arventek’in kurucu ortağı ve CEO’su Sedat Mança, konuyla ilgili şunları söyledi: “Bu yatırım turu, inşaat sektöründe dijital dönüşümü destekleme hedefimiz için önemli bir adımı temsil ediyor. İnşaat sektörü profesyonellerinin de yatırım turumuz içinde yer alması, globale açılma stratejimizi hızlandıracak. Otomatik proje ilerleme takibinde kategori lideri olma vizyonumuz ile çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”

Arventek'in kurucu ortağı ve CTO’su Merve Mança ise, “Müşterilerimize gerçek zamanlı bilgiler ve güçlü operasyonel verimlilikler sunuyoruz. Sektördeki en iyi teknolojiyi geliştirmeye yönelik çalışmalarımız devam ediyor. Geliştirmekte olduğumuz yapay zeka modülümüz, müşterilerimiz için kritik önem taşıyan benzersiz doğruluk ve verim elde etmemizi sağlayacak.” dedi.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.