Siber güvenlik girişimi Mimic, 27 milyon dolar yatırım aldı

Mimic'in 27 milyon dolarlık tohum yatırım turuna Ballistic Ventures liderlik etti.
Siber güvenlik girişimi Mimic, 27 milyon dolar yatırım aldı

Siber güvenlik girişimi Mimic, 27 milyon dolar yatırım aldı. Şirketin 27 milyon dolarlık tohum yatırım turuna Ballistic Ventures liderlik etti. ABD merkezli şirketin yatırım turunda Menlo Ventures, Team8, Wing Venture Capital ve Shield Capital yer aldı. 

Şirket, yeni yatırımı yeni ürün geliştirme, yapay zeka ve makine öğrenimi gibi yeni teknolojileri ürünlerine entegre etmek için kullanacağını açıkladı. 

2024 yılında Amir Zilberstein ve Bob Blakley tarafından kurulan Mimic, fidye yazılımı saldırılarını tespit etmeyi, önlemeyi ve kurtarmayı amaçlayan bir siber güvenlik şirketi olarak tanımlanıyor. Mimic'in teknolojisi, diğer savunma araçlarından daha erken ve daha doğru bir şekilde fidye yazılımı saldırılarını tespit ediyor.

Bu durum şirketlere saldırıyı savuşturmak ve veri kaybını veya hasarını önlemek için zaman kazandırıyor. Şirket, fidye yazılımı çetelerinin kritik varlıklara erişmesini ve bunları şifrelemesini önlemeye yardımcı oluyor. Aslında Mimic, fidye yazılımı tehdidiyle karşı karşıya kalan her ölçekten kuruluş için önemli bir çözüm geliştiriyor. Özellikle veri kaybının veya kesinti süresinin maliyetinin yüksek olduğu sektörlerdeki şirketler için yararlı. 

Şirket, fidye yazılımı saldırılarını geleneksel yöntemlere kıyasla daha az hata ile tespit edebilen yeni bir siber güvenlik çözümü olarak biliniyor. Bu sayede, siber saldırılara karşı daha etkili koruma sağlayarak siber suçluların önüne geçmeyi mümkün kılıyor. Mimic, ayrıca tüm fidye yazılımı türlerine karşı koruma sağlıyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.