WhatsApp Topluluklar'a etkinlik planlama özelliği ekleniyor

WhatsApp'ın kullanıma sunduğu özellik sayesinde doğrudan WhatsaApp Topluluklar üzerinden etkinlik ve toplantılar oluşturabileceksiniz. 
WhatsApp Topluluklar'a etkinlik planlama özelliği ekleniyor

WhatsApp’ın 2022 yılında yayına alınan Topluluklar özelliğinin neler sunduğunu sizlerle daha önce paylaşmıştık. WhatsApp, paylaştığı bir gönderi ile Topluluklar üzerinden etkinlikler planlamanızı sağlayacağını açıkladı.

WhatsApp Topluluklar'da etkinlik planlama

WhatsApp'ın kullanıma sunduğu özellik sayesinde doğrudan WhatsaApp Topluluklar üzerinden etkinlik ve toplantılar oluşturabileceksiniz. Topluluk katılımcılarından herhangi biri etkinlik planlayabilecek. Topluluk üyeleri de etkinliğin kimin tarafından düzenlendiğini kolayca görebilecek.

Aynı şekilde kullanıcılar etkinliğe topluluğun veya grubun bilgi sayfasından erişebilecek. Söz konusu etkinliğe katılmayı kabul edenler, etkinlik yaklaşırken bildirim alacak. Etkinliklere odaklanan bu yeni özellik, ilk olarak bir topluluğa ait gruplarda kendini gösterecek. Önümüzdeki aylarda ise özelliğin tüm gruplara açılması planlanıyor. 

Duyuru Grupları'na yanıt özelliği eklendi

Etkinlik planlama özelliğinin yanı sıra şirket, Duyuru Grupları'na (Announcement Groups) yanıt özelliği ekledi. Bu özellik kapsamında Duyuru Grupları'na mensup kullanıcılar adminlere yanıt verebilecek. Yanıtlar ekranda gruplanmış olarak gösterilecek. Böylece kimlerin ne yanıt verdiği görülebilirken, yanıtlar özelinde bildirim alınmasının önüne geçilecek. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.