Snapchat, markalar için artırılmış gerçeklik ve makine öğrenimi araçları sunmaya başlıyor

Bu araçlar sayesinde markaların, ürünlerini AR deneyimlerine dönüştürerek kullanıcılarla daha iyi etkileşime geçebileceği konuşuluyor.
Snapchat, markalar için artırılmış gerçeklik ve makine öğrenimi araçları sunmaya başlıyor

Sosyal medya platformları, kullanıcıların markalarla derinlemesine etkileşime girmesini sağlayarak sadakatini artırmak ve satışları teşvik etmek için bir dizi proje üretiyor. Bu bağlamda Snapchat de markaların ve reklam verenlerin kullanıcılarla daha iyi etkileşim kurmasını sağlayacak yeni araçlarını duyurdu. Bu araçlar, artırılmış gerçeklik (AR) ve makine öğrenimi (ML) teknolojilerini kullanarak reklam deneyimini daha etkili hale getirecek.

Şirket, AR deneme ürünleri oluşturmayı hızlandırmak için makine öğrenimi ve otomasyona yatırım yaptığını belirtti. Bu sayede markalar, ürün kataloglarını daha hızlı bir şekilde AR deneyimlerine dönüştürebilecekler.

Ayrıca Snapchat, markaların özel AR Lensleri oluşturmasına olanak tanıyan yeni bir platform sunuyor. Bu sayede markalar, kendi AR deneyimlerini oluşturarak kullanıcılarla etkileşimi artırabilecekler. Snapchat'in AR teknolojisine yaptığı erken yatırım, platformun günlük ortalama 300 milyon kullanıcıyı AR deneyimleriyle buluşturduğunu gösteriyor.

Bu yeni araçların tanıtımı, Snapchat'in reklam gelirlerindeki büyük artışla paralel. Son çeyrekte gelir yüzde 21 artarak 1,195 milyon dolara yükseldi. Ayrıca platformdaki küçük ve orta ölçekli reklamverenlerin sayısı yüzde 85 arttı.

Snapchat ayrıca geleneksel olmayan sporları kapsayan bir spor kanalı olan Snap Sports Network'ü başlatıyor. Bu kanal, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriklerin yanı sıra Snap Stars (Snap Yıldızları) tarafından sunulan içeriklerle sporseverlere yeni bir deneyim sunacak. Ayrıca Live Nation ile olan ortaklık genişletilerek Snapchat kullanıcılarına konserlerden özel içerikler sunacak yeni bir Snap Nation Public Profile başlatılıyor. Bu proje, kullanıcıların konser ve festivallerle ilgili içerikleri keşfetmelerine olanak tanıyacak.

Snapchat'in yeni AR ve ML araçları, markaların ve reklam verenlerin kullanıcılarla etkileşimini artırmak için güçlü bir adım gibi görünüyor. Bu yenilikler, platformun reklamcılık alanındaki liderliğini pekiştirmesine ve gelecekteki büyüme stratejilerini şekillendirmesine yardımcı olabilir.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.